Psáno očima

Psáno očima https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331595/mid_psano-ocima-2u0-331595.jpg 5 6 3

Sbírka Jana Borny obsahuje jak netradičním způsobem vytvořené básně pojednávající o neochvějných jistotách a vytrvalém hledání cesty z osamění, tak prozaické texty týkající se vzpomínek z dětství. Jakkoli jsou nástroje vyjádření neobvyklé, autorovi se úspěšně daří zaměřovat na oblíbená témata, která prudkými a zacílenými pohyby protíná svým jazykozpytným mečem. Musíte se rozeběhnout, odrazit se a nabrat výšku, pak jen s využitím teplých proudů stoupat a ve studených klouzavě klesat. Při přistávání si nenabít hubu a hlavně se nepřestat obdivovat všemu nad i pod sebou.... celý text

DomArt
19.04.2021 5 z 5

Básně, které byly doslova napsány očima Jana Borny.
Stejně jako u Na dosah z roku 2011, dávám plné hodnocení.
Další verše, z nichž čtenáře pohltí Bornův básnický um.
A taky! na co nesmím zapomenout, velmi se mi líbily ilustrace od J. Milfajta (jež Bornovi ilustroval každou b. sbírku)
- Krásná práce

OTEVŘI OČI

TheCiko5
12.07.2020 5 z 5

Posílám Honzovi velké kočičí pozdravení do básnického nebe. Děkuji i za Tvoji poslední knížku!

triatlet
12.06.2017 5 z 5

"Poslední sbírka Jana Borny obsahuje jak netradičním způsobem vytvořené básně pojednávající o neochvějných jistotách a vytrvalém hledání cesty z osamění, tak prozaické texty týkající se vzpomínek z dětství."
Škoda, že slovo p o s l e d n í je definitivní :-(
"Musíte se rozeběhnout,
odrazit se a nabrat výšku,
pak jen s využitím teplých proudů stoupat
a ve studených klouzavě klesat.
Při přistávání si nenabít hubu
a hlavně se nepřestat obdivovat
všemu nad i pod sebou."

Jan Borna