Prvních 100

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců,... celý text

Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199285/prvnich-100-5U2-199285.jpg 3.8343

Prvních 100 (1.)

The 100 (2013)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, CooBoo

NemmamSlov

Knihu som zacal citat pred serialom a musim povedat ze myslienka ma zaujala, ale aj tak to povazujem za slabsiu knizku co som cital aj ked mam rad scifi. Mam radsej knizky kde je viac akcie a humoru, ale urcite toto dielo neodcudzujem, kazdy ma svoj vkus.

petra4080
18. květnaodpad!

Tak tohle mě vážně nebavilo. Škoda, námět měl potenciál...

fvalek

Knihu jsem četl před seriálem, ten jsem viděl až potom a líbil se mi, ale na knihu nemá. Děj je svižný, zajímavý, neohrané nové téma, které v kontrastu země (soudržné pozemské kmeny) - vesmír (zkažená vyspělá civilizace) skvěle funguje. Osobně mě víc bavily kapitoly z vesmírného dění okolo Glass, než pozemské scény s Clarke. Ty tam jsou sice nejdůležitější a jsou hlavní, ale prostě Glass je Glass :D (Ta mimochodem v seriálu není a je to obrovská!!! škoda). Skvěle najetý začátek trilogie s dějem, který dal seriálu jeho kořeny, ale je naprosto odlišný, což je super :)

JulietRocks

Je mi líto tak nízkého hodnocení knihy. I proto jsem jí místo 4 * dala 5 *. Všichni píší, jak nemá na seriál, ale zajímalo by mě, kolik lidí si uvědomuje, že bez ní (a hlavně její autorky Kass Morgan) by seriál vůbec nebyl?! Jde o nápad, vezměte si třeba takovou J. K. a jejího Pottera, že... Víc romantiky mi vůbec nevadilo, naopak v seriálu mi chybí. :) Ale jedno mínus bych přeci jenom měla - moje nejoblíbenější postava chybí (Abby). :D

Šárík001

Tuto knihu jsem začala číst díky seriálu, který řadím mezi mé oblíbené. Abych řekla pravdu, čekala jsem něco trochu jiného, koneckonců, seriál se řadí mezi dobrodružné žánry.
Dle mého názoru nebyla kniha ani tak o Zemi, přežití, ani nic podobného, celý děj je zaměřen spíše na vztahy mezi stovkou, což mne možná trochu zklamalo. Na druhou stranu jsem zde našla spoustu 'věcí' a 'momentů', o které jsem v seriálu velmi stála, nicméně se nikdy neuskutečnily. To jest hlavní důvod, proč jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami - je to dokonalé obohacení seriálového děje, nicméně, pokud jste fanoušky dobrodružství a boje o přežití, kniha asi nebude Váš šálek kávy.

ivca3710
14.11.2016

Super kniha :) Seriálu se to nevyrovná, ale tahle kniha má něco, co seriál nemá, a to tady nebudu říkat , protože bych to totálně vyspoilerovala.

paja0327
05.11.2016

Je jasné, že seriál se vážně povedl...ale zahazovat knihu jen proto, že je lepší seriál? To nejde...i kniha si zaslouží mít své místo v knihovničce ať už jako doplňková verze pro seriál nebo jen tak. Každopádně mě knihy bavily - škoda, že to v česku opět končí druhým dílem - osobně by se mi líbilo mít všechny 4 pohromadě :-)

Evus
31.10.2016

V knize se v podstatě nic moc nestalo, navíc je bohužel až moc patrné, že je od ženské autorky - ať to zní, jak chce, zatím jsem nenarazila na kvalitní sci-fi napsané ženou. Minimum akce, hlavně, že se většinu knihy řeší, kdo s kým chodí nebo nechodí nebo se rozešel, protože nevim proč. Postava Clarke je celkem sympatická, Glass a Bellamy jsou asi taky v pohodě, ale Wells mi připadá jako kolosální pitomec a arogantní vůl.
*SPOILER*
Sice s dobrými úmysly, ale způsobí nejprve smrt Clarkiných rodičů a její uvěznění a skoro popravu, nakonec i smrt její nejlepší přítelkyně a diví se, že s ním nechce mít nic společného? A že se líbá s klukem, který (parchant zasranej) naprosto neúmyslně způsobil postřelení jeho otce. Myslim, že druhý díl si prozatím necham ujít.

karolina3272
21.09.2016

Chtěla bych se zeptat (vím, že je seriál) nebude na tohle téma natočený taky film?? Myslím, že by se měl jmenovat Pasažéři. Ale jelikož jsem to ještě nečetla tak uplně přesně nevím děj a tak se chci zeptat :\

AjinQa
11.08.2016

Seriál patří mezi mé nejoblíbenější, ale tak to bohužel u knihy není.
Dějově se to rozcházelo, ale zároveň jsem za to ráda.
Zdá se mi, že v knize vice řešili vztahy mezi sebou, místo toho aby se více soustředili na přežití, jak v seriálu.
Seriál vřele doporučuji, ale knihu zas tak ne. Bohužel 3*.

Simouš
01.08.2016

Nemá cenu dohadovat se, zda je lepší knížka nebo seriál, protože bychom se snažili porovnat neporovnatelné (trošku jako kdybychom hledali spojitosti mezi Draculou a Stmíváním). Zatímco seriál z předlohy vybral napínavou akční linku, kterou oprostil od mnoha vztahových dramat, kniha se zaměřuje právě na ně. Spíše než do žánru sci-fi by obsahu odpovídalo zařazení do moderní škatulky "young adult". Tři hvězdičky dávám hlavně za čtivost a dokonalý "prázdninový výplach".

drabkovice
28.07.2016

Když jsem si u této knihy četla komentáře, docela jsem se lekla těch špatných komentářů a hodnocení. Ale nenechala jsem se odradit a udělala jsem dobře :) Kniha se mi velmi líbila. Příběh napínavý, spoustu zvratů, akce, lásky...Určitě se kouknu na seriál :)

IvankaM
26.07.2016

Kniha mě moc nebavila. Byla krátká a nic moc se v ní nestalo. Asi jsem takto zaujatá, vzhledem k tomu, že jsem seriál viděla první... Nevím... Ani nevím, zda vůbec v sérii budu pokračovat.

DenčaKrnáčová
24.07.2016

Četlo se mi to dobře. Námět by byl super, kdyby se tam pořád neřešily milostné zápletky. Kdyby tam bylo víc toho scifi. Seriál se mi teda nelíbil už od první minuty dívání se, protože už začátek byl úplně jiný, než jak je to v knize. Chápu, že nenatoší 100% seriálu podle knihy, ale tohle byl děs.
Každopádně kniha dobrá. Rychle čtivá, jednoduchý, srozumitelný jazyk, nic náročného na přemýšlení a vstřebávání děje.

papajapa
13.07.2016

Pohodové, rychlé čtení.

Maysonnie
30.06.2016

Kniha by sama o sobě nebyla tak špatná, kdybych ještě před ní neviděla seriál, který i přesto, že byl údajně natočen podle knihy, byl úplně jiný.
Knížka je vyloženě o vztazích, chybí tam spoustu postav, které jsou v seriálu, chybí tam důležité údalosti, které v seriálu byly, nebo jsou tam naopak důležité události, které v seriálu nebyly. To je hlavním důvodem, proč se mi knížka až zas tak nelíbila.
Ale kdybych měla hodnotit bez braní v potaz seriál, knížka byla fajn. Hezky se četla, rychle to s ní utíkalo a taky jsem se dozvěděla spoustu informací a zajímavostí, které v seriálu nebyly.
Hodnotím jako průměrnou knížku třemi hvězdičkami.

Stephanief
23.06.2016

Asi budu proti proudu, ale kniha se mi velmi líbila. Seriál je taky úžasný, ale na knížky pořád nedám dopustit.

Anoell
06.06.2016

Ve většině případů je kniha lepší než film.
Jenže se mi zatím snad pokaždé stalo, že co se seriálů týče, je to naopak. A v tomhle případě to platí obzvlášť.
Líbil se mi seriál, a tak jsem se rozhodla přečíst i knihu. Ze začátku to bylo fajn, docela dobrej rozjezd... Jenže pak všechno šlo tak nějak do kytek. Nejméně se mi líbila dějová linka Glass (respektive nejvíc nelíbila), jak v přítomnosti, tak i v minulosti (tam obzvlášť). Námět je to opravdu dobrý, ale pro akci, ne pro tuhle rádoby romantiku, která na mě rozhodně nezabrala. Ačkoliv se mi tato verze nelíbila, zajímalo by mě, jak se spisovatelka popasovala s druhým dílem. Takže pokud vás tohle téma zaujalo, doporučuji raději seriálovou verzi.
Jednu hvězdu dávám za rychlou čtivost.

CHESS
02.06.2016

Knihu jsem sice nečetla, ale seriál naprostá bomba. Tak koukněte! Podle toho, co jsem slyšela kniha nic moc :)

pobijecmuch
25.04.2016

Tak konečně jsem viděl filmové zpracování této nepovedené knihy. Někteří moji komentující předchůdci měli pravdu - filmový seriál dobrý, ale knižní předloha velice slabá.
Filmová produkce seriálu, ale k této předloze přizvala dalších 8 scénáristů, kteří seriál přepsali do podoby, která oslovila už širší skupinu diváků.
Takže pokud bude psát Morgan nějakou další knihu, doporučuji, aby si pozvala dalšího spisovatele. Ve dvou se to prý lépe táhne a nebude jen pro patnáctileté slečny.

Natynababina
21.04.2016

Hlavní postava by měla být nejspíš Clarke, ale já hltala jen kapitoly s Glass :D Doopravdy nemůžu víc říct, příběh, téma i styl psaní jsou dobré, ale Glass je prostě moje srdíčko :)

Terezkaa69
20.04.2016

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji během pár dní a od začátku do konce jsem se nenudila. Sleduju i seriál, a ikdyž se to odehrává trochu jinak, tak se mi líbí. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, jestli je lepší kniha nebo serial.

Davina
17.02.2016

Dobře, tohle se trochu (trochu víc) nepovedlo... Zatím co seriál je zařazený do mojí TOP10, tak tahle kniha bude ráda, jestli si na ní vůbec někdy vzpomenu jinak než jako na zklamání. Zatím vždy jsem se přiklonila na stranu knihy, dnes je tomu však jinak. Opravdu je seriál mnohem lepší než-li kniha, i když by bez knihy seriál nejspíš nevznikl (To vidím jako jediné plus). Chyběla mi tam akce, v knize se opravdu řeší jen a pouze vztahy (To já nemám ráda). Knihu jsem přečetla, ale během čtení jsem nepociťovala žádné emoce, ani po přečtení ve mně kniha žádné nezanechala.

terezvknize
10.02.2016

Super kniha :D

todilka
09.02.2016

Něco na tom je, ale mnohem více není. Čekala jsem asi něco jiného, námět byl nadějný, ale nějak mě to nechytlo..ani jsem neměla potřebu číst každý den...dám šanci seriálu, protože podle mnohých komentářů je lepší a pak možná zkusím další díl...
*čtenářská výzva 2016: Kniha s číslem v názvu

Valys7901
08.02.2016

Knižka se mi líbila, ale mohlo tu být víc napětí a akce. Hlavní postavy se mi líbily a útržky minulosti pěkně dokreslovaly příběh. Přesto jsem od seriálu čekala víc. Určitě se někdy v blízké době pustím do seriálu :)

wee_n
01.02.2016

Ne..tohle vážně ne. Seriál je absolutní pecka, a já málokdy dávám přednost hrané verzi před knižní, ale tohle se vážně nepovedlo. Jsem ráda, že se Jason neřídí podle knihy a vzal si z ní jenom nápad. Ačkoliv jsem fanouškem Bellarke, seriál podle mě o tomhle není. Jak už tu bylo řečeno, nápad super, ale to je tak, co se knihy týče všechno. :)

Laputika_3
21.01.2016

Tak jo. Tohle byl propadák...

Seriál jsem viděla jako první, a ten mne pohltil tak, že to až není možné (všichni moji přátelé mi to potvrdí, málem jsem je všechny donutila naučit se anglicky, jen aby se na to mohli podívat). Ale kniha? Ne. Tam ani tak nejde o to přežít, ale spíš o to, jak to bude s vaším milostným životem. Jako vážně, máte pocit, že kdybyste byli po 300 letech na Zemi, první, co byste udělali, je začít si se dvěma klukama, navíc tak strašnýma, jako jsou ti dva tupci? To si nemyslím.
Jak říkám, nápad je to legendární, ale zpracování knihy se mi nelíbilo. K dalšímu dílu se nepohrnu, protože pokud vím, třetí díl u nás asi ani nevyjde.
Pro mne zklamání, ale tři hvězdy za ten nápad. Jak říkám, nic geniálnějšího už autorka vymyslet nemohla, ale zpracovávat ho opravdu neměla.

peitho.1
20.01.2016

Nemá smysl to porovnávat se seriálem, příběh má jen pár společných styčných bodů, jinak se každý ubírá jiným směrem. Seriál miluju a kniha mě taky zaujala a jsem docela ráda, že nejde o identický příběh. Navíc se krásně čte, moc se mi líbí styl psaní. Teď mám zrovna v ruce druhý díl, tak jsem zvědavá, jak to bude dál :)

Muffkey
19.01.2016

já nevim, jestli si mám knihu koupit a tak bych se chtěla zeptat, nevíte někdo, jestli tam je Jasper Jordan a Octavia Blake? Předem děkuji za odpověď.