Noční návštěvník

Noční návštěvník https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512914/bmid_nocni-navstevnik-fii-512914.jpg 4 166 166

Případy Lincolna Rhyma série

< 15. díl

V New Yorku řádí geniální zločinec, který si říká Zámečník. Je přímo fascinován zámky a umí si poradit s jakýmkoli bezpečnostním systémem. Když po nocích vniká do cizích obydlí, prozatím své oběti okrádá jen o pocit bezpečí. Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová ale vědí, že ho musí zastavit dřív, než své útoky vystupňuje a prolije nevinnou krev. Jejich pátrání je ovšem přerušeno, když Rhyme kvůli jinému případu přijde o pozici policejního konzultanta. S okamžitou platností musí ukončit veškerou spolupráci s newyorskou policií pod pohrůžkou, že pokud on či jeho kolegové příkaz poruší, bude to pro ně mít dalekosáhlé následky. Jenomže udržet geniálního kriminalistu mimo akci není tak jednoduché – je odhodlaný Zámečníka dopadnout, i když mu za to hrozí pobyt ve vězeňské cele.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Midnight Lock , 2021

luksky
05.09.2023 5 z 5

Mám rád sérii o Lincolnovi a tato kniha se mi četla velmi dobře. Začátek byl trošku slabší, ale dál se to vyvinulo k mé spokojenosti. Jedná z něj knih celé ságy a těším se na další případ a jelikož už není tajemství o koho tam půjde... šup, překládat

rlupinek
05.09.2023 4 z 5

Po poměrně dlouhé době opět detektivka s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. Proti jiným případům, které tato dvojice se svým týmem řešila, byly tyto poněkud poklidné a bez většího násilí, ale i tak o zvraty nouze není.

Tída
01.09.2023 1 z 5

Mám pocit, že autor vykrádá sám sebe a píše už jen pro prachy. Jeho první počiny byly dobré, tohle už je fakt zbytečně natahovaná mizérie. Nedočteno, odkládám, to se fakt nedá.

Jančislava
25.08.2023 5 z 5

Další díl s mým oblíbeným detektivem a jeho manželkou a dalšími. Zápletka byla zajímavá, zase několik zvratů, že člověk už neví čí je, ale mě to baví. Jednoho zaporaka jsem si myslela dobře, ale to ostatní ani náhodou. Za mě spokojenost.

Kaja1
25.08.2023 4 z 5

Že začátku jsem si říkala, že je to kniha pro zámečníky a chemiky, těch odborných názvů bylo opravdu dost. Potom se to však rozjelo a nemělo to chybu, akorát ke konci jsem v tom měla guláš, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, zkrátka něco prohnilého je ve státě New York.

ydnac
20.08.2023 5 z 5

NARUŠUJE LIDEM SOUKROMÍ!
PŘINÁŠÍ STRACH!
ZÁMEČNÍK!

Rhyme je odstaven od policie. Už nechtějí, aby jako konzultant pomáhal.
V domovech lidí však není bezpečno a tak Rhym dělá to, co umí nejlépe - zkoumá stopy a analyzuje.
Vyšetřuje za pomoci svých přátel na vlastní pěst.
Hledá toho, který dokáže otevřít každý zámek...
Souběžně je potřeba zabývat se i dalšími případy, jsou tu zločinci, kteří obchodují s informacemi a neštítí se ničeho.
Pohřešuje se syn majitele bulváru a na internetu popichuje lidi osoba, která si říká Verum. Vypouští bludy, ale dokáže jimi ovlivnit masy lidí...
Politikaření zde má také svou roli.
Rhyme a Sachsová jsou moji oblíbenci a v tomto díle se k nim navíc přidal sympatický, bývalý policista.
Těším se na další díl :-).

A NEZAPOMEŇTE VEČER ZAMKNOUT, ZATÁHNOUT ŘETĚZ, ZAPNOUT ALARM A KAMERY.
I KDYŽ...
:-)

čef
18.08.2023 4 z 5

Autor zde použil své již dávno osvědčené, přesložité postupy, takže žádné překvapení, což je jistě škoda. Znovu nás tedy upozornil na nebezpečí netu, kde si mohou různí divousi vybírat oběti, inspirovat se ulétlými podivnostmi a prezentovat svoje potrhlé ideje. Také se dozvídáme hodně o překonávání zámků, stalkingu, a o různých chemických sloučeninách, a co z nich můžeme vydolovat za informace o místě činu. Toto dílo je tedy pro mne nepřekvapivý sem tam zajímavý průměr.

tess.de.veles
17.08.2023 1 z 5

Jeho jmeno je ve svete literatury velmi zvucne, ale me jeho knihy nebavi... :-( Na tuhle jsem se moc tesila...,ale zase....NIC :-( Pro me zadne charisma....zadny sex-appeal...Spis jsem si pripadala v hodinach chemie... Hlavni postavy mam spojene s herci ze Sberatele kosti, tedy Angelinou a tim sympatickym cernochem, jehoz jmeno mi ted vypadlo...to me na knize jedine bavilo....Jinak nuda....nic, z ceho by se jeden posadil na zadek...Vlastne, kdyz se zjistilo, kdo je Zamecnik, uz jsem vubec nemela potrebu knihu dal cist...

kuruteku
08.08.2023 5 z 5

Dokonalé. Tentokrát svět zámků, sociálních sítí, špiclování. Je jasné, že to skončí dobře, jsou tu nutné zvraty a zákoutí, ale celek má jasně mravní ponaučení. Nevím, jestli ještě budu mít chuť na sociální sítě něco přidávat

Maky806
06.08.2023 5 z 5

Skvělé čtení u kterého se nebudete nudit.

Cassidy.L
01.08.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala tak dlouho a nezklamala, byla jsem nadšená. Kniha byla čtivá, napínavá a plná zvratů, tak jak jsem v dílech pana spisovatele zvyklá. Nemohu jinak než 5 hvězd :)

Voliarty
28.07.2023 4 z 5

Už toľko dielov ubehlo, odkedy sa Lincoln a Amélia spojili, aby dostali psychotického zberateľa kostí?

Tak ako v Poslednej hodine, aj v Nočnom návštevníkovi sa Deaver zaoberá aktuálnym problémom, ktorým sú dezinformácie, fake news, zavádzanie, falošná pravda a podobne. Čo sa týka deja, mám pocit, že oproti predchádzajúcim dielom je priamočiarejší. Nie je tu plán skrytý v pláne, ktorý má plán a celé to je vlastne súčasť jedného plánu.

Čakal som, že Deaver sa trochu viac pohrá s tým, že Rhyme je odstavený mimo službu. Ale úprimne, nejak veľké problémy to Lincolnovi nerobilo. Deaver to vlastne vyriešil za mňa celkom jednoducho, ba lacno - Amélia proste zo stôp zobrala po dva vzorky pre policajtov i pre Rhymea.

K postavám som sa vyjadroval už pri predchádzajúcich dieloch, nič viac nemám. Len stále som smutný, že Pulaski je v pozadí. Nových postáv veľa nie je, vlastne si spomeniem len na jednu výraznejšiu, Lylea Spencera, ktorý bol fajn.

Zámočník ako antagonista funguje. Je to inteligentný sadistický sociopat, ktorého schopnosť dostať sa kamkoľvek je desivá. Jedna vec mi pri ňom ale vadila: SPOILER: To vážne on aj Kitt mali podobné detstvo? Obaja prišli o mamu a obaja mali prísnych otcov? Trochu lacný trik, ako čitateľa naviesť na to, že Kitt je Zámočník, i keď už vieme, že ním nebol. KONIEC SPOILERu.

Pri čítaní sa dostavil pocit, že Deaver mierne recykluje sám seba. SPOILER: Tak ako v Oceľovom bozku, aj tu sa policajt ocitne v horiacej budove. A finálna konfrontácia medzi Rhymeom a Zámočníkom mi pripomenula Horiaci drôt. KONIEC SPOILERu.

Nočný návštevník je stále fajn Deaverovka. Možno priamočiarejšia, ako predchádzajúce diely, ale stále zábavná. Fajn zloduch, fajn zvraty a pár úsmevných momentov. Všetko, čo od Deavera čakáte.

kahuda01
22.07.2023 4 z 5

Opět další klasická "Lincolnovka", zajímavé téma spoustu zvratů, zpočátku jsem byl nadšený, ale ke konci Jefferymu nějak došel dech, takže lepší 4 hvězdy.

Didi15
21.07.2023 5 z 5

Tak na Linca jsem čekala fakt dlouho ,jakmile jsem zjistila ,že je venku ,okamžitě jsem běžela ji koupit. Do druhého dne přečteno, Deaver nezklamal .Opět se stáváme experty,tentokrát přes zámky. Myslím,že moje dveře by se daly otevřít pouze pohledem:-D
Moc si bych si přála ,aby Deaver psal pouze Lincolna a aby byl často :))))
I když si myslím,že některé předchozí díly byly promakanější a zajímavější , je to prostě láska a já nemůžu dát jinak než plný počet.

Ishir
17.07.2023 5 z 5

Opět mě Deaver nezklamal. Napínavý příběh, geniální mozek Lincolna Rhyma řeší nejeden zapeklitý případ.

jahlina
13.07.2023 5 z 5

Po pěti letech je tu opět Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a dalšími spolupracovníky, to jsem si nemohla nechat ujít.
Autor opět vytvořil zajímavou zápletku a několik postranních linek. Pokud sérii neznáte, tak pro shrnutí: Základním kamenem vyšetřování Lincolna Rhyma je dokonalý systém ohledání místa činu, laboratorní práce v domácí laboratoři a Lincolnova mistrovská dedukce. Vzhledem k jeho postižení (je kvadruplegik) se neobejde ani bez svého týmu v čele s Amélií Sachsovou. Užije si ten, kdo má rád systematickou policejní práci a vědecký přístup.
Deaver je mistr zvratů, o čemž je možno přesvědčit se i tentokrát. Užívá spíše kratších kapitol zakončených tak, že prostě chcete číst dál.

ClariceL.
13.07.2023 4 z 5

Čtu sérii od začátku a vždycky se těším na další díl. Poslední knihy už nebyly tak zajímavé a úplné nadšení mi taky moc nepřinesly. Ono je fakt, že se tam často opakují určité situace a myšlenky. Noční návštěvník se mi líbil. Zdá se mi, že Rhyme se trochu uklidnil, do všeho tak chytře nekecá a prostor mají i ostatní. Asi stárne. Ale pořád mu to myslí. Takže naše láska zatím trvá. Zápletka dobrá, nebezpečné situace a v jednom okamžiku jsem si říkala, jestli to Deaver udělá, protože spisovatelé umí různé zvraty že. Jak to dopadlo si může každý přečíst.

soukroma
09.07.2023 3 z 5

Průměr, od autora očekávám silnější dopad: jednak mne nějak nebavila ta záliba v zámcích a jejich rozebírání, přeneseně i skutečně, dopodrobna v knize, jednak mi dost vadily i další propletené linky (sociální sítě, predátoři, ukrajinský! gangster, bulvár a oblbnutí občané) a všichni padouši, přiznaní i vyklubaní i tajní...
Autor si víc než kdy jindy s čtenářem pohrává, nabízí mu pachatele na stříbrném tácu, aby vše zase vzal zpět a rozehrál závěrečnou stovku stran ve stylu tornáda - nic nezůstane na svém místě, veškeré předpoklady jsou rozbity, naopak přesná, avšak dosud nepřiznaná podezření směrem od Rhymova týmu ke čtenáři jsou potvrzena a stejně tak související habaďůry určené pro zachycení a zlikvidování padouchů. Hotový bleskový útok na kombinační zámek...

A objevila jsem pár hrubek, ne překlepů, ale rovnou ohavných prohřešků vůči češtině, že mne to od Domina dost otrávilo.

martin9929
30.06.2023 5 z 5

Klasický Jeffery. Kniha opět pobavila.

Dédečko75
27.06.2023 5 z 5

Jeffery nikdy nezklame, jako vždy špičková kvalita.