Pro sebe jako stvořeni

Pro sebe jako stvořeni https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475072/bmid_pro-sebe-jako-stvoreni-jJR-475072.jpg 4 166 166

Když je váš největší nepřítel zároveň vašim snoubencem, nevypadá to zrovna na „žili spolu šťastně až do smrti“. Naomi Westfieldová má toho nejdokonalejšího snoubence. Je to gentleman každým coulem, má perspektivní zaměstnání a navíc pochází z dobré rodiny. Nikdy se nehádají a za tři měsíce si při okázalém obřadu mají říct své ano. Jenže Naomi má Nicholase Rose až po krk. Naomi chce ze sňatku vycouvat, má to ale háček: ten, kdo vztah ukončí, se bude muset vypořádat s úhradou všech účtů za zmařenou svatbu. Když Naomi zjistí, že Nicholas je na tom podobně, začne boj kdo s koho plný naschválů, kanadských žertů a emočních výlevů. S přibližujícím se termínem svatby, která se možná bude a možná nebude konat, Naomi znejistí. Teď, když už nemají co ztratit, začnou být konečně sami sebou a celá situace se tak překvapivě zamotá. Jak to celé dopadne se dozvíte v tomto vtipném, emocemi nabitém románu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

You Deserve Each Other , 2020

novi74
13.01.2022 4 z 5

Tento příběh není jen humor, není to jen romantika, hlavně je to sonda do vztahu ve kterém chybí komunikace a vzájemná důvěra. Příběh vypráví Naomi, která je tak fixovaná na vnější zdání, že jí uniká skutečný život mezi prsty. Ve chvíli kdy si uvědomí, že nežije svůj život, ale pouze jej ona i její snoubenec předstírají, začíná mít kniha spád a přes smutné i humorné situace se dostaneme k romantice a očekávanému happy endu, bohužel mi na konci chyběla "tečka" proto jen 4*

Knihomolka97
28.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha pro mě nezačala úplně nejlíp, ze začátku to bylo takové nijaké a navíc mi hlavní hrdinka Naomi nebyla moc sympatická. Vlastně jsem ji začala mít ráda až skoro ke konci, kdy se vzpamatovala. Nicholas byl naopak úžasný a obdivovala jsem jeho trpělivost a snahu.
Že se dva lidi odcizí je vcelku normální, ale jádro problému v tomto romantickém příběhu byla rozhodně komunikace. Z obou stran samozřejmě.
Moc se mi líbilo, jak se postupně zase dávali do hromady a stal se z nich tým. Oni dva proti světu. Některé situace byly vtipné, milé, sladké i vzrušující. Také se mi líbila atmosféra a celé prostředí.
Koho jsem nemohla vystát ještě víc než Naomi, byla překvapivě (haha) Nicholasova matka. Hnusná ženská fakt.
Moje hodnocení je takové, že dávám 3,5*.

NikolaSkop
28.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi jsem ocekavala trosku jiny pribeh. Nebyla to nejhorsi kniha ale ani nejlepsi. Naomi jsem mela uz od zacatku plne zuby! Vubec si neuvedomovala ze vlastne skoro cely krach vztahu zpusobila ona! Jasne Nikolas mel svoje mouchy ale to az potom co se cela uplne zmenila… vazne me Naomi neskutecne vytacela! :D

petusska01
23.12.2021 5 z 5

Malo to svoje muchy ale v konečnom dôsledku som bola nadšená. Začiatok bol náročný, nudný, zvláštny, nechápala som. Po tom ako sa presťahovali to bolo neuveriteľné. Vtipné a hlavne sa mi páčilo ako sa postupne posúvali na ceste vzťahu medzi sebou a taktiež aj k Deborah. Tá bola úplný nepriateľ v tejto knihe . Aj koniec ma uspokojil. Naozaj ten posun tých postáv sa ma normálne bytostne dotýkal. Samozrejme Nicholas bol naozaj o krok vpred, jej to prišlo všetko až neskôr. Ale celkovo hodnotím veľmi pozitívne, už len preto ze je to príbeh o udržaní vzťahu a nie o tom ako sa nanovo zoznámia a zaľúbila...

Ticiana
13.12.2021 3 z 5

Prvni pulka knihy byla pro mne slozita na cteni, vubec mi to neprislo humorne, spis jsem se zarazela, jak daleko to nechali zajit. Zato druha pulka mi to vynahradila. V konecnim dusledku fajn oddychovka.

JessieEx
29.11.2021 5 z 5

Vzhledem k nízkému hodnocení zde na DK jsem se knihy trochu bála. Začátek byl opravdu divný - samotný prolog i několik dalších stran ve mě vyvolaly otázku, proč ti dva lidi spolu stále ještě jsou? Proč jsou k sobě tak chladní, jak se to mohlo stát? Neměla jsem z toho dobrý pocit.

Stačilo však pár stran a do příběhu se vložily emoce. Sice negativní, ale jakmile se ve vztahu objeví nějaké city, začne to mít grády a začne to vřít - takže je tam šance, že se ten negativní žár přemění v něco pěkného. A příběh Naomi a Nicholase vřel naprosto perfektně a téměř do konce. Jakmile si totiž Naomi uvědomila, že Nicholas chce ze sňatku vycouvat stejně jako ona, ale taky nechce být tím, kdo udělá první krok zpět, rozhodla se mu společný život natolik znepříjemnit, aby vzal nohy na ramena a ani se neohlížel.

Vyplynuly z toho natolik komické scény, že jsem se smála nahlas i v MHD. Na komedie moc nejsem, ale tohle se mi trefilo do vkusu a já jsem nadšená. Když vzájemná vášnivá nevraživost přešla ve vášnivou přitažlivost, bylo to navzdory očekávání tak "ách", až mě to dojalo k slzám.

MILUJU, miluju tuhle knihu, je to pro mě nejlepší romatická komedie tohoto roku! A moc doporučuju, byť chápu, že nesedne každému. Když se vám ale trefí do vkusu stejně jako mně, jistě budete rádi/y, že vám neunikla!

inom
21.11.2021 2 z 5

Tak dobrá myšlenka a tak špatné provedení. Když jsem četla anotaci, tak jsem si řekla, konečně zase něco jiného a aj přes ne moc dobré recenze jsem se na knihu těšila. Dostavilo se však zklamání. Absolutně mi nesedl autorčin styl psaní, neztotožnila jsem se s jejím humorem a postavy také nebyly podle mého gusta. Některé scény mi došly až jemně trapné a chování Naomi mi připomínalo 12 letou dívku a ne dospělou ženu. Jediné stránky, které jsem si užila byly ty, kde Naomi s Nicholasem spolu sdílely intimní chvíle, ale těch tam bohužel nebylo mnoho. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdami. Mrzí mě to, ale musela jsem dát nakonec 2.

ZapisnikTerky
21.11.2021 3 z 5

Romantika bez romantiky? V první půlce knihy to tak je, ale lásku tu docela obstojně nahrazuje nenávist a legrace. Že vám tyhle dvě věci nejdou dohromady? Tady to jde. V druhé půlce nastupuje romantika a svět je zase v pořádku. Víc v mojí recenzi.

Ketfl
16.11.2021 4 z 5

Ze začátku se mi kniha velmi špatně četla. Rozhodně to není tím, že by byla špatně napsaná, protože byla napsaná opravdu velice dobře, ale mě při čtení bylo hrozně líto, jak se k sobě začaly hlavní postavy chovat. Přitom v tom vztahu evidentně došlo pouze k nedostatku komunikace, nedorozumění a vzájemnému nepochopení. A stačilo by tak málo a bylo by to vše v pořádku... ale to by pak nemohla vzniknout takováto kniha. Já samozřejmě oceňuji, že příběh je o něčem jiném, než ostatní typické romantické knihy. Autorka píše opravdu čtivě. Postavy se na začátku jeví jako totální psychopati, ale nakonec člověk nahlíží do celého toho jejich vztahu, tak mu to přinese i jisté pochopení všeho. Nejhorší postavou je za mě Deborah. Opravdu by mě na konci zajímalo, co by na to celé řekla, ale předpokládám, že to s ní švihlo a o tom už autorka asi psát nechtěla. :-D Za mě jinak povedené. Nevím, jestli bych knihu četla znovu, protože mě z ní bylo smutno, ale je to prostě tak nějak ze života. Asi nikdo nemá vztah jako z pohádky bez nějaké práce. Určitě bych si ale od autorky ráda přečetla další tvorbu.

MilackovaN
15.11.2021 2 z 5

Pro mě je kniha velkým zklamáním. Už dlouho jsem se do čtení tolik nenutila. Prvních 250 stran byla hrozná nuda, děj se strašně vlekl a kdyby byl shrnut do 40 stran, bylo by to dostačující. Děj mě bavil až posledních 50 stránek a to mi na knihu přijde žalostně málo.

pollyn
09.11.2021 4 z 5

Anotace je špatná, obálka taky neodpovídá.
Tahle romance je jiná. Opravdovější. Většina knížek začíná velkým seznámením, peripetiemi a končí usmiřovacím finále. Tahle začíná po dvou letem vztahu. Kdy vysumi zamilovanost, zaběhne se rutina a odhalí se nedokonalosti každého. Až tady začíná ta opravdová "práce" na vztahu.
Čtenář musí brát některé situace s nadhledem, ale ve své podstatě je to jedna velká pravda :)
Kniha na mě udělala velký dojem, svým pojetím i příběhem se vymyká klasickému romantickému čtení :)

Petriii
06.11.2021 5 z 5

Hrozně jsem se na tuhle knihu těšila. Anotace nabízela něco, co jsem ještě nečetla v žádné podobě. A to jsem taky dostala. Věčně čtu o bad boyi a hodný holce,o šéfovi a sekretářce, klasické seznamovačky... Ale tohle, to jsem prostě ještě nečetla. O páru,co se začal nesnášet a dělal si naschvály. Ano, říkala jsem si že to bude vtipnější,ale vůbec nevadí že to bylo i vážnější téma. Ten příběh mě opravdu dostal,hlavní hrdinové mi hrozně sedli a i když to mělo nějaké mouchy,tak prostě musím dát plný počet. Protože to konečně byl příběh, který mi nic nepřipomínal, u kterého jsem se hodně nasmála a strašně mě bavil!!! 5/5*

"Predsavuju ji, jak sleduju jeho krev pozvolna stékat do nočníku. Nechala bych ji vysrážet, aby se z ní stalo želé, které by ozdobilo vršek citronového dortu. Ten bych snědla špachtlí vydlabanou z kamene, který sídlí na místě, kde by měl mít srdce."

fa.sci.ko
31.10.2021 4 z 5

Kniha o nefunkčním vztahu, který ve skutečnosti perfektně fungoval, ale chyběla mu pořádná komunikace.
Příjemný humor, trocha dramatu, šílená matka a pár těch naschválů a dostanete příjemnou oddechovku na nedělní odpoledne.

Maky1505
28.10.2021 4 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila, začátek mě moc nenadchl, bylo mi líto Naomi, tchyně... Nikdy člověk nezapadne do manželovi rodiny.... Ale pak se to rozjelo a bylo mi líto že jsem knížku dočetla. Určitě ji dejte šanci.

Ellinek
14.10.2021 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že to bude něco na způsob divadelní hry, kterou jsem nedávno viděla. Ale pak se do toho Naomi obula a...vlastně mi to nepřišlo vůbec vtipné a spíš jsem z toho měla těžkou depku. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že víc viny padá na hlavu Naomi, ale to jsou jen osobní preference. Já bych nám ženám často dala přes papulu. :D

Přestože mi to nepřišlo tak humorné, jak se avizovalo, občas jsem se zasmála, ale jinak to byla dost depresivní a krutá, ale tedy mimořádně upřímná a otevřená sonda do nefunkčního vztahu. Říkala jsem si, že jediné, co může můj dojem z knížky vylepšit, je to, že jakmile před sebou odhalí svá skutečná já, zamilují se do sebe znovu. Nečetlo se mi to moc dobře možná i proto, že jsem si něčím podobným nedávno prošla.

Každopádně jsem ale na konci musela ocenit, že autorka celý ten vztah vystihla naprosto skvěle a uvěřitelně. Celá ta psychologie byla opravdu mimořádná. Po dočtení, kdy jsem si všechno nechala projít hlavou, uznávám, že je to vážně skvělá knížka, která podle mě i stojí za přečtení. Člověk si u ní leccos uvědomí. Jenom do toho nesmí jít s tím, že je to nějaká zásadní prča, protože z toho, jak jsou na sebe Naomi a Nick zlí, vám bude většinu času spíše smutno. Ale nakonec vás jako první přesvědčí právě Nick o tom, že bojovat za to, co milujete, se opravdu vyplatí. :) Do toho zálesáká na kanoi jsem se prostě zamilovala!

Kudík
10.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Upřímně jsem čekala i jiný konec, než kniha nabízí, alespoň do přejetí "Jasona".
Kanadské žertíky i lehčí naschvály jsou ok, ale zde to u tkaniček, prádla a následně Jasona dostalo úplně jiný rozměr. Nevím, zda bych se u partnera přenesla přes tyto záškodnické akce. Přesto se mi moc líbilo, jak autorka vylíčila Nicholase na začátku knihy, kde na mě působil jako neuvěřitelný snob a mamánek v toho, který byl v závěru a jak následně vidím jeho chování v jiných barvách. U Naomi jsem si zase říkala, že takhle se nechová někdo ve vztahu po dvou letech. Nejvíce jsem nechápala její "zazdívání" Nicholase před kolegy, i když jsem toho u ní nepobírala vícero. A moc mi chybí epilog, protože mě zajímá reakce Deborah.
Z této knihy přímo vyzařuje jednoduchá rada pro vztah, a to, že někdy stačí "málo", např. vzájemná komunikace a podpora.

maja8148
10.10.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si neskutečně užila. Kniha je vtipná i k zamyšlení, místy dramatická, místy smutná a místy prostě kouzelná. Jako život.Jako život sám. Knihou nás provází nešťastná Naomi, která žije v na první pohled (a hlavně na sociálních sítích) dokonalém vztahu s dokonalým dentistou. Ovšem jak ví jen ona a její snoubenec, tak ten vztah je prostě v troskách a oba dva jsou v něm jen ze zvyku a kdyby toho druhého již nikdy neviděli, tak jsou oba naprosto spokojení. Ona je chudinka, která se musí vypořádat s jeho panovačnou matkou a on je mamánek, který se snaží pro všechny okolo udělat první poslední. Pro všechny kromě Naomi.A tak se rozhodnou vztah ukončit. Ovšem ani jeden z nich nechce být tím, kdo to pošle do kopru. A tak začne válka o to, kdo to vzdá jako první. A právě díky této válce, kdy si začnou vzájemně sdělovat, co je v jejich vztahu špatně a křičet na sebe vzájemně křivdy si začnou uvědomovat, že chyba není nikdy jen na jedné straně, ale na obou a že kdyby se neuzavírali do sebe a vzájemně se podporovali, tak by mohlo být vše jinak. A taky, že jim na sobě nejspíš ještě záleží. Opravdu krásná a vtipná kniha o tom, že nezáleží jen na přitažlivosti, ale i na komunikaci, sdílení toho dobrého i toho špatného, na důvěře a na vzájemné podpoře.Nemohu než doporučit.

Andy0892
07.10.2021 4 z 5

Anotace knihy slibuje vtipný, romantický příběh. Očekáváte, že se budete smát až se za břicho budete popadat, ale není tomu tak. Ano, jsou tam momenty, kdy se zasmějete, jenže kniha nám spíše dává lehce depresivně nakouknout do nefunkčního vztahu dvou lidí, kteří si zapomněli naslouchat, zapomněli, že by měli žít spolu, ne jen vedle sebe. Připomíná nám, že každá mince má dvě strany. Sama jsem překvapená, kolik hvězd jsem jí dala. :) původně to byly jen tři, avšak dojem, který na mě kniha udělala - to, že vás donutí se zamyslet nad obsahem mezi řádky, si tu další hvězdu zaslouží ;)

americká literatura svatba

Sarah Hogle