Putování za jantarovým drakem

Putování za jantarovým drakem https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7846/bmid_putovani-za-jantarovym-drakem-TDN-7846.jpg 4 23 7

Bruncvík série

Fantasy román napsaný na motivy české pověsti o rytíři Bruncvíkovi. Příběh vypráví příhody, které se mu staly v Praze, severním Německu, Itálii a také v severní Africe. Mladý rytíř na nich doprovází svého otce Stillfreda, prvního rytíře Českého království, a zažívá nejen dobrodružství, souboje a lásku, ale studuje také alchymii u královského čaroděje Rollanda a pomáhá mu řešit zapeklitý případ hluboce se dotýkající českého království.... celý text

Malarkey
12.06.2023 4 z 5

Putování za jantarovým drakem je jedno z těch tradičnějších českých fantasy knih. Zde opravdu ryze českých, protože i námět odkazuje na raný středověk, kdy se kolem Prahy pohybovala legenda nám všem dobře známá jako Bruncvík.

Vlado Ríša moc hezky hlavního hrdinu vpravil do okolního světa. Přidal decentní fantasy prvky a celé to pojal formou pěti povídek, ve kterých Bruncvíka situuje do Prahy, ale i do severní Itálie, Německa nebo do severní Afriky.

Moc hezké, odpočinkové čtení. Možná i trošku jednoduší na děj, což není v tomto případě vůbec na škodu. Naopak jsem si ho krásně užíval a docela rád bych se jednou dostal i k dalšímu vyprávění o Bruncvíkovi.

kolacky
16.01.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení! Skoro uvěřitelné české dějiny... !

davidurban1973
15.05.2018 4 z 5

Čtivé, hezky napsané. Příběhy na sebe dobře navazují, ačkoliv se jedná o samostatné povídky. Umně převyprávěný příběh o našem hrdinném rytíři Bruncvíkovi.

RyonMathrin
25.02.2018 5 z 5

Mám rád fiktivní příběhy na základě střípků z historie. A tento je velmi povedený. Kniha je rozdělena na čtyři volně navazující části a každá z nich pojednává o části známé pověsti o Bruncvíkovi. Autor má velkou fantazii a příběh nás zavádí na místa, která jakoby s pověstí mají málo společného, ovšem jen na první dojem, je to totiž dobře zpracováno. Také vykreslená středověká realita je podle mě trefná: rytíři buď bojují nebo tráví čas s ženami v posteli.
Postava královského alchymisty/učence je dobře vymyšlená a to, že je mladý Bruncvík jeho učněm, dává příběhu mnoho nových možností. Velmi se mi líbí fantastický prvek duchů a víl, "starších bytostí", které ze světa postupně mizejí vlivem lidské činnosti.
Nápadu + provedení dávám 4*, jedna navíc za čtivé a pozitivní vykreslení národního hrdiny, díky kterému máme ve znaku lva.
Všem doporučuji.

Lmslaver
05.08.2014 4 z 5

Oddychové, pohodové čtení u kterého mi chvílemi připadá, jako by bylo určené spíše pro mládež. Občas by prostě nevadilo přitvrdit při popisu bitev a soubojů, dát tomu trochu drsnější formu. Hodnotím tak na 70%

tenax
17.08.2013 3 z 5

Vlastně to není román, ale cyklus povídek. Příběhy na pomezí pohádky, pověsti a fantasy, protože se v nich vyskytují hastrmani, Noh, trpaslíci, čarodějové, alchymisti, kouzelný meč, ochočený lev a podobné atributy. Není to žádná náročná literatura, spíš takové pseudohistorické hříčky, ale dobře se to čte.

honajz
01.12.2012 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale celé mi to přišlo takové - nezáživné. Nápad není špatný, ale nedokáže to zaujmout. Všechny ty erotické narážky jsou navíc podány tak pubertálně, až bolí. Ono je to celé hodně pubertálně podané - jestli tohle autor psal ve svých 15 letech, dá se nad tím přimhouřit oko. Navíc docela špatné vykreslení prostředí (oproti detailním popisům vnad žen), a mizerné vykreslení postav, které jsou mi tak nějak ukradené, protože se o nich dozvím jen, jak přemýšlejí v oblasti sexu, a sem tam tedy i něčeho navíc. Příběhy jsou navíc špatně dramaturgicky zpracovány, nudně, nezáživně, bez nějaké větší zápletky, a tím pádem i pointy, vyšumí do prázdna.

Kniha Putování za jantarovým drakem je v