Gazely

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1250 1250

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Michaela91
18.12.2023 4 z 5

Mě se kniha líbíla. Neurazila a já jsem si u ní odpočinula,

zuzana4587
18.12.2023 4 z 5

Nenadchne, neurazí. Ideální čtení na pláž. Po přečtení Hartlových knih už vím, že žádné velké zápletky a duchaplné děje očekávat nemůžu, ale ono je fajn si dát občas oddech. Je obdivuhodné, jak se Hartl jako muž vcítil do tolika ženských postav. Za mě 4*.

EvaHonsová
17.12.2023 3 z 5

Přečetla jsem všechny knížky od Patrika Hartla a tahle byla opravdu nejslabší. Pohodové prázdninové čtení, ale chybí tomu motor.

IvčaH76
17.12.2023 5 z 5

Super. Nenudila jsem se.

AlbionFoxyFox
17.12.2023 4 z 5

Opět pohodové, úsměvné i smutné, nic víc asi od Hartla nečekám. Kdybych před 2 týdny nečetla Nejlepší víkend, dala bych i 5 hvězd, ale knihy mi přišly až moc podobné.

mysterygirl
15.12.2023 4 z 5

Fajn čtení , ale upřímně , nebyla mi sympatická ani jedna z Gazel

Ristridin
13.12.2023 5 z 5

Po několika slabších románech mě to tentokrát zase bavilo. Opět hezky napsáno, nepřehnaně vtipné, objevují se i postavy z první knihy. Trochu bych vytknul, že mi přijde trochu na sílu, že v každém románu musí nutně být naše "celebrity". Zde to působilo, že si Hartl připravil (i skrz postavy filmu Prvok) námět na další scénář.
Nejvíce mě bavila druhá příběhová linka Káji s její dcerou Beátou, asi i proto, že jsem stavař, tak jsem se rád začetl do problémů na stavbě.
Mám už delší dobu pocit, že by se měl Hartl se svým vypravěčským umem pustit do trochu jiného žánru, protože poslední knihy mi přišly slabší, ale pokud budou ty následující fajn jako tahle, tak to taky zvládnu.

ivzu77
12.12.2023 4 z 5

Pěkný, pěkný, čtivý, nenáročné, propletený...moc mne bavilo poznat životy normálních žen, spolužaček, životních kamarádek a osudy jejich rodin. Bonusem pro mne bylo prolínání se mně známými postavami mužů z jiné knihy.

sahunka
12.12.2023 3 z 5

Dlouho jsem premyslela, jestli dat 3 nebo 4*, knizky Patrika Hartla jsem vsechny zhltla a byla z nich nadsena, stejne tak mam rada i primo jeho, pro jeho uzasnou povahu. Ale Gazely me bohuzel nijak neuchvatily, knizku jsem precetla i me docela bavila, ale mistama me vytacely uz opakujici se pripominky (bolavych prsou od opruzenin Kaji jsem mela uz vazne plny zuby). Nicmene za precteni stoji, skvele se u ni odreaguje:).

AnjaBo
12.12.2023 3 z 5

Jako by člověk četl scénář, i “střihové" přechody mezi jednotlivými postavami tomu odpovídají. Teatrálnost Šamponova momentu v záři reflektorů jako třešnička na pomyslném dortu. Nechci kritizovat, sama psát neumím. Ale příští Hartlovku už si jenom půjčím v knihovně.

sowatson
11.12.2023 3 z 5

Nemůžu se ubránit dojmu, že už to není, co to bejvalo. Anebo si s Hartlem přestáváme rozumět. Tím, že je tento román výrazněji "ženský", to podle mě není. Napsat - obecně - dobrou postavu, by měl spisovatel umět. Ale v Gazelách mi trojice protagonistek připadala odříznutá od normálního světa. Navíc se tu opakují Hartlovy nešvary jako rychlé přetáčení děje a bláznivé expresivní novotvary, pro mě tentokrát v míře větší než únosné. Co chválím, je omezení děje na 1 týden. S Gazelami víc než dost :) Čte to dobře a je příjemné se do gazelího světa vracet, ale na víc než 3 hvězdy to tentokrát bohužel není. Gazely mě nedokázaly strhnout ke svému stádu. Ani jsem se o ně nebál (nic zas tak hrozného se jim nedělo), ani jsem jim žádné výrazné zlepšení životů nepřál (nepřesvědčily mě proč). Škoda. Bylo mi sympatické, jak Hartl svou novinku a tvůrčí proces představoval v rozhovorech kolem vydání.

Šárka.Šála
10.12.2023 2 z 5

Přečteno... neurazí, nenadchne...za mne asi autorova nejslabší knížka.

Květi62
08.12.2023 5 z 5

Velká spokojenost. Patrik Hartl nás postupně seznamuje s Helenou, Karolínou a Šárkou. Pět všedních dnů je plný zvratů. A o víkendu vše graduje. Patrik Hartl dobře propojil všechny tři spolužačky a nezapomněl také na Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla, kteří se v knížce také objevili. Jak již bylo zmíněno níže, určitě by příběh stál za filmové zpracování. Pohodové čtení které mohu jen doporučit.

Eisy
08.12.2023 4 z 5

Skvělá oddychovka, bavila mne i více než Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Jen konec byl trošku “urychlen.

Jana283
04.12.2023 3 z 5

Tak jo. Všichni čtou Hartla. Tak jsem si ho taky přečetla. A je mi jasné, že se bude číst a kupovat dál. Protože ženy jsou větší čtenářky než muži. A kdo by si rád nepočetl, že i úspěšné, pohledné, pracovité, emancipované a mnoha dalšími skvělými vlastnostmi obdařené ženy o sobě pochybují a zhusta kolem sebe mají ne zcela ideální muže... U 15 roků lásky jsem se trápila od začátku, tady až tak od poloviny, protože to bylo stále dokola to samé. Ale alespoň mne hlavní hrdinky až tolik neiritovaly a občas i bavily. Nicméně přirovnání sexuálního uspokojení muže ke sběru psích hovínek, mne ale bude děsit ve snech ještě hodně dlouho. Minimálně do dalšího literárního počinu PH.

Misabi
04.12.2023 5 z 5

Super oddychové čtení. Ideální kniha o ženské duši,... vstupenka do života dnešních žen. Mne to bavilo. Snad se dočkáme i filmového zpracování:-)

lucakuca
03.12.2023 5 z 5

To bylo krásný!
Hartl je určitě žena, není možná, že tak rozumí ženské duši.

lucie1744
30.11.2023 5 z 5

Super oddychové čtení.

Runinka
29.11.2023 4 z 5

Takový celkem náročný týden kamarádek. Pěkná oddechovka.

VendulaB
28.11.2023 4 z 5

Jednoznačně typický Hartl. Pokud ho nemáte rádi, nebo čekáte něco jiného, budete zklamaní. Pokud jste jeho fanoušci, budete spokojení. Oceňuji především skvělé vcítění se do ženské duše.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl