Příšerné příběhy vánoční

Příšerné příběhy vánoční https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262901/bmid_priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4 412 412

Příšerné příběhy série

< 4. díl

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Christmas Tales of Terror , 2012

bernadeta13
21.03.2016 2 z 5

Já jsem četla i tři předchozí díly a tenhle byl asu ze všech nejslabší..vůbec jsem se potom nebála jít večer na záchod, jako to bývalo u předešlých dílů.

Janiss_89
21.03.2016 4 z 5

Sakra toto je kniha pro děti od 10 let? Já ve svých 26 letech jsem se bála , a teda nevím nevím jak večer půjdu na záchod:D Vím, že jsem posera, ale až takový to jsem netušila:D Jo kniha mě bavila, ale nemyslím si, že si přečtu další díly. Nemám na to nervy :D

šneki
27.02.2016 2 z 5

Nevím, jestli to je tím, že jsem knížku četla až po Vánocích nebo už na mě prostě tyhle horory nefungují... Přitom příběhy z temného tunely se mi velmi líbily! Začala jsem se trochu bát až u 3 povídky, což byla skoro polovina knížky, ale stejně mi ty příbéhy přišly všechny na jedno brdo. Chtěla jsem jí dát 3* ale pak jsem viděla, že jsem je dala Černé lodi, která se mi taky tolik nelíbila, ale bála jsem se přece jenom více.

6.B
22.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl/a.

Lumine
22.02.2016 3 z 5

Pěkné, rychle odsýpají, ale něco tomu chybělo. :/

knihomolka01
09.02.2016 5 z 5

Z celé série se mi tyhle příběhy líbily asi nejvíc. Spojení děsivých příběhů a vánoční atmosféry z toho učinilo vskutku originální dílo:)

pichova.veru
05.02.2016 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, nejspíš to není můj šálek čaje :)

Hoshi
02.02.2016 5 z 5

Zajímavé strašidelné příběhy na Vánoční večery :)

Sorrow
27.01.2016 2 z 5

Průměrný soubor takových dětských, děsně klišoidních příběhů. V celku to není žádná hrůza, ale doporučitelné je to opravdu jen dětem, a to ještě "horory" nepolíbeným.

Sali88
21.01.2016 3 z 5

Příjemné rychlé počteníčko, některé závěry hodně předvídatelné, jiné jsem neodhadla. Určitě zkusím i další knížky s příběhy.

fmash
11.01.2016 3 z 5

Na můj příběh příliš rádobyviktoriánské strašidelné historky, ze kterých se mi ještě tak nejvíc líbil Zelený muž kvůli jeho zakotvení ve folklóru a mytologii. Ostatní je prostě taková ta moderní dětská gotika.

kessey
06.01.2016 3 z 5

Já mám pocit, že kniha zůstala někde na pomezí literatury pro děti a příběhy pro dospělé. Děj je většinou naivní a málo propracovaný, ale konec bývá originální a místy i trochu děsivý. Milé čtení, ale vlastně nevím komu určeno, pro mě trochu zklamání. Ale potenciál, trochu napětí a originality i pro dospělé tam je.

aalexiis
03.01.2016 3 z 5

Tohle bylo takové rychlé a milé čtení, ale nemohu říct, že by se mi kniha nějak moc vryla do srdce. Ano, bylo to fajn, ale tak nějak to nebylo ono. Atmosféra se mi líbila a jsem ráda, že jsem to stihla přečíst v době svátků, ale nevím, jestli budu zkoušet další autorovy knihy.

Mikik
02.01.2016 5 z 5

Naprosto perfektně čtivá kniha. Příběhy ubíhají, mají vždy "krásnou" pointy a trochu strachu určitě taky naženou. V tomhle období skvělá volba a než půjdete stavět sněhuláka, tak rozhodně přečtěte pár příběhů :-) :-)

Rinoa18
31.12.2015 3 z 5

Tato kniha obdržela již hodně pochvalných ohlasů, proto jsem očekávala něco opravdu dobrého, co byste možná dítěti do ruky ani nedali. No, jak už to tak bývá, spálila jsem se.
Příběhy nejsou vyloženě zlé, ale vždy jsem měla problém se do nich začíst. Pokud se stalo, že autor konečně upoutal moji pozornost, byl konec. Gradace jakéhokoliv napětí je zde nulová, dá se předvídat, i když jsou náměty poměrně zajímavé.
Zohledňuji ale, že to má být pro děti, takže si to ty tři hvězdičky jistě zaslouží. :)

anibeni
30.12.2015 4 z 5

Příjemně mrazivá kniha s vánoční pochmurnou atmosférou.. Kniha přečtena za dopoledne.. Vzhledem k tomu, že znám jiné knihy autora, už jsem věděla, co čekat, přesto se opět jednalo o místy až strašidelné příběhy, při kterých tuhlo v žilách..

minimonisek
29.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha hororových příběhů, rozhodně si přečtu i další knihy od tohoto autora. Kniha je skvělá oddechovka.

DoubleBreadCZE
27.12.2015 4 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden večer, což je škoda, těch příběhů by tam mohlo být víc, ale jinak je to bezva kniha, stejně jako "Příšerné příběhy strýce Montaguea", kterou jsem již před nějakou dobou přečetla. Obě dvě mrazí v zádech, když si člověk děj představí jako obraz. Tento pocit neulehčují ilustrace, u kterých někdy musím obrázky zkoumat, abych našla děsivou věc, která se tam tajně skrývá. Určitě skvělá knížka na večerní oddechovku :)

bookcase
26.12.2015 5 z 5

Parádní příběhy, děsivé i strašidelné. Vánoční čas jim dodává zajímavou atmosféru. Určitě si přečtu i další ze série, byť nejsem cílová skupina :)

JanaPol
26.12.2015 5 z 5

Četla jsem teď během vánoc. Zajímavé čtení, bavilo mě to. Příběhy jsou předvídatelné, ale mě se stejně líbily.