Přišel z hor

Přišel z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101490/prisel-z-hor-101490.jpg 4 13 2

PREBURDA
10.05.2021 4 z 5

Příběh zasazen do krkonošského městečka s nádechem "pohádkovým", ale pohádka to není. Kdy zlo se začíná projevovat trestem a dobro odměňováno, zvláště pak láska má největší moc.
Prostě to, co člověk nosí v sobě, to i vidí a cítí a slyší kolem sebe. A to se mu potom vrací.

LideCtete
08.03.2017 5 z 5

Přiznávám, nemám ráda Krkonošské pohádky. Je mi vzdálený ten primitivní pohled na nepřítele pracujícího lidu. Miluji knížku Přišel z hor. Totiž nečouhá z ní propaganda jako sláma z bot.
Je opravdu ten zvláštní pán, který se najednou ocitl v malém podhorském městečku a nechal si oholit plnovous, sám Krakonoš? To přece odporuje zdravému rozumu. Jenže okolo se začínají dít zázraky a nějaká vyšší moc dává průchod spravedlnosti. Zlo je potrestáno, dobrota odměněna, bezohlední boháči se začínají bát, otrhané děti dostanou na hraní zlaté kuličky. A je tu taky láska v té nejčistší a nejromantičtější podobě - sice zatím nenaplněná, ale opravdová, takže jí musíte držet palce.