Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1192 262

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Arella
06.04.2024 1 z 5

Tohle nebylo dobré. Rozumím tomu, že si s tím Patrik dal jistě spousty práce, ale výsledek je mírně řečeno velmi rozpačitý. Kor ještě když si na sebe vzal ten těžký úkol a hlavními postavami jsou ženy. Tentokrát ty ryby Parikovi ani neplují v mělké vodě, ale plácají se na suchu. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že je Patrik sympatický člověk a má veselý, nakažlivý smích.

nakavusterezou
06.04.2024 4 z 5

Mé první setkání s Patrikem Hartlem a já se ptám Proč jsem tak dlouho s jeho knihami otálela? Tohle bylo skvělý!

Musím v první řadě vyzdvihnout to, jak skvěle napsal Hartl příběhy tří žen, které jsou i vyprávěny z pohledu žen. Dokonale se vžil do nás, něžných stvoření () a zvládl čtenáři odvyprávěl tři rozdílně příběhy kamarádek.

Nemám co vytknout. Tohle si chcete přečíst!

mfanta
05.04.2024 3 z 5

Byla to moje druhá a asi poslední kniha od Hartla. Jeho knihy se čtou dobře, ale mám pocit, že člověku nic moc nedají. Také mě trochu irituje, jak si vybírá téměř výhradně nějakým způsobem úspěšné lidi a na "obyčejné" lidi nějak nezbývá místo. Nelituji, ale stačilo.

LadyCarousel
05.04.2024 5 z 5

Super knizka na odreagovani a k zapomenuti na vlastni problemy.

mirunda
04.04.2024 4 z 5

Byla to oddychovka. Bavila mě, ale že by to byl nějaký vrcholný čtecí zážitek, to rozhodně ne. Prostě týden ze života tří žen. Tří Gazel.

Daenerys
04.04.2024 2 z 5

asi půjdu proti proudu, ale pro mě teda zklamání a to mám obvykle ráda takovéhle oddechovky ze života, zde to nějak drhlo, škoda

cukrovka
03.04.2024 5 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Příběh každé z kamarádek mě bavil. Bylo to pohodové čtení, místy i humorné.

rumund
02.04.2024 4 z 5

Řekl bych to asi tak, že prostě klasická kniha Patrika Hartla. Vím, že spousta lidí tyto jeho knihy nemá ráda, ale mě jeho knížky baví. Pohodové čtení na oddech s minimem přemýšlení nad dějem. Já jsem spokojen.

Andrea81
30.03.2024 3 z 5

Oddechovka.

Proveju
30.03.2024 4 z 5

První kniha od autora a mně se jeho styl psaní i líbí. Smála jsem se, některé věci jsou tedy trochu mimo, ale jde vidět, že muži mají občas zkreslený názor na myšlení žen. Určitě někdy přečtu další knihy tohoto autora.

432830
29.03.2024 4 z 5

Dobra oddechovka.

Nicmene jazykovy styl autora bych shrnula do jedne vety:

Krasava se neakceptovatelne vymezila.

Nektere vyrazy clovek nepouzije za cely zivot tolikrat, kolikrat je Hartl dokaze vpasovat do jedne kapitoly.

petunkav
26.03.2024 5 z 5

Jako vždy, za mě super.
Těžko už ke knihám p. Hartla cokoli psát.
Píše skvěle.

andysek88
26.03.2024 1 z 5

Zkrátka je vidět, že knihu psal muž.

1. ženy si chlapy nepředstavují při prvním setkání nahé (Helena - Erling)
2. strašně mě iritovalo neustálé zmiňování "opruzenin pod prsy" (častější jsou odřená stehna, když už..)
3. smrt králíka byla vyloženě úchylná

Nejslabší Hartl. Knížka teda fakt o ničem, dočetla jsem ji včera a již teď nevím, jak bych její obsah odvyprávěla.

TinaBookBlog
25.03.2024 2 z 5

Gazely jsem četla hned po knize "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" a kniha je za mě mnohem slabší.
Vypráví nám o třech ženách (své skupince říkají Gazely), které se znají s Prvokem a spol. Mezi knihami je tedy lehká návaznost.

V knize je odvyprávěn jeden týden ze života žen. Místy se situace protnou, místy každá jede sama za sebe. Najdeme zde tedy 3 části, které se postupně věnují Heleně, Karolíně, Šárce a část čtvrtou, která shrnuje víkend každé z nich.

Za mě to bylo zprvu nudné a do čtení jsem se nutila. Až někde za polovinou mě příběh začal více zajímat.
Šokovalo mě i jednání žen v některých situacích - hlavně tedy moment s králíčkem (ne, normální matka se takto prostě nezachová). A tím, že jsem knihu četla hned po předcházejícím díle, narazila jsem i na chybu (Prvok najednou má 4 dcery, místo 3 dcer a vytouženého syna).
No, knihu bych spíše nedoporučila.

1casper
24.03.2024 4 z 5

Kniha se četla sama, děj pěkně "odsejpal".
Jedná se příběh tří kamarádek ze střední školy, dnes už je jim 45let a každá si prožívá ten svůj běžný týden.
Docela zbytečné mi přišlo opakované připomínání opruzenin pod prsy, to bylo až trapné. Jakoby zrovna tohle autora zaujalo a měl potřebu se k tomu vracet....proč...?

Je to taková typická "Hartlovka", tak na dovolenou nebo na pláž. Jak píše čtenářka pode mnou, jen ať se mě nikdo neptá, o čem to vlastně bylo :-D
Na 15roků lásky nebo Malý pražský erotikon tohle nemá ani omylem....
Přijde mi nejslabší hned za knihou Prvok, Šampon, Tečka a Karel....tu jsem přečetla a prodala.

LenkaMaresova
23.03.2024 2 z 5

Do vlaku dobrý, ale s erotikonem srovnávat vůbec nelze. Největší podpásovka je, když se vás někdo zeptá o čem to bylo a jak to skončilo.....

Eleanor-ka
21.03.2024 3 z 5

Moje třetí zkušenost s Hartlem a zatím asi poslední. Za mě zatím asi nejslabší díl (předtím jsem četla 15 roků lásky, který pořád pokládám za jeho nejlepší dílo a Malý pražský erotikon, který se mi, i přes to, že byl svým způsobem zvrácený, líbil více než Gazely).
V podstatě je kniha čtivá a vtipná, ale je to takový tlachání o ničem furt dokola, bez nijakého rozuzlení a s otevřeným koncem, kde se nic nestane..

alnahu
20.03.2024 5 z 5

Povedené příjemné čtení-rozdělené na několik částí a každá je věnována jedné z Gazel žen,které se kamarádí již od školy.Každá má své trápení i radosti a tak se vzájemně podporují.Další z povedených knih od pana Hartla psána s humorem jeho vlastním -bavila mě.Ještě mi schází si přečíst jeho knihu Prvok,Šampón,Tečka a Karel-tato kniha na ní navazuje.

evelýny
18.03.2024 2 z 5

Přátelství, které spojila střední škola a život zatím neukončil.
Tři kamarádky, stárnoucí, přesto neodolatelné, možná trochu rozmazlené, bilancující, chvílemi vyhořelé, stojící na pomyslném rozcestí jít si za svým štěstím.
Myslím, že Patrik Hartl musel materiál pro tento příběh studovat dlouho a důkladně. Možná prvotní inspirací k jeho napsání mu mohla být scéna z filmu Holky z porcelánu.

,,Co jste myslel tím ... Bůůů?... To jste myslel kráva?"
,,Neeee... Ne... To ne."
,,A co?.... Gazela?"
,,Gazela!?.... Jo."

A tak pro jistotu pan spisovatel zvolil hned gazely tři - Helenu, Karolínu, Šárku.
Promiňte mi tu asociaci. Nic lepšího mě při četbě této nudné knihy nenapadlo.

Opruzeniny pod prsy byl pro mě vyšší level. Ale čeho?
Bonusem byla vražda, pitva a nakonec konzumace domácího mazlíčka.
Moje hodnocení nezachránil ani Šárčin sen o Šamponovi a optimistický konec.
Pro mě zklamání a možná jenom nadměrné očekávání.

P.S.: ANANAS nebo MERDE? To už si vyberte sami.

Dimas
17.03.2024 5 z 5

„My se vlastně asi máme docela dobře..." řekla najednou Kája.
Helena se zamyslela a musela přiznat, že nejspíš jo.
Po tom, co všechno od pondělka zažily, to bylo docela překvapivé hodnocení.
Jen Šárka zareagovala otázkou.
„Ale na gymplu jsme si myslely, že se budeme mít líp, ne?"
To byla pravda. Ovšem všechny se shodly, že lepší život si představovaly hlavně proto, že neměly dost zkušeností, aby si uvědomily, jak může reálné dosažitelné životní štěstí vypadat.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl