Provařená

Provařená https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344056/bmid_provarena-OyJ-344056.jpg 4 162 68

Jak být dobrou mámou, když si neumíte poradit sama se sebou? Když vás táhnou do hlubin zoufalství drogy, dluhy, posedlost štíhlostí a taky osamění? Osmatřicetileté Sylvii, dvaadvacetileté Kamile a šestadvacetileté Alici život naložil na cestu pořádný batoh starostí. Otcové jejich dětí nejsou také zrovna ideální. Jeden feťák, další rocker, třetí workoholik. I oni nejspíš hledají své odpovědi. Jak být dobrým tátou, když jste dítě vlastně nechtěl? Nebo když se bojíte, že budete jako váš otec? To by rád věděl osmatřicetiletý Patrik, rocková hvězda, která má podle ostatních naprosto všechno. Stačí to ale na vyrovnání se s prázdnotou a starými křivdami, které ho sžírají? I když hrdinové příběhu mají své bolesti a smutky, najdou v sobě vnitřní sílu odrazit se ode dna a plnit si své sny. Ponořte se do příběhu o přátelství, naději a také o tom, že život není vždycky tak marný. Zvlášť když do něj vstoupí děti…... celý text

lenkaabooks
24.04.2018 4 z 5

Jsem mile překvapena. Čekala jsem slátaninu a já četla a četla a bavilo mě to. Tři ženy, osudem propojené, se staví na vlastní nohy. Je to kniha o mateřství, o lásce a důvěře, o štěstí, ale i o tom, jak snadno se dá spadnout až na dno. Nejvíce asi zasáhne příběh feťačky Kamily, která se od sedmnácti protlouká životem sama a ne zrovna šťastně.

miuk
26.03.2018 4 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha je čtivá, příběhy žen jsou opravdu jako ze života. Příjemná oddychovka.

alnahu
20.02.2018 5 z 5

Knihu jsem si půjčila náhodou, ráda čtu příběhy ze života a i tento k nim patří i když se nejedná o žádnou romantiku ,ale příběh z reálného života ve kterém vládnou drogy, alkohol a noční flámování. Příběhy Sylvie, Kamily a Alice ,kterým život naložil spoustu starostí a které by se chtěli stát vzornými mámami svým dětem, ovšem bez jejich partnerů, musí si sami uspořádat svůj život. Nejvíc mě zasáhl příběh feťačky Kamily, která řeší svůj život po smrti matky drogami . Otěhotní se svým přítelem feťákem ,ale snaží se svému dítěti dát lepší život než má ona. Má v životě velké štěstí, že ve vlaku potká čtrnáctiletého Lukáše a ten ji vezme ke své babičce. Tím se její život úplně změní .Kamila časem přestane brát drogy díky Kubíkovi a léčí se ze závislosti. V příběhu se všechny osudy tří žen propojí, aby udělali správné kroky do své budoucnosti. Kniha se mi četla dobře i přes takto složité téma, postavy v příběhu jsou dokonale vykresleny.

Martina133811
01.09.2017

v časopise mě zaujala ukázka knihy, tu si musím pořídit. dlouho jsem nic nečetla. opravdu dlouho. čtu jedním dechem, nejde přestat. dočtu na konec stránky a zavřu to. nejde to, musím ještě přečíst další stránky. mám jí 4dny a už ji budu mít přečtenou. těším se na další knížky :)

AndyV.
31.08.2017

V jednom časopise mě zaujala ukázka z knihy a jelikož jsem už dlouho žádnou knihu v ruce nedržela, objednala jsem si jí i s podpisem.Za pár dní mi přistála doma a poté co jsem si ji "očuchala" - miluji vůni nových knih, začetla jsem se....manžel měl hlad:-), dítě mělo hlad:-), ale já četla....jedním dechem...kniha mě stále udržovala v pozornosti jak se střídaly příběhy všech hrdinek...parádně napsáno...pokud se objeví další kniha paní Votyové, určitě bude mít své místo v mé knihovně...

kaczka79
02.08.2017 5 z 5

Kniha se dobře čte, je ze života. Přečteno jedním dechem, doporučuji. Těším se na další knihy paní Votyové....

Anastasia01
20.06.2017 5 z 5

Měla jsem štěstí pořídit si "Provařenou" mezi prvními, ještě 23.5. na křestu knížky i s autogramem od autorky :)

Už před asi půl rokem jsem narazila na ukázky, z tehdy ještě očekávané knihy, které mě zaujaly. Ale i přes to, jsem čekala pouze klasický román, kterých jsem za svůj život přečetla víc než dost.

Musím přiznat, že "Provařená" mě milé překvapila. Zaprvé už sám o sobě formát vyprávění čtyř (propojených mezi sebou) příběhů najednou je netradiční a nechává čtenáře, téměř neustále, v napětí. Dále tu najdete i skvěle propracované hrdiny, každý bojující s vlastním těžkým osudem. Sice za svoje chyby si můžou samy, musela jsem s nimi ale soucítit a doufat v co nejšťastnější konec.

Knížka se čte rychle a jednoduše. Pro mě osobně to byla úplná záchrana po hromadě maturitní a psychologické četby. Rozhodně bych ji doporučila každému a především těm, kdo zrovna neprožívá nejsladší období. Ukáže vám, že i to nejhorší nakonec přivede k něčemu dobrému. Pokud se samozřejmě hned tak nevzdáte (:

Mojepočteníčko
26.05.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že se v českých autorech a autorkách příliš nevyznám. Když mě kontaktovala paní z nakladatelství SiMonaLisa s tím, jestli bych nechtěla recenzovat nově vycházející knihu Simony Votyové, vděčně jsem prošmejdila odkazy, které k mailu připojila. Zamlouvala se mi autorka i téma knihy, protože mám ráda příběhy, v nichž mají postavy předobraz ve skutečných lidech a. Čili v takových, co je můžu úplně běžně potkat někde kolem sebe. Asi i proto mě svou tvorbou přitahují knihy Patrika Hartla, Josefa Formánka a Báry Nesvadbové (ano - dodnes jsem zamilovaná do Jáchyma z Hartlových Okamžiků štěstí, protože vím, že z něj jednou vyroste správnej chlap). Knížka Simony Votyové mě mile překvapila a splnila moje očekávání. Pokud jste se u tu zastavili a máte ještě pár minut navíc, budu ráda, když si přečtete, jaký dojem na mě udělala.

Příběh nás zavádí do života tří žen. Sylvie touží po dítěti a je rozhodnutá jít si za svým stůj co stůj. Kamila je feťačka. A proč by ne? Má na to přece papír - úmrtní list své matky. Alice žije se svým malým synkem v přepychu. Zdá se, že si nemá nač stěžovat, jenže peníze lásku, city a opravdové přátelství skutečně nenahradí.
I když nyní žijí spokojeným životem, každá z nich přechovává ve skříni starého kostlivce. Minulost, která je dříve, či později zkrátka dožene. Ať už jsou to dozvuky manželství s gamblerem, věčná touha po droze, vděk k někomu, kdo nás zachránil ve chvíli, kdy jsme to nejspíš potřebovali.
A pak tu máme i jednoho hlavního aktéra z mužských řad. Patrik je rocková hvězda, která má úplně všechno, po čem kdy toužila. Jenže - skutečně je tomu tak? Lze opravdové životní štěstí postavit na základech z litrů alkoholu, poddajných fanynek, nočních flámů a peněz? Nebo snad existuje univerzální recept, jak smazat staré křivdy, aby později neměly možnost jakkoli ovlivňovat naši budoucnost?
Dříve nebo později osud životy těchto postav navzájem propojí. A bude jen na nich, jestli se rozhodnou zatnout zuby, aby konečně udělaly krok tím správným směrem.

Knížka Simony Votyové má nádhernou obálku a skvěle se čte. Autorčin styl psaní je lehký, vyhovovala mi délka kapitol i zvolené písmo. Spíše než na prostředí se soustředí především na vykreslení jednotlivých postav. Díky pečlivosti, se kterou nám popisuje jejich životy, způsob myšlení nebo pocity, se stávají ještě více reálnějšími. A o to je pak mnohem snadnější s nimi splynout a pochopit je.

Nejsem si úplně jistá, komu připsat jednu jedinou malou výtku, kterou ke knize mám. Objevila jsem totiž drobnou chybu v textu. A sice, že od sebe na několika místech nejsou oddělena slova.

Jak s oblibou říkávám ve svých videích - oddechovka, díky které získáte do života něco navíc. A takové přeci stojí zato číst!