Prorokova smrt

Prorokova smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483549/bmid_prorokova-smrt-LXT-483549.png 4 29 8

Prorok (Östlundh) série

< 3. díl

Teprve před rokem byl Elias Ferreira Krantz jen obyčejný čtyřiadvacetiletý kluk. Teď je z něj Prorok, agent poháněný touhou pomstít svého mrtvého otce. S pomocí kontaktů ve francouzské tajné službě dostane Elias možnost konečně skoncovat s bezcitným Erikem Handsem. Ukáže se však, že otázka viny je komplikovanější, než si představoval, a na cestě za pravdou ho osud znovu svede do cesty s Ylvou Greyovou. Všechno utrpení, kterým si dosud prošli, mezi nimi vytvořilo silné citové pouto. Prorokův úkol je jasný a brutální. A nelítostně se odrazí zpět jeho směrem. Všem, kdo se dostanou do jeho blízkosti, hrozí nebezpečí nebo smrt, a zdá se, že jediné Eliasovo východisko je znovu zabíjet. Prorokova smrt je po Prorokově zimě a Falešném prorokovi poslední díl napínavé trilogie představující kvalitní příběh na mezinárodní úrovni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Profetens sista död , 2021

oleg
12.03.2024 3 z 5

Tak tedy nic moc,jsem ráda, že jsem to dočetla, když se zdálo, že se to rozjíždí, tak to zase rychle skončilo,celkem zklamání

PPardinio
25.02.2024 2 z 5

PROROKOVA SMRT nepřinesla nic ohromujícího nebo nového. Místy jsem měl dojem, že autor už neví, jak trilogii zakončit a dotáhnout dění kolem Eliase do zdárného konce. Hlavní dějová konspirace není uvěřitelná, ale má se tvářit, jako že je možné, aby se příběh v reálném světě odehrál. Za mě zbytečně nastavované, kdy hlavní padouši, kteří klamou několik tajných služeb, jednají jak banda amatérů. Škoda, místy zde potenciál byl. Velmi sestupná tendence oproti první knize, druhá byla průměr a zde za 2*.

soukroma
22.09.2023 3 z 5

Ledva jsem dočetla: nebýt toho, že jsem přelouskala první dva díly, tenhle bych bývala s chutí zavřela už po takových 40 stranách - na nich se totiž velmi krkolomně rekapituloval předchozí, a i tak jsem se v tom jen stěží orientovala. Ale chtěla jsem vědět jak to dopadne.
Děj vpravdě zdlouhavý, překombinovaný a nepříjemný - terorismus, extrémní pravice, vojenské zájmy, tajné služby, průmyslové zájmy, politika na ose Švédsko-Francie-Turecko. Nic pozitivního, ani konec, ten ze všeho nejméně.
Jak mne zaujal první díl, tak mne poslední zklamal.

konicekbily
30.12.2022 3 z 5

"Dokopal" jsem se při čtení do cíle, ale nadšení nad "finišem" celé série se mnou "nelomcuje". Oproti předchozímu dílu je to propadák. Průměr - nic víc tam nehledejte!

vera4669
02.04.2022 4 z 5

Na začátku jsem se nějak nemohla začíst, což se mi u předchozích dílů nestalo.. Pak se to vše krásně rozjelo, nechybělo napětí, ale... Čekala jsem asi větší vyvrcholení, konec mi přišel stále otevřený, čekala jsem více odpovědi na to, že to bylo zakončení trilogie. Je to velká škoda.. Každopádně za přečtení stojí

FilipHaring
13.03.2022 5 z 5

Dokonalé vyvrcholenie celej série, dosť ma mrzí že autor pravdepodobne už nebude pokračovať. Kniha sa čítala veľmi dobre, záver primeraný.

Didi15
15.02.2022 4 z 5

Příjemné čtení , ale čekala jsem nějaké větší vyvrcholení . Předchozí díly mě bavily o něco více . No , škoda.

onyx84
26.01.2022 2 z 5

Já sem teda zklamanej...rok se těším na pokračování a rozuzlení,ale klidně bych teda ještě rok počkal než tohle...napětí minimální,ve výsledku i uzavření série takový odfláknutý...škoda...