Ptáci

Ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143601/bmid_ptaci-MtM-143601.jpg 5 8 8

Barevný kapesní atlas obsahuje údaje o 320 nejběžnějších druzích ptáků vyskytujících se v Evropě. Ptáci jsou v knize rozděleni do skupin: pěvci, lovní, brodiví, vodní a mořští ptáci, sovy a dravci. V úvodu každé skupiny ptáků jsou popsány jejich společné znaky, ptáci jsou řazeni podle čeledí, jednotlivé druhy pak podle velikosti, od nejmenších po největší. U každého druhu jsou uvedeny jeho charakteristické vlastnosti a důležité údaje, detailní fotografie včetně zobrazení ptáka v letu nebo z podhledu.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Slovart (ČR)

Birds , 2003

Tamirai
25.09.2023 5 z 5

Veľmi vďačná kniha a príjemne malý formát, naozaj aj do vrecka alebo batohu.

Jelitovna
02.05.2021 5 z 5

Knihu používám již několik let, pomáhá mi rozpoznat ptáčky na krmítku, dnes poprvé přiletěl lejsek černohlavý. Na atlasu mi vadí, že neuvádí velikosti u každého zvlášť. Rozdíly ve velikosti hodně pomáhají při identifikaci jednotlivých potomků dinosaurů, takže je musím dohledávat na internetu. Až letos mi kvůli tomu došlo, že u nás byl nějaký pár budníčků po celou zimu.
A pro současnou dobu taková zajímavost. Víte, že latinsky se vrána obecná jmenuje corvus corone?

ptáci, ptactvo ornitologie

Autoři knihy