Průchod hvězdy

Průchod hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219580/mid_pruchod-hvezdy-219580.jpg 4 6 6

Moderní poezie uznávaného klasika přináší především verše milostné a intimní lyriku.

Vydáno: , ETC

amejzlík
24.07.2023 3 z 5

Od Františka Hrubína jsem očekávala něco víc, protože jsem se na něj nesmírně těšila. Zaujalo mne pár jeho překladů v jedné sbírce francouzské poezie. Konkrétně v této knize mne oslovily tři básně: Předčasně, Úplněk a In memoriam. Snad v dalších sbírkách najdu ještě lepší a tohle byla pouze předehra.

hermína14
10.09.2018 5 z 5

...dostala se ke mně v rozjitřeném čase...a dostala punc utěšitelky; asi proto je mi tak milá dosud...

hellena1523
21.01.2017 3 z 5

Krásné, něžné básně...ale trochu mi scházela větší upřímnost...Souhlasím s komentářem od ziriant.

ziriant
19.03.2015 3 z 5

Hrubín byl básník, to nepochybně. Měl smysl pro něhu slov, pro poetický úděl, navždy mu budu věčná za jeho překlady, bez nichž by nebyli Prokletí tím, čím jsou. Ale zároveň se to ukazuje jako slabost, protože mám dojem, že ne vždy dokázal být Hrubín v básních sám sebou, a byl tak občas spíše otiskem svých francouzských bohů.