Rod nebies a povetria

Rod nebies a povetria
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491731/bmid_rod-nebies-a-povetria-zY5-491731.jpg 4 704 704

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou. Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo. Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

House of Sky and Breath , 2022

JaAnička
20.12.2022 4 z 5

Druhý díl série Půlměsíční město je stejně akčně nabitý jako první. Opět je to bichle, ale co jiného od Maasové taky čekat, že? Tentokrát se nedíváme na příběh pouze z pohledu Bryce a Hunta, ale i ostatních. Je tu i spousta nových postav a vrací se i vedlejší postavy z první knihy, které dostávají více prostoru (a to je moc dobře - za mě je rozhodně nejlepší Ithan).
Bohužel oproti jedničce tu nemáme tak zajímavou kriminální zápletku, ale spíše zabředávání do špíny Crescent city (než vyjde třetí díl, budu si muset tento a možná i jedničku přečíst znovu - protože se tam toho stane opravdu hodně).
Co je opravdu špatné, jsou sex-scény. Opravdu nejsou sexy, ani zajímavé, ani přitažlivé - proč mají Maasové víly takovou potřebu pořád někoho jíst a hodovat? (+ SPOILER: až na jednu vyjímku). Bryce a Hunt jsou sice super postavy a mají mezi sebou super chemii, ale nešlape to jako v prvním díle. Naštěstí tu máme jinou přitažlivou dvojici, která trochu zachraňuje situaci.

+ SPOILER
Co se týče Daniky...bože, ta holka měla tolik tajemství, že už to není ani možný. Pokud se ve třetím díle ukáže, že o "záverečném prostředí" něco věděla (nebo ho sama navštívila), budu nucena tu knihu spálit!!
A ten začátek? Chvilku jsem přemýšlela, jestli čtu správnou knihu, ale co si budeme... Maasová psát umí a je úplně jedno, jestli je to nadpřirozené vílí prostředí nebo realističtější přízemní milostné drama.

Ann1307
15.12.2022 4 z 5

Druhý díl téhle série má skoro 800 stran, což už je slušná bichlička. Ale kdo znáte a milujete Sarah J. Maas, tak jste na to zvyklí a její obsáhlé knihy vítáte s otevřenou náručí.

Pauza mezi prvním a druhým dílem byla dlouhá a tak jsem před čtením šla na připomínací stránky, abych si vzpomněla na milion postav, které příběh má, protože rereading jsem nestíhala a chtěla jsem být v obraze.

Bryce a Athalar mají za sebou všechny události prvního dílu (nechci spoilovat ) a tak se rozhodli (trochu i s donucením Asteri), že teď budou chvíli žít obyčejný život a do ničeho se nebudou míchat.
Jenže.
To by se nesměla začít vynořovat další překvapení kolem Daniky a nesměly by být v ohrožení životy nevinných.

Bryce a Hunt a jejich milostný život - kdo jste na to stejně jako já čekali minulých 800 stran, tak jo, tady se dočkáte

Než jsem se do knihy pustila, slyšela jsem, že i Ruhn a jeho milostný život dostane prostor.. nu, asi jsem čekala víc.

Ale co na téhle knize miluju je komplexnost příběhu, velké množství postav, které mají své příběhy a svou roli a my to všechno postupně odhalujeme a propojujeme.
Takže za mě ano! Sarah nezklamala

Co trochu zkazilo zážitek ze čtení byly chyby v textu, kterých tam byla opravdu hromada ️
Ale příběh jsem hltala i tak

Ilirea25
11.12.2022 3 z 5

(SPOILER) ***Obsahuje spoilery***

Jenom kvůli tomu konci dávám knize 3 *. Druhý díl je pro mě opravdu velké zklamání. Skoro 800 stran se táhne jako týden před výplatou. Nečekala jsem, že pro mne některá slova začnou být velmi otravná. Teď nevím, jestli autorka nezná jiné slovo nebo až korektura, ale slovo Pták, které se vyskytuje v každé erotické scéně (které jsou postupem knihy více a více iritující v nelogičnostech a scény jsou místy opravdu až nechutné), vlhkost a další skvělé výrazy všech scén.
Mezi Bryce a Huntem vyprchalo napětí v první knize... Trvalo přes 500 stran, než konečně přestali mluvit o tom, jak si "vyšukají" srdce z těla a konečně provedli svůj akt. Člověk by čekal, že po aktu konečně o něm přestanou mluvit, bohužel, opak je pravdou.
Je úplně jedno, jaké postavy si to spolu rozdávají, všechny sexuální scény jsou úplně stejné, jen autorka zaměnila pouze jména daných osob.
Nebýt vlastně konce, celá kniha skončí s 2 *. A jenom kvůli konci si přečtu další díl, protože mě opravdu zajímá, jak tohle autorka dokáže napsat, protože buď z toho vznikne absurdní paskvil nebo z toho ještě něco dobrého vznikne.

Afrodedek
11.12.2022

Přátelé, kamarádi čtenáři. Od paní Maasové jsem přečetl všechno co napsala a prakticky u každé knížky se musím ptát PROČ tam je ta erotika? Copak není dost jiných žánrů , které se zabývají sexuálními vztahy mezi postavami v knize? Fantasy příběhy od paní Maasové jsou naprosto skvělé a ulovila mě Skleněným trůnem kde, alespoň ze začátku, žádná erotika nebyla. Zjevně to byl jasný záměr podmanit si čtenáře skvělým příběhem aby pak v x-tém dílu série musel číst jak se hlavní hrdince rozpálí lůno, no a pak se tam bezmezně šuká :-D Přitom by ty příběhy i bez erotiky fungovaly úžasně. No nic no, tak jsem si postěžoval a vracím se ke čtení této knihy. Jsem naštěstí teprve na začátku, takže se zatím temný kůl hlavního hrdiny nezabořil do... :-D

Tesset
11.12.2022 5 z 5

Nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem hvězdiček. Myslím, že ani dalších 500 stran by nebylo na škodu. Často se tu psalo, že některé pasáže byly zdlouhavé, děj děravý apod. No, za mě ne. Dokonalý příběh není jen plný akce, která posouvá děj, ale má i krásně vykreslené pozadí a "ne nezbytné" prvky. Čtenář prostě musí dávat pozor. Děj mi naopak přijde úžasně propletený a to, že mají hrdinové štěstí a vše jim vychází? V které knize ne. Příběh se rozplétá a vyskakují na nás další otázky - rychle prosím další díl. Jediná výtka, ale zato obrovská jde na české vydání - prosím nakladatelství, pořiďte si toho korektora, tolik chyb už je opravdu moc, klidně vám to budu dělat zadarmo :D to čtení je pak šíleně rušivé. A ta jména - jednou se skloňovala, některá ne, v předchozím díle to nebylo vůbec, chce to sjednotit. Tak šupky s dalším dílem.

Fortuna7
10.12.2022 5 z 5

Panebože, já nemá slov, tohle bylo neskutečné! U konce jsem prodělala asi tak 6x zástavu srdce, ale stálo to za to, protože ta poslední strana?! Wow, Maas je prostě YA královna a je jedna z mála autorek, která má vždycky lepší 2. díl ze série.

Já jsem z 1. dílu série nebyla úplně odvařená, ale tímto pokračováním mě autorka opravdu dostala. Stránky mi mizely pod rukama, absolutně jsem si zamilovala nové postavy a jejich osudy, no a všechny ty romantické linky byly třešničkou na dortu. Neskutečně se mi líbilo zapojení Daniky do příběhu a celkově to pátrání v knize je úžasné. No a o těch zvratech se snad ani nemusím zmiňovat, prostě pecka!

Nutně potřebuju pokračování, doufám, že se ho dočkáme co nejdřív :-).

tereza8418
09.12.2022 5 z 5

Oproti predchozimu dilu se to trosku vlece,ale za to konec,ten se cte bez dechu a ted jen doufam,ze dalsi dil bude co nejdriv!

NicaCola
08.12.2022 4 z 5

Ač nerada, ubírám jednu hvězdu na celkovém hodnocení. Moje nejoblíbenější spisovatelka opět dokázala, že její knihy se čtou jedním dechem. Dokonalý příběh, dokonale postavy v knize, ale... tentokrát je tam ALE. Strašně mi vadilo chování Bryce (jak nad každým ohrnovala nos, její slovník,...) a chemie mezi ní a Huntem jakoby ani nebyla.
Jak už je napsáno v několika komentářích níže: kniha byla zbytečně moc dlouhá... ale zase na druhou stranu, Sarah to prostě umí podat!

A ten konec!? Jakože cože? Tak jo, potřebuji další díl :-O

LiliDarknight
08.12.2022 2 z 5

Sarah J. Maas opäť stvorila pomerne zaujímavý svet. Plný bytostí, o ktorých síce píše často a rada, ale tentoraz v prostredí podobné tomu nášmu. Kde funguje moderná technika a ľudia sa chodia večer zabávať do barov. Už v prvom diele tejto série ukázala, že jej svedčí aj urban fantasy a to čiastočne dokazuje aj v Rode nebies a povetria. Lenže tento príbeh netrpí prostredím, problémová je skôr dejová rovina – a jej očividná chudobnosť.

Pritom od prvej stránky je viac ako jasné, že sa čosi deje. Niečo na pozadí, niečo temné a záhadné, čo ovplyvňuje postavy. Lenže keď toto napätie začne stagnovať a vedie to len k niekoľkým ostrejším šarvátkam, začína to byť až príliš účelne. Okato nastrojené, aby čitateľa oklamalo, že sa niečo skutočne deje. No opak je pravdou, pretože autorka sa oveľa viac zaujíma o charakterové omáčky, než o skutočné budovanie zápletky.

Je jasné, že po udalostiach predchádzajúcej knihy trpia takmer všetky postavy následkami. Je výborné, ak sa autori neboja hovoriť o psychickom zdraví aj vo fantastike, nakoľko v tomto žánri na to nie vždy ostane dostatok priestoru. Takže treba minimálne obdivovať, ak sa niekto napriek tomu podujme o tom pomedzi útoky magických bytostí predsa len písať.

To, ako sa jednotliví aktéri často potkýnajú o vlastné nohy pri predstieraní, že je všetko v poriadku, je bezpochyby zaujímavé. Autorkin zlozvyk hromadiť okolo ústrednej dvojice sympatizantov a spojencov už ale nie je. Áno, jej rozsiahle skupiny, ktoré bojujú o záchranu sveta, majú istú chémiu. Lenže to, ako spolu všetci nakoniec skvele vychádzajú, je vysoko nepravdepodobné a hlavne nerealistické.

V konečnom dôsledku by sa tento konkrétny neduh Maasovej kníh dal aj odpustiť. Lebo motív nájdenej či vytvorenej rodiny je svojim spôsobom stále sympatický. Jej kniha má navyše viac problémov ako slniečkovské vykreslenie vzťahov. V deji je stupňované napätie, pomaly a takmer nezreteľne. Niečo sa deje, niektoré postavy klamú, iné zavádzajú. Spriadajú sa úklady, odhaľujú sa konšpirácie a v jednom momente to vyzerá, že všetci sú dvojití agenti.

Lenže keď sa konečne začne rozpletať to obrovské klbko, ktorá autorka v knihe akoby mimochodom spletala, je už pomerne neskoro. Lebo medzitým ubehlo zhruba päťsto strán textu, ktorý je uťahaný a zbytočne dlhý. A keď príde záverečné odhalenie, skryté prepojenie s autorkiným iným univerzom, pôsobí to len ako snaha udržať si čitateľovu náklonnosť. Navzdory tomu, že sa celú knihu neúspešne snažila udržať si jeho pozornosť.

Kniha Rod nebies a povetria pôsobí ako klasický výplňový diel. Autorka sa síce venuje postavám, ich interakciám a charakterovému vývoju, ale vzhľadom na dĺžku knihy to úplne nestačí. Od istého momentu je jasné, že si len pripravuje pôdu pre väčšie udalosti. Dejovú linku nakoniec zachraňuje posledných cca stopäťdesiat strán. Veľkolepé odhalenie na konci má zase slúžiť ako poistka, že čitatelia budú chcieť čítať aj pokračovanie. Ktoré by mohlo byť epickejšie.

luculi
04.12.2022 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila hned po dočtení prvního dílu. Ten sice neměl zrovna valný start a už jsem to chtěla vzdát, ale pak se příběh tak rozjel a pohltil mě, že jsem se do toho opravdu začetla. Takže jsem se samozřejmě těšila na návrat.

Jenže jak se ukázalo, člověk by neměl mít příliš vysoká očekávání. I tady byl dost divný start. Nemluvě o podivně skloňovaných jménech, přes příšernou korekci překladu. Velká část knihy mě bavila, ale najdu zde mnoho 'ale'. Docela mi vadilo, jak se zbytečně komplikuje vztah Bryce a Hunta (mě teda moc romantický ani dospělý nepřijde, a to jak mluví o svém intimním životě už vůbec ne). Už od předchozí knihy se to vleklo až trapně jako v ya literatuře, kdy čekáte do posledního dílu, než to postavám konečně klapne. Vzhledem k tomu, jak dokáže autorka psát, mi to přišlo naprosto zbytečně ubohé stavět příběh na tomto oddalování.

Tentokrát mi nesedla ani délka. Po pětisté stránce jsem začala poněkud vypínat a zpomalovat a už mě to nebavilo. Bylo to zbytečně dlouhé, komplikované a překombinované. Bylo poznat, jak se vaří z vody a to jen proto, aby z toho vznikl naprostý mišmaš. Tentokrát by velké škrty knize neskutečně pomohly. Navíc by to nepůsobilo tolik zmateně. Před koncem jsem už ani nevěděla, čí jsem. Všichni ti králové a královny, říše, kdo je na čí straně. A taky celkové množství postav. To všechno tomu prostě škodí...

A tak jak mě obvykle konec knihy hodně nakopne, že mám potřebu ihned vyhlížet pokračování, tentokrát mě to moc nezajímá. Závěr mi vůbec nesedl. Postavy skončily dost... No prostě mě to naštvalo a vůbec se netěším na to, jak se z toho budou muset zase prokousat.

Musím říct, že tohle je zklamání na plné čáře, které jsem rozhodně nečekala. Stránku za stránkou jsem četla, přičemž se průběžně děly menší věci, které jen text protahovaly na neúnosnou délku, ke konci nudily, až mi úplný konec znechutily. Maas má rozhodně na lepší text, což už několikrát předvedla. Tady se to však nepovedlo. 2.5*

Lokina
29.11.2022 4 z 5

Moc jsem se na druhý díl těšila. Ale ne tak na postavy, spíše na děj. Autorka má skvěle vymyšlený svět, zvratové situace a velmi čtivý styl psaní.
Jak už to ale bývá, některé pasáže byly zdlouhavé nebo se určité myšlenky hrdinů stále opakovaly. Nebavil mě vztah Bryce a Hunta, když došlo na jejich pasáže, chtělo se mi to přeskočit. Chemie mezi nimi nějak přestala fungovat a nepomáhalo ani to, jak se bavili mezi sebou. Jako dva nadržení teenageři (a to doslova), kteří se chovali někdy dětinsky. Když se řešilo něco důležitého nebo se snažili řešit jejich vztah, často to úplně shodili nějakou nevhodnou poznámkou.
Více mě bavilo odhalování tajemství, vymýšlení a provedení plánů na záchranu světa a samozřejmě konec, který byl zapeklitě výborný. Už kvůli němu si chci přečíst další díl :-)

kolacky
28.11.2022 4 z 5

No... za mě až moc detailně popsané erotické scény, ono někdy méně je více.
Jinak opět brilantně vymyšlené zápletky propletky situace, to naše Sarah umí ze všech nejlíp. Ten konec, tak to se nečekalo... A teď budeme napjatě čekat, jak z toho ven! Dovnitř! Skrz! Taky jste z čekání na mrtvici???

Wajny
24.11.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu má 784 stran, takže pěkná bichle. Některé pasáže pro mě byly hrozně zdlouhavé a já se musela do čtení nutit (stejný problém jsem měla i s jedničkou). Úplně ideální by pro mě bylo číst celou knihu v kuse (bohužel je to pro mě nereálné), ale pak bych určitě byla více nadšená, protože hlavně v první polovině mi trvalo strašně dlouho se začíst.

Hned od začátku knihy se pořád něco děje a tak je to vlastně celou dobu. Ale občas mi přišlo, že se postavy chodí pořád sem tam a vlastně nic z toho. Sice se dozvíme nějaké nové informace a i dojde k menším zvratům, ale to všechno vás nedonutí úplně přemýšlet o nějakých teoriích - Emil, Asteri, Danika .... Často totiž autorka najednou něco vystřelí (úplný wtf moment), ale nevedou k němu žádné náznaky a vy nic nemůžete předpovídat. Na jednu stranu je to super, ale na druhou stranu mi právě tohle hádání hrozně chybělo.

Posledních 100 stran bylo skvělých - hodně se toho objasnilo, dozvěděli jsme se nové věci a ten konec, to poslední slovo?! Na můj vkus možná trochu překombinované a jsem opravdu zvědavá, jak se s tím autorka v příštím dílu popere.

Líbí se mi, že je příběh vyprávěn z pohledu více postav. Každá z postav měla svou dějovou linku a své vlastní problémy, takže nebyli pouze doplňkem.

Hlavní postava Bryce si mě pořád nedokázala získat, někdy se totiž chovala jako úplná nána, chyběla ji sebereflexe a vadil mi její slovník. S Huntem to mám stejně, pořád mi na něm něco vadí a nedokážu přesně říct co.  Tahle dvojka asi nebude nic pravé pro mě, protože oni dva mě vlastně bavili s celé party úplně nejméně. Nejvíce mě bavil mě Ruhn a jeho linka se Světlem Dne a myslím, že by si zasloužil více prostoru️. Ke konci mě taky zaujal Ithan.

"Romantická" linka, která je spíše erotická, mi nepřišla ničím zajímavá. Hlavní roli zde mělo neuvěřitelné sexuální napětí, které ale bylo najedno brdo. Jasně chápu, že se jedná o alfablbce a ty to prostě jinak neumí, ale už by to chtělo nějakou změnu.

Asi tu největší výtku mám, ale na množství chyb! Občasná chyba nevadí, ale tady je špatné skloňování jmen (úplně chybělo skloňování jména Sophie), chybějící písmenka a pak "vyděl" (viděl). Já si většinou tohohle nevšímám, ale tady to rušilo při čtení a rozčilovalo.

Knihu určitě doporučuji! Já jsem ve výsledku spokojená, ale za ty výtky to určitě není 100%. I když pořád mám chuť to tam dát, protože ten konec je nezapomenutelný!

roman9276
24.11.2022 5 z 5

Já autorku fakt miluju. Opět vytvořila něco skvělýho, co mě mega bavilo. Kdyby knížka byla dvakrát tak dlouhá, tak jsem s tím úplně v pohodě. Příběh plyne konstantě, konec mě rozsekal, fakt skvělý. Pro mě je autorka téměř vždycky sázka na jistotu a ani teď mě nezklamala ba naopak. Postavy, vztahový zápletky a celkově svět vystavěla dobře, chci víc a víc se dozvídat o postavách, schopnostech, různých rodech, prostě potřebuju víc a hned!

PetraKysova
20.11.2022 4 z 5

Nikdy som si nemyslela že nedám plné hodnotenie knihy od Sarah J.Mass. a hľa ho. Tu tú jednu hviezdičku proste musím ubrať.
Takže dej vynikajúci, je vidieť že to je proste Pani Autorka. Má to všetko tak premyslené že nechápem. Kniha mala spád, nevedela som sa od nej odtrhnúť (a to sa pri 9 mesačnom dieťati robí ťažko) a aj tak som ju mala prečítanú za 5 dní. Páčilo sa mi ako bol dej popísaný z rôznych postáv. Obzvlášť pohľad z Ithana a toho vodného muža (nepamätám si meno). To naozaj oživilo dej. No a tie šokujúce odhalenia, jedno za druhým bum bum bum. Za mňa najlepšie Hypaxia a ta miestodržiaca. Skvelé. Naozaj odporúčam kniha je skvelá, má grády, má všetko.
Ale ! Za čo strhávam jednu hviezdu. Je tu toho trošku viac. Za prvé, to že Danika je akože alfažena. Pardon, ale jej deň musel mať asi 300 hodín lebo inak by to všetko nedala (alfa, pomocné zdroje, droga, druh, asteri, výskum, iné svety, párty s bryce) proste príde mi, že to nevedela domyslieť tak to proste všetko hodila na Daniku. A to mi od Sarah J Mass príde prízemné.
Ďalšie to ako sa choval Bryce, myslela som ze je to dospelá žena a nie ufňukaná nána. To s Emilom... (Som jediná ktorej pripomína čím ďalej tým viac Aelin?)
No a záver, bol to šok, ale za mňa nepríjemný. Bojím sa toho čo sa stane keď sa spoja svety. Som na to samozrejme zvedavá ako to prepojí, ale bojím sa že to bude prekombinované. Uvidíme, necháme sa prekvapiť.
Po perfektnej a nadupanej jednotke, ru je o niečo horšia dvojka. Ale stále je to nadpriemer nadpriemeru dnešnej knižnej scény.

annes
20.11.2022 5 z 5

Za ten konec přidávám tu pátou hvězdu...
Nicméně tím, že svět už člověk poznal v minulém díle, tak rozjezd byl mnohem rychlejší a dějové linky osob opět zajímavé, samozřejmě s překvapením tu i támhle ;⁠-⁠)
Jen teda ty "červené" pasáže za mě hrůza, přeskakuju:⁠-⁠D čeho je moc, toho je příliš...

ClareCMR
20.11.2022 3 z 5

Táto séria je moja najmenej obľúbená, lebo mi príde ako veľká zlátanina všetkých young adult fantasy - anjeli, démoni, ľudia, víly, vlkodlaci, vyvolení, proroctvá … Bryce je na facku, s Huntom majú divný vzťah a ostatné postavy už začínajú byť tiež jedno veľké klišé - všetci sú hrozne tramatizovaní, ale hrozne sexy Dej má každým dielom stále viac dier a bohužiaľ mi už príde, že autorke dochádza dych a inšpirácia. :( Ale! Hodnotenie dávam vysoké, lebo ma to proste bavilo, knihu som zhltla za pár dní a v rámci žánru je to stále vysoký nadpriemer.

Paja.92
20.11.2022 4 z 5

Začala bych tím, že mám ráda S. J. Maas. Myslím si, že umí psát a s příběhem si hezky pohrát. Má promyšlený děj i postavy a dokáže navodit atmosféru.
A teď přijde „ale“.
Ačkoliv byl děj dobře promyšlený, občas mi to připadalo zdlouhavé a do čtení jsem se musela nutit. Naopak byly pasáže, kdy jsem hltala jednu stránku za druhou.

Co mě ale iritovalo, byly postavy. Sice každá měla jiný charakter a byly popsány tak, že se do nich člověk dokázal vžít, ale připadá mi, že postavy v knihách S. J. Maas jsou na jedno brdo. Všichni jsou krásní, oslniví, vtipní a tak sexy, že byste z nich nejraději strhali oblečení, abyste mohli ukojit tu obrovskou touhu, kterou ve vás vzbouzí… Ale zase se jí musí nechat, že umí vystihnout chemii mezi mužem a ženou a to velmi dobře.
Zkrátka a jednoduše. Na mě už asi moc testosteronu. Krásným příkladem je Bryce. Všichni muži jsou z ní paf a přitom se dokáže chovat jako pěkná mrcha- jakou pak postavu z ostatních knih S. J. Maas mi to připomíná?

Druhá věc, co mě rozladila, byl konec knihy. Ano, ono se to dalo čekat, ale pořád jsem si říkala: tak snad to nebude tak kombinovat.
Bude.
Strašně mi to připomíná seriály, které pro svoji oblíbenost dostávaly další a další série, až z toho vznikla překombinovaná slátanina. Například Lovci duchů. Kdyby skončili např. u čtvrté série, bylo by to akorát. Ale ne. Dočkali jsme se dalších třech apokalyps a tak zamotaného děje, že i scénáristi se v tom ztratili.

Netvrdím, že si s tím S. J. Maas neporadí, ale byla bych prostě radši, kdyby se to nehnalo až do takových extrémů ( V tom se mi líbil první díl Půlměsíčního města: detektivní zápletka, nastíněn svět Vanů a romantická linka.). Všeho moc někdy škodí. To je ale můj osobní názor. Každý máme rád něco jiného a jinou míru akce.

Mojepočteníčko
19.11.2022 5 z 5

• Tahle „cihlička“ má bezmála osm set stránek a já doteď děkuju všem dveřím, které v naší domácnosti doposud neztratily svůj klíč. I když mi chybí čas asi na všechno a neustále si přeju, aby měl den osmačtyřicet hodin, strávila jsem s ní nakonec krásný týden a půl.

• Bryce a Hunt prožili dost náročný chvilky. Není divu, že si po tom všem potřebují odpočinout a vrátit se zpátky do normálního života. Jenže hned zkraje je jasný, že to nebude úplně jednoduchý. Tahle dvojka a spousta lidí okolo nich, je neustále vtahována do soukolí všelijakých záhad a problémů. Neřešit je? Tak to pro nikoho z nich vážně nepřipadá v úvahu!

• Hrozně jsem si přála, aby měl druhej díl modrou barvu. A ono se mi to fakt splnilo! Někdy brblám, že Sarah svoje příběhy zbytečně natahuje, tady bych ale nevynechala ani jednu jedinou stránku. Miluju ten spletitej svět plnej nadpřirozenejch bytostí, moderních technologií i úplně obyčejnejch lidí. Nechybí čtivost, spousta akce, napětí, záhad i vyhrocených chvilek.

• Pokud by vás zajímaly vztahy a sex – jasný! Bylo všechno! Jenže momenty, na který jsem se těšila nejvíc, mě ve finále trošku zklamaly. Já bych si to teda rozhodně představovala jinak

• Mám samozřejmě i pár drobných výtek. Ne, že bych šla pro sprostý slovo daleko, ale tady jich teda bylo jako máku. Taky si nejsem jistá, jestli bych samou touhou neustále zatínala prsty na nohou – to už je taky docela klasika, ALE! Chyby v textu. Moc, moc, moc. Vím, co ta práce obnáší a jak z ní dokáže člověku hrabat. Zvlášť při takovým množství stránek. Jenže po nějaký době mě to prostě začalo štvát.

• Suma sumárum, bylo to skvělý a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Pro jistotu jsem si závěr toho druhého sepsala v krátkých poznámkách na lepící papírek, abych byla v obraze a netápala jako teď.

• 5 ⭐️ / 5⭐️ a rozhodně můžu doporučit :)

LenkaPet
16.11.2022 5 z 5

Tak takovýhle závěr jsem tedy nečekala. Všechno možné ano, ale tohle? To jako budu dva roky čekat co bude dál? Je to jasné, moje nejoblíbenější spisovatelka se zbláznila. Bože Sarah J. Maas, děkuji, děkuji, děkuji. Myslela jsem že se konce nedočtu, asi jsem v té rychlosti přeskočila i pár slov na každé stránce, ale do prdele...
Kniha je dlouhá a zamotaná, ale boží. Prosím přeložte další knihu rychle, jen co jí ta úžasná žena napíše . Nevim jestli tohle přežiju.
Proboha, čtěte. Kdo miluje knihy Sarah J. Maas nemůže dát méně než všechny hvězdy co jdou dát. Zase mě dostala. Naposledy jsem takovýhle pocit měla když jsem dočetla v sérii Skleněný trůn díl, kde zajali Aelin a zavřeli do železné rakve.
O knize jako takové nic psát nebudu, kdo chce ten si jí přečte bez potřeby číst o čem kniha je nebo jestli stojí za přečtení.
Omlouvám se za můj citový výlev, myslela jsem, že tentokrát to zvládnu, ale to nejde. Přeji krásné čtení.