Prodaný sen

Prodaný sen https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42508/prodany-sen-42508.jpg 5 41 3

lushi
02.10.2016 5 z 5

Jednoduše a krásně převyprávěné japonské pohádky. Některé docela strašidelné a kruté, nicméně vždy rozumně zakončené. První jsem četla knihu Strašidelný chrám v horách, díky které jsem si udělala přehled o japonských pohádkách, ale tato kniha skutečně vypráví a hodí se i na čtení na dobrou noc.

viktorie1097
09.06.2014 5 z 5

Krásné tradiční japonské pohádky jsou vhodné spíše pro dospělé čtenáře, kteří jsou schopni plně ocenit hloubku i dramatičnost. Děti se mohou někdy polekat tvrdosti osudů, vládců či nadpřirozených bytostí a být až šokováni.

HTO
17.03.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek, které jsem kdy četl. Vynikající pohled do japonské duše – protože kromě tradičních pohádek, ať už dobrodružných, veselých nebo smutných tady najdete i nesmírně zvláštní, typicky japonské příběhy, jako jsou Konvice se slavíkem nebo Rybí kámen, v němž starý moudrý poutník, hledač krásy, pozná, že v kameni žijí ryby... ten příběh mám, jak stárnu, čím dál radši. Mizející krása... zosobňuje snad východní pojetí toho, čemu Gimli říkal „Volil jsi večer, avšak má láska patří jitru“.