Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1192 261

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

katst
03.11.2023 4 z 5

Prostě klasický Hartlův styl. Dostanete to, co čekáte, nic, co by vás překvapilo.
Pokud se vám líbila kniha Prvok, Šampón, nebudete podle mě zklamaní. Je to kniha v podobném duchu, zaměřená na příběhy tří kamarádek po čtyřicítce
Čtivé, nenáročné, zábavné i trochu k zamyšlení

majík1
03.11.2023 3 z 5

Asi nejslabší kniha od pana Hartla.Začátek zajímavý, ale pak už se kniha neskutečně vlekla a konec jsem prolistovala jak vše dopadne.

PetraN17
01.11.2023 5 z 5

Moc se mi kniha líbila a výborně se četla, vlastně jsem příběhem proplula aniž bych protrpěla nějakou bouři, snad jen malé přeháňky :)))

SimonaM86
31.10.2023 3 z 5

Kniha byla určitě čtivá asi jako každá od pana Hartla, ale asi půjdu proti proudu, mě se 15 roků lásky líbilo víc, asi tím že hlavní hrdina byl nezdolný a i přes všechny strasti života se do toho uměl obout. Tady mě nebavila Šárka, její část jsem vyloženě potrpěla, absolutně nevěděla co chce a ani se neuměla ke svým problémům postavit čelem oproti tomu Helena s Karolínou za to uměly vzít a trávit čas s nima bylo fajn.

bigben
31.10.2023 4 z 5

Další čtivá knížka od tohoto autora...příběh 3 kamarádek, situace z běžného života kolem nás. U jeho knížek mě nejvíc mrzí to, že už končí. Dalo by se číst pořád dál, příjemný oddych od vlastních starostí:-)

iceVS
31.10.2023 4 z 5

Po posledních dvou knihách příjemné překvapení. 3/4 knihy se mi opravdu líbily. Značně mě iritovaly dvě věci, ta nablbá smajlíková komunikace a taky ty zapařený kozy. Občas se tam zjevilo cosi přeslazeného a občas cosi značně nadsazeného, ale celkový dojem není špatný.

Jen nevím, co si myslet o zjištění, že Patrik Hartl je víc ženská než já chlap...

Pogy
30.10.2023 4 z 5

Velmi povedená, příjemná a čtivá kniha Patrika Hartla. Příběh tří kamarádek, spolužaček Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla mě vtáhla a nepustila až do konce. Sice tam nebyl žádný velký zvrat a nebo wow efekt, ale to mi rozhodně nevadilo. Určitě doporučuji přečíst :-)

Aiden888
28.10.2023 4 z 5

Patrik Hartl nezklamal. Ani ve své další knize se nepokouší o experimenty, ale píše svým klasickým stylem příjemný příběh ze života tří žen. Je to upřímné, čtivé, realistické... Jenom teda musím přiznat, že ze všech jeho knih byla tahle nejslabší. Úplně se mi nedostalo nějaké zásadní zápletky nebo vyvrcholení, proto hvězdička dolů. Pokud si ale chcete příjemně počíst, je tohle jasná volba.

LuciRad
26.10.2023 5 z 5

Patrik má nezaměnitelný rukopis i v tomto příběhu tři kamaradek, skvěle vykresleny charaktery i situace, jako by byl neviditelný a věděl a znal, dobrý psycholog i pozorovatel. Kdysi jsme ujížděli na Michalu Viewegovi, ale ted mnoho let vede Patrik Hartl. Dobrej!

Krisařka
26.10.2023 4 z 5

Klasická Hartlovka,po předešlé knize ,která se mě až zas tak moc nelíbila,zase dobrý čtení . Tentokrát mě ale teda dostal a postavou holčičky Beátky ... Taková Wednesday trošku mohl by napsat knihu kde se všechny klučičí i holčičí postavy z gymplu ještě víc pojí . Za mě dobrá oddychovka a těším se na další .

JanaDor
26.10.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Byla pro mě čtivá a upoutala mě na první pohled. Tři hlavní hrdinky byly v podobném věku jako já, takže jsem ocenila jejich dobré psychologické vykresleni a uvěřitelné chování. Příběh mě bavil a hrdinkám jsem fandila, protože byly skvěle popsány. Doporučuji.
Jen ten vtip jsem tam tak nenašla, ale bavilo mě to. Mám asi jiný smysl pro humor.

xena2711
25.10.2023 5 z 5

Příběh tří kamarádek v nejlepších letech, čte se to samo. Kdo má rád Patrikův humor, tak bude nadšený. Je to klasická Hartlovina:-) Ananas, leštím si kondora a je toho určitě víc:-) Já mám jeho knížky moc ráda a tato se opravdu povedla.

jan6012
24.10.2023 4 z 5

Nepatří mezi jeho nejlepší z mého pohledu ale čte se dobře. Jen se bohužel už trochu opakuje a ne vše je uvěřitelné.

Markéta_2
24.10.2023 5 z 5

Příběhy, které se mohou týkat nás všech. Oceňuji menší množství postav. Hartl zase nezklamal, zdá se mi naopak lepší a lepší.

Silwinka87
24.10.2023 5 z 5

Skvělé, jako vždy. Patrik to prostě umí!! Ananas!!

gabis98
24.10.2023 5 z 5

Klasický Hartl se vrací! Doporučuju.

cotaholkacte
24.10.2023 4 z 5

S vydáním nového Hartla na mě na českém bookstagramu vyskákalo spoustu různých a rozdílných názorů, obecně bych řekla, že jsou dva tábory – ti, co Hartla milují a ti, kterým přijde úplně o ničem a nezajímá je. Já se v tomto případě pohybuji někde mezi. Četla jsem všechny jeho knihy a některé se mi líbily moc a některé byly i pro mě poněkud slabými kousky.
Kniha Gazely bude určitě bližší ženám a zejména ženám v podobném věku, jak jsou hrdinky. Gazely řeší úplně normální problémy od počínajících vrásek a celulitidě na zadku, přes erotické fantazie o kolegovi z práce, až po problémy ve vztahu a rebelující potomky, ale mají jedna druhou a tím se to všechno zdá alespoň o trochu snesitelnější.
Obecně bych řekla, že komu se líbila kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel, tak tady se najde a bude spokojen. Je to psané v hodně podobném duchu, dokonce se tu objeví i postavy ze zmíněné předchozí knihy.
Zezačátku mě kniha trochu vyděsila, že mě asi bavit nebude, přece jen jsem ještě o kus mladší, než její hlavní postavy. Po jejím přečtení ale musím knihu pochválit, moc mě bavila a krásně jsem si u ní oddechla. Takže i když je to stylově pošesté od Patrika to samé, tohle dílo řadím k jeho top třem knihám (spolu s Erotikonem a Prvokem).
Neočekávejte nic převratného, ale styl nám známého, (starého), dobrého Patrika Hartla, připravte se na oddech a nebudete zklamáni. Já jsem moc ráda, že jsem to udělala!
Dávám 3-4*

IG: @cotaholkacte (v listopadu bude o knihu soutěž, můžete se zapojit!)

Janka711
23.10.2023 5 z 5

Knihu Prvok... miluju. Tohle je opravdu ženský Prvok a taky miluju. Čtivé, mě velmi blízké postavy, děj i věk hrdinek. Už se těším na další knihu

marieskalic
22.10.2023 5 z 5

Parádní kniha. Četlo se to skoro samo.

Surmei
21.10.2023 5 z 5

Knížku jsem nadšeně očekávala a objednávala jsem ji v předprodeji. Sbírka pana Hartla v knihovně je zase kompletní.
Přečteno, pardón, zhltnuto za jeden den. Příběh ze života, který poukazuje na to, že i když prožíváme lety a pády, tak jsme sami strůjcem svého štěstí a i když si to občas neuvědomujeme, nechceme měnit, ne komplexně. ANANAS!

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl