Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1192 262

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

1alena1
13.02.2024 4 z 5

Nechci psát, jestli je to uvěřitelné, jestli to není někdy až moc, apod. Je to prostě taková typická kniha Patrika Hartla a nedá se jí upřít čtivost. Žádné obrovské myšlenky se nečekají, tak nemůže být zklamání. Na dovolenou nebo na odpočinkové víkendové čtení je to moc fajn.

Mychaela
12.02.2024 4 z 5

Jak tu už psali čtenáři přede mnou, jde prostě o Hartlovinu. Kdo zná, ví.
Čtivá oddechovka, která není úplně bezduchá.
Od H. mám nejraději Okamžiky štěstí, na ty sice Gazely neměly, ale příběh se mi líbil moc! Jsem spokojená. Předchozí kniha 15 roků byla zklamání, tak jsem měla obavy, ale naštěstí se nepotvrdily. A já si těch pár dní četby užila.

Z hrdinek mi byla nejsympatičtější Kája. Helena byla opravdu histerická p**" (souhlasím, Leoši) a Šárka byla tak trochu sobec a nevěděla co chce (kromě parfumerie, samozřejmě). Káju jsem si dokázala úplně živě představit i s těma opruzenýma kozama, který tu všem tak lezou na nervy :D

Totálně mě rozsekalo přeřeknutí Earlinga "čeština je nesilomrdně těžká" - to jsem navzdory depce, co jsem zrovna měla, vyprskla a řechtala se nahlas :D

Jo a... já bych na to číslo asi zavolala :)

zimolka
12.02.2024 3 z 5

Knihy p. Hartla mám ráda, ale tato mě až tak neoslovila.

18LenkA12
11.02.2024 3 z 5

Kniha mě moc nebavila a do jejího dočtení jsem se musela hodně nutit. Třeba někdy časem si knihu přečtu zase a změnit názor na ní.

PetraBery
11.02.2024 4 z 5

Knihy pana Hartla jsou příjemnou oddechovou četbou a ani Gazely nejsou výjimkou. Osudy tří hlavních hrdinek jsou psány s lehkostí, kdy nechybí ani ty smutnější stránky života.

marketa7
11.02.2024 3 z 5

Oddychovka, která se čte velmi dobře. Jen se obávám, že se i rychle zapomene. Pokud by si měl člověk z přečteného něco odnést, pak potvrzení známého, že je potřeba se nevzdávat...

dana_vrana
10.02.2024 2 z 5

Já půjdu zřejmě proti proudu. Knížka mě nenadchla. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. A děj takový nijaký. Možná je to zkrátka tím, že jsem věkově i životně jinde než Gazely. Pozitivní závěr to kupodivu malinko zachránil, ale jinak ve srovnání s Prvokem, Šamponem Tečkou a Karlem za mě opravdu slabé...

IVANA0123
10.02.2024 5 z 5

Většinu knih Patrika Hartla mám prečtenou a musím říct, že za mě jsou Gazely velmi povedené. Zařadila bych je hned za Prvoka, Šampona... Nebo možná i na stejnou úroveň. Jsou sice trochu vážnější, ale i tak jsem se u knihy dobře bavila. První tři kapitoly mi vyhovovaly asi víc než ta poslední společná, ale v té do sebe zase všechno pěkně zapadlo. Všechny tři hrdinky mi byly blízké, možná i tím, že řešily podobné životní období. A hlavně se mi líbilo, že se přes všechny nakumulované problémy nevzdávaly. Prostě najít kamarádky, které se navzájem podrží, je vždy životní výhra. Takže za mě i přes nedořešené konce pozitivní kniha, kterou jsem si užila. 5*
(2/24)

Péťa86
09.02.2024 4 z 5

Asi se budu opakovat, ale je to tak Je to jako každá jiná knížka od Patrika Hartla. Neurazí, hezky se čte, příběhy z všedního života

Nymfadora.T.
09.02.2024 4 z 5

Líbilo se mi to. Ano, typický Hartl, trochu přehnaný, ale čtivý. Líbilo se mi propojení s bývalými spolužáky ( Prvok...)

Drnkla
08.02.2024 3 z 5

Za mě neurazí, nenadchne... klasický Hartl, popis "běžného" života, i když něco bylo trochu přitažané. Bohužel to pro mě byl opravdu jen popis, chybělo nějaké koření, které vtáhne do děje a nepustí nebo lépe vykreslená psychologie postav.
Váhám mezi 2 - 3 hvězdami, ale fandím české tvorbě, takže 3.

zuzu8480
07.02.2024 5 z 5

Kdo zná Patrika, ví, co čekat. Pohodové oddechové čtení,pokud teda zrovna nestojíte na křižovatce a neřešíte to,co jedna z hrdinek. Líbil se mi popis jednoho týdne pohledem více osob. Čteno v rámci ČV.

joanb
07.02.2024 5 z 5

Těch více než 400 stran uteklo jako voda. Je fajn, když se z krize na konci objeví happy end.

LunaL.
06.02.2024 4 z 5

Ctivy, hezky. O tom, ze i kdyz se nam v zivote vse nevede, tak nejdulezitejsi je, ze je nas :)

princesse
06.02.2024 5 z 5

Klasika od Hartla. Mělo to své slabší momenty, něco hodně přitažené za vlasy, ale vcelku realita podobná té, jak ji známe. Samozřejmě ne všichni jsou úspěšní, bohatí, nebydlí v prominentních pražských čtvrtích v domech se zahradou, ale řeší obyčejné, všední problémy nás všech. Neuvěřitelně čtivé, přečteno za jeden den, takže to o něčem svědčí. Bavilo mě to a doporučuji jako oddechové čtení všem.

esfinge
05.02.2024 3 z 5

Pohodová oddychovka. Ale abych pravdu řekla, pořád jsem čekala na nějaké wow. A to nepřišlo.

LendaS
05.02.2024 4 z 5

Dobrá oddychovka. Kdybych neznala autora, asi bych si nevsadila, že toto nepsala žena.

bigbabe
05.02.2024 4 z 5

První tři kapitoly byly napínavé, čtvrtá, kde se to mělo rozmotat či zamotat byla taková slabší. Ale celkově klasický Hartl.

Blanka586
04.02.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 odpoledne a byla perfektní. Patrik Hartl je hodně čtivý a tady se mu to opět podařilo!

Zuzulinka
04.02.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.. a četla jsem ji jedním dechem..

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl