Projekt Kronos

Projekt Kronos https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335582/bmid_projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4 553 126

Projekt Kronos série

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.... celý text

Channach
29.06.2017 4 z 5

Od prvních stránek se mi líbila grafická úprava, sloh i vynikající urban story, kterou dal autor dohromady. V knize se ovšem vyskytuje víc úhlů pohledů než by bylo zdrávo. Skáče se v čase i mezi postavami. V podstatě se jedná o výbornou knihu, která by si ovšem zasloužila ještě trochu dopracovat – seškrtat postavy, přehodit pár kapitol, abychom se X krát bez upozornění nevraceli v čase. A hlavně, doplnit ženské postavy... Více v mé recenzi v záložkách - Knižní tip, Chrudimka.cz

whiolet
23.06.2017 4 z 5

Zajímavá prvotina na sci-fi scéně,ale bohužel je jaksi nedotažená..
Byl to pro mě příjemný počin, avšak silné emoce ve mně nevyvolal.
Kniha má spoustu nedořešených situací,takže očekávám druhý díl a doufám, že autor dozraje a další kniha bude lepší

vlcka
19.06.2017 3 z 5

Moc pěkný námět, prostředí mě opravdu zaujalo. Živoucí město i lidé, kteří s ním dokážou komunikovat. Množství nejrůznějších organizací, ať už tajných nebo veřejných, zbytky náboženství, drogová mafie, záhadná epidemie, zvláštní schopnosti. K tomu rytmus a spád celého vyprávění, připomínající více než co jiného akční film. Nikdo se v ničem (ani v sobě) příliš nepitvá, lidé a postavy buď prchají, bojují nebo procházejí výcvikem a efektivně plní své úkoly.
Jenomže... jenomže je to celé tak trochu nedovařené. Množství těch nejkrutějších scén, ze kterých zřejmě mělo mrazit, působí spíše prvoplánově. Některé detaily jsou opravdu nechutné (ano, třeba ten už níže zmíněný kapr...). Mrtvoly se vrší na každém rohu (i těch je tak nějak moc). S postavami jsem jejich osudy prožívat nedokázala.
A tak, ač jsem si na jednu stranu užívala prostředí a přímočarost románu, na druhé straně jsem měla chuť občas pár stránek přeskočit (všichni jsou/budou mrtví, Dave): já vím, já vím, každý je tu zlý, nechutný, zfetovaný, krutý, mrtvý nebo alespoň psychicky nemocný a to včetně samotného města. A jeden naivní náctiletý superhrdina a druhý ublížený, domněle psychicky nemocný kluk to prostě nezachrání a pro čtenáře vnitřně nestmelí, ani kdyby se bouřili proti celému světu.

HORTID
03.06.2017 4 z 5

Mám rád milá překvapení. Projekt Kronos jsem vzal do ruky bez valného očekávání, musím však panu Barešovi poděkovat za příjemně strávené dva dny.

Polariss
08.05.2017 2 z 5

Bohužel kniha mě nezaujala. Líbil se mi příběh zasazený do "žijícího" města, ale zajímavý svět i schopnosti se utopily v nezajímavých postavách a hlavně jsem prostě nezvládal to nepřehledné střídání kapitol. V určité chvíli byly i některé scény celkem špatně popsány, takže jsem musel přemýšlet, co se tam děje. Některé dialogy zbytečně dlouhé, objevilo se i klišé. Postavy se mi ze začátku pletly a když už jsem si na ně zvykl, přišel skok a nová postava. Je vidět, že se jedná o autorův debut. O to víc mě iritují nabubřelé popisy Hostu. Pokud se pan Bareš uchází o pozici mezi velkými hvězdami české fantastiky, ještě to chvíli potrvá.

Nikola99
08.05.2017 5 z 5

Osobně za mě musím říct, poutavý příběh! Autor vytvořil nové prostředí, ve kterém platí určitá pravidla a ta pokud se nedodržují jste vyřazeni. Ty schopnosti hrdinů byly super, osobně se přikláním na Lucovu stranu :). Těším na druhý díl, chci vědět, jak to všechno dopadne! :) Za mě plný počet! :)