Procházky Prahou

Procházky Prahou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231652/bmid_prochazky-prahou-wby-231652.jpg 4 13 3

gretl74
06.11.2021 4 z 5

Fotografický průvodce Prahou. Řazeno do několika tématických okruhů po městě, pod fotografiemi kratší popisky. Ve své době naprostá pecka, s rodiči jsme s ní i párkrát vyrazili na procházku. Dnes už bohužel hodně zastaralé.

Greenfingers
24.04.2020 5 z 5

K zájmu o fotografování mě přivedla právě kniha Karla Plicky, kterého považuji za jednoho z nejlepších českých fotografů.
Vzhledem k datu vydání knihy zachycují některé obrázky objekty, které jsou už jen historickou vzpomínkou, vždy se však jedná o umělecké fotografie nejvyšší kvality.
Jenom si tak ptám: jak by asi pan Plicka fotografoval v dnešní digitální době se špičkovým vybavením, když dovedl vykouzlit nádherné černobílé fotky s klasickým přístrojem?

Péťa1950
27.07.2018 5 z 5

Fotografický průvodce Prahou. Kniha je rozdělena do kapitol podle částí Prahy---Pražský hrad, Malá Strana, Karlův most, Staré město, Nové Město, Pražská předměstí.
Je doplněna plánky, mapkami. Obsahuje velkou řadu černobílých fotografií s podrobnými informacemi o jednotlivých památkách a místech. Informace o ubytovacích zařízeních, restauracích, cestovní kanceláři a pod. již nejsou většinou aktuální, průvodce je z roku 1982. Z fotografií a k nim připojených popisů se můžete o Praze něco dovědět nebo si připomenout známá místa.

Autoři knihy

Emanuel Poche