Prostor imaginace

Prostor imaginace https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148358/bmid_prostor-imaginace-AFR-148358.jpg 4 4 4

V bohatě a přitom utříděně pojatém pojednání Prostor imaginace, vzniklém v 60. letech, autor přístupně vyložil základní pojmy Freudovy psychoanalýzy, popsal její dosah pro podobu moderní kultury a pojmenoval její možné využití při výkladu literární tvorby.

Tereza.
28.08.2016 3 z 5

Ze začátku knihy jsou zmíněny teoretické podklady, ze kterých hodlá autor dále vycházet. Pro pokročilejšího čtenáře se zde opakují základní věci a text se zdá snadno srozumitelný. To se ale postupně mění a objevují se i dosti komplikované pasáže. Některé z nich jsou až zdlouhavé. Takto na mě text působil hlavně v momentě, kdy bylo rozebíráno dílo, které je mi neznámé. Když jsem se těmito částmi ale prokousala, na několika místech jsem objevila jakési „perly”, které upoutaly mou pozornost a povzbudily mě k pokračování v četbě. Jinak mě velmi těšilo propojování literatury a jazyka s psychoanalytickými koncepty a uvedení do souvislostí a vztahů mezi psychoanalýzou a jinými obory.