Půlminutové horory

Půlminutové horory https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117015/mid_pulminutove-horory-7S7-117015.jpg 4 157 157

Ponořte se do těch nejkratších a nejděsivějších příběhů, jaké byly kdy napsány. Jedinečný soubor povídek. Někdy jde pouze o hororové scény, jinde kratičký příběh. Od vtipných a odlehčených, přes groteskní i tajemné, až po opravdu morbidní. Můžete číst na přeskáčku, jak vás napadne. Všechny příběhy mají jedno společné – nenechají vás usnout. Stačí jeden a vaše děti nebudou chtít vystrčit nos zpod peřiny! Sestavila Susan Rich.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Half-Minute Horrors , 2009

JulieJames
30.06.2018 3 z 5

Zajímavý nápad. Knížku jsem měla přečtenou asi za půl hodinky a pobavila jsem se. Někdy mi příběhy nepřišly ani tak strašidelné, ale u některých jsem si říkala "A do prčic...". Doporučila bych i dospělým čtenářům, je to povedené. A u některých stránek se třeba opravdu budete bát ;-)

SlamLenka
27.04.2018 4 z 5

Na netu jsem narazila na Legendu o Alexandře a Róze a hned jsem věděla, že si tu knížku chci přečíst. Je pravdou, že tahle legenda je z příběhů jedna z nejlepších, ale i tak je to vtipná sbírka. Je pro děti, takže to opravdu není King, ale když se na to kouknete dětským okem, vzpomenete si na vlastní strach z toho, že je něco pod postelí nebo že vás pozoruje záhadný cizinec. Já jsem se při četbě bavila! ...teda až na Nožičky, ty jsem jako člověk svázaný arachnofobií spíš přetrpěla. =D

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila, až přijde. Hrozně mě to bavilo a u některých ,,hororů" jsem se taky bála. Jak jsem na knížku měla referát, tak si ji všichni ode mě chtěli půjčit :D.

Nogis
15.02.2018

Zpocatku jsem byla knizkou nadsena a i kdyz to nerada priznavam byla jsem dost zklamana. Asi je to spis zamerene na mladsi ctenare. Ovsem ocenuji zpracovani a vtipne ilustrace.

Sárče
01.01.2018 5 z 5

Je to zvláštní, ale vůbec jsem se nebála

Ekiara
25.12.2017 4 z 5

Tuto hororovou knížku si půjčete, pokud toužíte po nějakém hororu a zároveň oddechovku. Nevím kniha se mi líbila, četla se rychle, i když jsem něco přeskakovala a polovina hororů vůbec strašidelná nebyla :D
Ale bylo to docela v pohodě, všerůzné ilustrace, autoři a hororů, sice to mohlo být více nadupané, ale musí se chápat, že je to určené pro děti, takže tak :)

Lorej
28.09.2017 4 z 5

Knížku jsem četla, když jsem byla mladší a příběhy mě dost děsily. Ale s odstupem času mi ty příběhy přijdou spíše úsměvné.

Nelíísek
25.09.2017 4 z 5

Čtivé krátké a chvílemi opravdu děsivé, hodnotím na 4* :)

trudoš
18.07.2017 4 z 5

Přes sedmdesát mikropovídek (často o pár řádcích) na sto padesáti stranách zaručuje minimálně dvě věci - neodradí kvantem písmenek a příjemně ukrátí čas. Jsou zde texty morbidní, hravé, strašidelné i humorné, prostě od všeho něco. Bohužel, obrovské množství má i tu nevýhodu, že šíře nápadů se za chvíli omrzí a čím víc máte přečteno, tím víc se vám příběhy zdají slabší. Nejsou zlé, ale v rámci těch předchozích jsou víceméně obyčejné. Hořkým překvapení bylo, že mí jednoznační favorité Lemony Snicket, Kenneth Oppel, Brad Meltzer, Neil Gaiman či Michael Connelly v celkovém posuzování kvality nijak významně neohromili a naopak příjemně překvapili autoři mně naprosto neznámí, jako jsou Jenny Nimmo, Gloria Whelan, Jerry Spinelli a hlavně pak Jon Klassen. Díky kvantitě jednoduše antologie trpí větším množstvím průměrných textů, než těch výtečných.
Přesto jsou Půlminutové horory jednou z nejkouzelnějších strašidelných knih pro mládež, jaké v poslední době vyšly. Pobaví a občas i trochu postraší.

IsobelleFarbs
08.07.2017

Četla jsem to jako malá, ale už tehdy mi název Půlminutové "horory,"přišel hodně přeceněný, jelikož mi knížka už v té době nepřišla vůbec strašidelná.

Voda1
29.06.2017 5 z 5

Moc hezké, ale strašidelné. Doporučuji 9-11 let.

mangagirl
09.06.2017 4 z 5

Jakási hororová oddechovka. Příběhy jsou všelijaké, mě nejvíc bavil příběh Takowanda. Příběhy jsou, jak děsivé, tak zajímavé, nechápavé nebo zvláštní. Kdo se nudí, ať si koupí.

Dakarianna
22.04.2017 4 z 5

Milé, jednoduché. Přečtete to za chvilinku, trochu vás chvílemi zamrazí. Ale není to nic nečekaného, šokujícího.

Nestorkea
02.10.2016 3 z 5

Jak již bylo zmíněno v předchozích komentářích- některé příběhy byly průměrné, ale pár jich bylo, u kterých mi běhal mráz po zádech.

makihol
28.09.2016 5 z 5

fakt super kniha doporučuji všem kdo se nebojí :D

hellena1523
11.06.2016 3 z 5

Teda...na to, že by to mělo být spíše pro mladší čtenáře, tak nevím, nevím...u některých jsem se zasmála, ale u některých i mně běhal mráz po zádech...

Dinosaur
29.03.2016 1 z 5

(2.5/10) No... co k tomu říct. Původně jsem chtěl být v hodnocení mírnější, ale když jsem se nad tím zamyslel, tak nebylo za co. Některé příběhy byly vyloženě divné (třeba ty létající kníry - ano, je to stejně tak ujeté, jak to zní) a dětem (kniha se ke mě dostala skrz devítiletou neteř) bych knížku taky absolutně nedoporučil. Celé jsem to přečetl jen proto, že to bylo krátké a ta hvězda je za těch pár povedenějších.

Kokoska
16.03.2016 4 z 5

Knížka byla pro mně velice strašidelná.

Michiska29
03.03.2016 3 z 5

Musím říct, že kniha byla spíše vtipná než strašidelná, až na pár výjimek, některé příběhy byly i trochu nechutné, ale celkový dojem je slabý průměr...

magda.sabela
14.12.2015 2 z 5

U většiny příběhů jsem se spíš zasmála... Vhodné spíš pro mladší čtenáře (cca 9-10 let).