Průvodce stresem pro náctileté

Průvodce stresem pro náctileté
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270547/bmid_pruvodce-stresem-pro-nactilete-4i4-270547.jpg 4 10 10

Nicola Morganová je uznávaná odbornice na dospívající mozek a na stres, který teenageři prožívají. Známá je také svým zajímavým a jasným stylem. Její nová kniha Průvodce stresem pro náctileté – napsaná pro teenagery, ale užitečná i pro dospělé, kteří jim chtějí porozumět – se zabývá typy stresu, jimž jsou dospívající vystaveni, včetně pocitů vzteku, smutku (a deprese), strachu a neúspěchu; dále probírá potíže způsobené tělesným vývojem, nechutí k vlastnímu tělu, problémy s váhou, stravovací poruchy, sebepoškozování; tlaky, které vyvolává studium a zkoušky; obtíže se spánkem; změny ve vztazích s kamarády a s rodinou; partnerské vztahy a sexuální problémy; šikanu a kyberšikanu; potíže s komunikací na internetu; také zkoumá, jaký dopad mají na teenagery poruchy jako OCD nebo dyslexie. Průvodce stresem pro náctileté obsahuje praktické a srozumitelné rady a nabízí mladým lidem návod, jak se starat o vlastní duševní zdraví a pohodu.... celý text

šárka999
03.05.2022 4 z 5

velice poučné, v mnoha věcech jsem se i poznala, ale přišlo mi, že kapitola jménem poruchy příjmu potravy byla ochuzena o celkem zajímavé věci a mnohokrát se to všechno točilo okolo depresí ,ale jinak knížka moc hezká. DOPORUČUJU

majáček
25.01.2017 5 z 5

Skvěle napsána po náctky i pro rodiče. Jednoduše a stručně, jak jinak pro puberťáky. Někteří neradi čtou dalekosáhlé informace. Z abecedního rejstříku (něco málo):
adrenalin
akupunktura