Puška a olivová ratolest: Kořeny násilí na Blízkém východě

Puška a olivová ratolest: Kořeny násilí na Blízkém východě https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234019/bmid_puska-a-olivova-ratolest-koreny-nas-HQr-234019.jpg 4 6 2

Shrnutí průběhu vzájemných střetů od zrodu ideových příčin na konci 19.století (sionismus) přes situaci v období mezi dvěma světovými válkami a konstituování státu Izrael po válce. Všechny arabsko-židovské konflikty po současnost. Blízkovýchodní politika velmocí, zejména USA. Rozsáhlé pojednání se pokouší bořit mýty o podstatě tohoto konfliktu.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , BB art

The Gun and The Olive Branch , 2003

Inutihar
19.08.2020 3 z 5

Kniha se snaží nabídnou revizionistický pohled na izraelskou historii, částečně v tradici izraelské "nové historie". Hirstovy interpretace jsou ale velmi často zjednodušující či nepřesné, český překlad nejvíce postižená místa díky poznámkám překladatele koriguje. Autorův antiamerikanismus navíc sráží některé části knihy na úroveň politického pamfletu.

Matt Baker
25.01.2015 5 z 5

Tato kniha hodně změnila můj pohled na globální politiku a na neustálé spory Izraele s Palestinou. I přes obrovské množství údajů a dat jsem neměl nejmenší problém tuto rozsáhlou (nechci říct učebnici) knihu dokázal přečíst a vstřebat informace v ní uvedené. Pravděpodobně si ji ještě přečtu, protože informací je v ní moc na pouhé jedno přečtení.

Izrael sionismus Palestina arabsko-izraelské konflikty

Autorovy knížky