Beze snů

Beze snů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220810/bmid_beze-snu-220810.jpg 4 317 40

Proroctví série

Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých. Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi – Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity… Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dreamless , 2012

kuntova.k
07.09.2017 5 z 5

Přečteno za dva večery. Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Líbilo se mi jak Helen cestovala do podsvětí, Orion nádherně zpestřil celý děj. Dafne mě pěkně rozčiluje, protože stále neřekla pravdu Helen a kdoví jestli k tomu vůbec dojde. Naštěstí mám po ruce třetí díl a mohu se na něj s chutí vrhnout.

Petruse21
24.07.2017 4 z 5

Mělo to větší grády jak první díl. Která holka by nechtěla, aby se o ní ucházeli dva polobohové? :)

Silmarien
16.07.2017 3 z 5

Pokračovanie v pomerne zúfalom boji, nikto nevie komu môže veriť a treba sa rozhodovať aj za cenu strát. Aspoň taký som z toho mala pocit :-)
Inak čitateľnosť stále ok, rozčuľovali ma také tie klasické veci - klamanie jeden druhému, tvrdohlavosť za každú cenu a podobne. Plus teda klasický nešvar skoro každej dvojky - je to príprava na záver celej trilógie.

Evule114
29.06.2017 5 z 5

Tak teď jsem opravdu překvapená z Dafne. Proč lže své dceři? Jinak takovýto obrat jsem vážně nečekala a Orion je mi velmi sympatický :-) Třetí díl ani číst nemusím, protože vím, jak to dopadne, ale stejně jsem zvědavá, co se tam ještě semele, takže hurá do čtení :-) A Morfeus taky není špatný :-) Asi se začnu zajímat více o řeckou mytologii :-)

Chytuš
22.06.2017 2 z 5

OMG, proč, proč, proč??? Proč je tu zase to ohrané téma "ach mám milovat toho prvního, když je tak skvělý, báječný, vyjímečný a úžasný, nebo ach, mám radši milovat toho druhého, když i ten je tak svělý, báječný, vyjímečný a úžasný - ale trochu jinak?"... Připadá mi to už trochu otřepané klišé, ale zřejmě to bude u dnešní mládeže prostě COOL, protože tohle téma má každá druhá YA fantasy, pokud je hlavní hrdinka krásná a neohrožená dívka (Stmívání, Selekce, Hunger Games...). Bohužel pro nás, kteří se narodili v době pravěku (časová osa mých dětí, vše, co bylo před nimi, je pravěk), to už možná tak snadno za COOL nepřijmou. Nicméně rozhodně je knížka pořád velmi čtivá, takže se pustím i do třetího dílu (který už stejně mám půjčený doma), abych se dozvěděla, jak to nakonec Následníci s Bohy vyřeší. Ale prvotní dobrý dojem je prostě fuč...

vysokaa
10.06.2017 5 z 5

Takle knížka je úplně boží. Přečetla jsem jí jedním dechem běhen dvou dnů.

jitka7
25.04.2017 3 z 5

NO škoda. Mě teda dost nakrklo ten děj mezi Lucasem a Helen a jelikož jsem četla i poslední díl, tak mi to rozuzlení přišlo fakt moc dlouhý, trošku i trapný. Z Helen se najednou jaksi stala blbka a to se to pak těžko čte. No já tomu dávám 3 hvězdičky kvůli Hectorovi :)

kaja5622
20.01.2017

Oproti prvnímu dílu je o dost slabší. Ve chvíli čtení mi to nijak extra nevadilo a byla jsem velmi zvědavá, jak to celé dopadne. Bohužel zpětně to tak dobrá knížka není. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem si jí přečetla a zjistila, jak příběh Helen pokračuje, ale obávám se, že mi trochu zkazila dojem z prvního dílu, který byl jednoznačně mnohem lepší.

vikimi
14.07.2016 3 z 5

První díl této série mě nesmírně nadchl, ale druhý díl už mě tolik nebavil. Asi to bylo tím, že jsem mezi čtením 1. a 2.dílu měla víc jak roční pauzu.
Helen i Lucase jsem měla ale moc ráda.

Arya26
02.10.2015 odpad!

Vůbec se nemůžu začíst a celkově to stojí za prd. Helen - Neuvěřitelná blbka , kterou jen tak nenajdete. První díl se hodil tak k prázdninovému oddechu a až na postavy mě bavil ,ale dvojka je na nic. Propadá se do díry věčného zatracení (mé nedočtené knížky :D ) .

Aléda
13.08.2015 5 z 5

Opravdu hodně poutavá a úžasně napsaná knížka. Druhý díl byl stejně dobrý jako první, nedokázala jsem dělat nic jiného, než jenom celý den číst a číst. Od začátku do konce to bylo mega napínavý a...nemám slov:DD vrhám se na poslední díl!

NikinkaFantasy
23.07.2015 5 z 5

Upřímně jsem nečekala, že mě kniha dostane úplně stejně jako první díl, Proroctví. Sice tam bylo o dost méně momentů mezi Helen a Lucasem, což mi šíleně scházelo, ale co se dá dělat - aspoň tam byl Orion. :-) Do knihy jsem ze začetla hned a skoro jsem ji nemohla odložit. Vlastně bych ji neodložila a přečetla celý příběh pěkně rychle, ale musela jsem trochu sportovat, výletit a jíst (a vlastně i spát, i když se to dá v tomto pařáku fakt těžko). To jak autorka popsala bohy (myslím, že to byl zatím jen Hádes, Persefona a Morfeus), jejich chování a tváře mě úplně dostalo. Autorka dokáže vytvořit fantastický děj na základě řecké mytologie (která je hned po severské mou nejoblíbenější) a vy si z této mytologie vezmete velku část s sebou (takže nemusíte na referáty hledat na wikipedii). Umí psát tak, že hltáte každé její slovo, které napíše a žasnout nad vývojem děje. Co na to říct - po tom otevřeném konci jsem byla moc vděčná, že jsem jako dárek dostala třetí díl a mohla si ho taky v klidu přečíst. :-)

Inýk
10.05.2015 5 z 5

Je to jeste lepsi nez predchozi dil. Skoda jenom ze lukas na ni byl tak hnusnej ake uz je to nastesti v pohode ;D. Tesim se na trojku. Urcite si knizku prectete je SKVELA!!

Samira
25.04.2015 5 z 5

Úžasné pokračování, které mnohonásobně předčilo má velká očekávání, jen a jen chválím. Výjimečná postava Oriona tomu dodala tu správnou šťávu. Příběh mě neustále překvapoval a autorka byla vždy o krok přede mnou, a to se mi stává jen málokdy. Sice mě trošku mrzí, že se ještě nevyřešilo to, na čem mi záleží nejvíc, ale nepříliš sympatická Dafne, ještě neřekla poslední slovo.
Doporučuji!!!

terkanej
02.04.2015 5 z 5

Jedna s nejlepších knih co jsem četla. Myslím, že je stejne povedená jako 1 díl. Hrozne se těším až vyjde Bohyně.

Dávám 5 hvězdiček.

Dani3
09.03.2015 5 z 5

Další skvělá kniha plná záhad a tajemství z řecké mytologie, kde nechybí ani akce a napětí.

Helen, co by poutnice podsvětím, se snaží osvobodit Následníky od Fúrií. Vůbec by mě nenapadlo, že Fúrie budou ve skutečnosti tři malé a velmi nešťastné „duše“ a osvobození bude tak prosté.

Maragad
09.01.2015 3 z 5

Josephine Angelini si opět nechala otevřený konec pro další díl. Já jen doufám, že tentokrát se vyhne zbytečně pomalému začátku a v dalším díle čtenáře hned vrhne do nějaké pořádné akce nebo do další honby za vyřešením záhady, protože to jí jde nejlépe a je škoda, aby někdo odložil knihu po pár stranách, když na něj po pomalém rozjezdu čeká ještě tolik napětí a nebezpečí.

Antoaneta
08.01.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha stejně čtivá jako první díl.Přečteno během dvou večerů.Už ted se moc těším na třetí díl.Knihu mohu všem vřele doporučit rozhodně stojí za přečtení!!!

warca
06.01.2015 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Kniha mě naprosto pohltila a Oriona jsem si hned zamilovala ♥
Nemůžu se dočkat dalšího dílu! Tuhle sérii rozhodně doporučuji!

Zuzlinka
09.11.2014 5 z 5

Opravdu povedená série. Zakázaná láska, bohové, kletby, dobrodružství... Hlavní postavy mě moc baví, Helen není žádná naivní holčička a Lucas s Orionem jsou oba super. Už se moc těším na další díl.

láska bohové pro mládež

Josephine Angelini