První pravidlo: nezamilovat se

První pravidlo: nezamilovat se https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482161/bmid_prvni-pravidlo-nezamilovat-se-rKO-482161.jpg 4 79 79

Nick je okouzlující zloděj a mazaný znalec umění. Je vždy přesný, nepřipouští si city a nikdy neselže. Když ho kontaktuje jeden z nejslavnějších sběratelů umění na světě, aby získal tajný Casanovův deník, je odhodlán provést další mistrovskou loupež. Tentokrát však nebude sám. Po jeho boku má stát Silvye, rozená podvodnice, která ovládá devět jazyků a proslula improvizací a hbitýma rukama. Jenže ti dva se nemohou vystát.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Prima regola: non innamorarsi , 2020

TheMelorry
03.03.2022 4 z 5

Já jsem nadšená. Příběh byl plný akce, pátrání, umění a historie, ale také romantiky a značného jiskření mezi hlavními aktéry. Prostředí několika evropských měst a jejich popisy vhodně zařazené do příběhu vše skvěle doplňují. Člověk by hned měl chuť do některého se vypravit.
Celkově je kniha psána velmi svižným, přijemným stylem. Hlavní postavy jsou smypatické, zápletka zajímavé... Srovnání níže s Šifrou mistra Leonarda je podle mě naprosto přesné. Také jsem jisté prvky viděla.
(4,5)

veruptackova
30.01.2022 4 z 5

Kniha mě neskutečně vtáhla od prvních stran. Příběh je něco mezi Šifrou mistra Leonarda, Podfukem a Prokurátorem. Kniha má svižné tempo, spoustu narážek, škádlení, ale i odkazů na historické osobnosti. Vzbudí ve vás touhu dozvědět se toho více o Casanovovi a ověřit si informace, které v knize zazní. Jako bonus vás naláká na návštěvu Benátek, protože přesně tam se většina děje odehrává a autorka jejich atmosféru vystihla skvěle. A kdyby v jedné části příběh trochu nevypadl z toho dokonale kousavého tempa, pravděpodobně by ode mě získala plné hodnocení.

Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst odlehčenější formu hledání ztraceného pokladu, která v sobě má i kapku erotiky.

_Brunetka_
28.01.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 3,75*.

Tohle nebylo vůbec špatný, ale přesto se nemůžu ubránit pocitu, že se mi předchozí knížka Rande na balkoně líbila víc. Styl psaní autorky je skvělý, rychle vás chytí a nic se zbytečně nepopisuje do detailů – někdy na mě ale i tak tenhle kousek působil zdlouhavě a o pár stránek by se asi dal zkrátit. Musím ocenit námět příběhu, protože přece jen nekopíruje to, o čem čteme ve většině oddechové literatury. Opět mám ale pocit, že navzdory originalitě, tu autorka někdy lehce spadla ke klišé situacím, které byly naprosto předvídatelné a člověk se u nich neubránil protočení očí. Tento fakt ale musím zase vykompenzovat nějakými pozitivy, kterými jsou vtip a napětí, které provází celou knihu. Za zmínku stojí i postavy, které jsou skvěle charakterově vykreslené. Nicka i Silvyi jsem si oblíbila navzdory tomu, že jsou každý jiný. Fungovala mezi nimi chemie a romantickou linku jsem Felicii věřila. S koncem jsem byla víceméně spokojená, jen mě lehce zmátl jeden časový skok. Závěrem tuhle knížku můžu doporučit všem, kteří momentálně potřebují opustit svůj svět a odejít někam, kde se budou skvěle bavit.

ladyfromskye
27.01.2022 4 z 5

Knížky tohoto žánru (až na výborné romány Julie Caplinové) se ke mně dostávají spíše omylem. Nicméně po emocionální smršti jménem Zulejka otevírá oči jsem potřebovala nějakou nenáročnou jednohubku a tahle mě zaujala na první dobrou luxusní obálkou. Nic jsem neočekávala. Ale kniha mě okamžitě chytla, je psána svěžím, lehkým stylem, vtipně a s nadhledem. Postavy Nicka a Sylvie jsou sympatické, jejich averzi stejně jako lásku jim uvěříte a jejich špičkování si budete nesmírně užívat. Mělo to samozřejmě i svoje mouchy, ale za mě celkově velká spokojenost.

P-puma-
18.01.2022 3 z 5

Strašně se mi líbila anotace. Miluju Filmu jako kdysi jsme UNCLE, Šifra mistra Leonarda, Mr. A Mrs. Smith. Takže po knize jsem musela sáhnout. Skvělé prostředí Orient Expres, Benátky, zápletka. Skvělé oddechové čtení a moc jsem si ho užila. Bohužel pak přišel konec a tam pro mě maštalí dva problémy: neuvěřitelná proměna Nicka a preslazeny konec až mi trnuli zuby.

terryaknihy
03.01.2022 4 z 5

Kniha První pravidlo nezamilovat se, mě už neskutečně zaujala obálkou a skvělou anotací, která mi tak nějak zněla jako pan a paní Smithovi. A jelikož jsem dostala, co jsem očekávala, byla jsem nadšená.
Nick i Silvye jsou výborní ve své zlodějské práci, avšak každý si pracuje po svém a výhradně sám. To se však změní, když si jsou oba najati na stejnou loupež jedním z nejslavnějších sběratelů umění.
Tím, že se oba nesnesou je vám asi jasné, že příběh je psán skvělou odlehčenou formou a jelikož se i nasmějete, tak je to skvělá velmi čtivá oddychovka. Jejich cílem je získání Cassanova deníku, a tak nějak mi to chvilkami zavánělo i stylem Dana Browna, jelikož i když tu máme romantickou linku, příběh projde několika zajímavými zvraty.
Je to sice jedna z těch knih, u které je vám celkem jasné, jak skončí… Ale přesto má příběh rozhodně co nabídnout a věřím, že si ho skrze Nicka a Silvyi užijete stejně dobře, jako já :).

spencer
25.11.2021 4 z 5

Tohle bylo pro mě velmi příjemným překvapením. Máte rádi filmy typu The Man From U.N.C.L.E nebo Mr. & Mrs. Smith? Pak si musíte přečíst tuto knížku. Hlavní hrdinové jsou oba podvodníci. Náhodou na sebe narazí v letadle, čímž toto setkání započne řadu vzájemných podfuků. To se ovšem zastaví v momentě, když si je oba najme jeden z úspěšných sběratelů umění. Jejich úkolem je získat tajný Casanovův deník a při tom spolupracovat. Každý se řídí podobným kodexem, kde jedním ze společných pravidel zní pracovat sám.
Moc mě bavil styl vyprávění a zejména humor, kterým je tento román naplněn. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a líbil se mi způsob jejich práce. Romantická linka byla do příběhu dobře zakomponovaná, a i když vám možná zpočátku bude jasné, jak to asi dopadne, budete si čtení opravdu užívat.

knihomolkaJani
15.11.2021 5 z 5

První pravidlo zní: nezamilovat se, jenže já se do této knížky zamilovala! Nebudu si hrát na hrdinku, začátek knihy jsem si vůbec nebyla jistá, jestli to bude tak dobré, jak jsem dle anotace doufala, ale ve skutečnosti kniha předčila veškerá moje očekávání...
Skvěle vykreslené charaktery postav, zajímavý děj plný zvratů, úžasně zamotaná zápletka. Během čtení si utvoříte teorie, ale nakonec není nic, jak se zdá.. Najdete zde samozřejmě i romantickou linku jen s malou kapkou erotiky a také zajímavou loupež, za kterou se ale skrývá mnohem víc.