Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1084 1084

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

L.Helena
23.04.2021 3 z 5

Tenhle díl jsem si vůbec neužila, pořád jsem se ztrácela v souvislostech, často jsem přemýšlela, jestli jsem jen nepozorně četla, nebo se právě děj odvolává na některý z předešlých dílů. Je mi jasné, že autorka se velmi dobře orientuje ve všech svých předchozích dílech, protože touto sérií doslova žije a nic jiného nepíše. Jenže čtenář, který bere knihy jako odpočinkovou činnost a přečte spoustu dalších děl od různých autorů, si prostě nemůže pamatovat všech deset dílů. Něco se mi sem tam při čtení vybavilo, ale dost dobře si vzpomínám prakticky jen na tuším třetí pokračování – příběh dvou unesených děvčátek. Docela se obávám dalšího dílu, ke kterému se určitě hned tak nedostanu, že zase budu jen tápat.

lenka4043
22.04.2021 5 z 5

Když jsem četla první knihu od Angely, zjistila jsem, že je to již 4. v pořadí. A protože mě příběh pohltil, dokoupila jsem si postupně všechny knihy a udělala jsem dobře. V knize "Mrtvé vzpomínky" se prolínají případy z předešlých vyšetřování. Už se těším na další.

DvěTéčka
21.04.2021 5 z 5

Miluji tuhle serii. Žádná kniha s Kim mě nikdy nezklamala! :3

Pavlina50
20.04.2021 4 z 5

Tuto knihu nemůžu bohužel hodnotit úplně objektivně, protože u tohoto dílu jsem pochopila svoji velkou chybu, že jednotlivé knihy této série čtu náhodně, a hlavně, že k některým jsem se nedostala ještě vůbec.
Dějová linka je sice vystavěna opět skvěle – v hledáčku tajemného neznámého je tentokrát samotná hlavní vyšetřovatelka Kim. Někdo zná dokonale její minulost, životní traumata a osudové okamžiky – někdo ji prostě hodně nenávidí a klasický motiv msty je na světě. Seznam možných pachatelů je opravdu dost dlouhý. Ale právě díky této dějové lince je důležité znát většinu případů a postav z minulých dílů, protože samotný příběh se neustále na ně odkazuje. Některé postavy, které do knihy takto vstupovaly, jsem vůbec neznala, na některé jsem vzhledem k časovému odstupu, kdy jsem předchozí knihy četla, už zapomněla, což mi docela dost komplikovalo pochopení děje, unikaly mi některé souvislosti, detaily a myšlenkové pochody vyšetřovatelů. Myslím, že toto Angela trochu nedomyslela, připadá mi, že je to jen pro lidi se sloní pamětí nebo pro ty, které tuto sérii čtou v jednom kuse za sebou bez přerušení jinými knihami, které by odvedly pozornost i někam jinam. Jen proto ta jedna hvězdička dolů.
Ale i přesto mě kniha opět bavila. I přes tyto komplikace mě do děje dokázala vtáhnout a nepustit. V tomto díle mě opravdu bavila zejména „chemie“ celého vyšetřovatelského týmu, která tu prostě fungovala naprosto skvěle. Kim, Bryant, Stace, Penn a taky nová postava Alison, která byla fajn zpestřením, působily opravdu neskutečně sympaticky. Strašně mě baví jejich vzájemné špičkování a vtipné narážky, které vyrovnávají a polidšťují nepředstavitelně těžké a náročné situace, které se dějí kolem nich.

TaLu
19.04.2021 5 z 5

Pozor, nečtete, pokud jste nečetli předchozí díly ! Skrze vzpomínání jsou vyzrazeni pachatelé minulých knih.
Rekapitulaci předešlého děje nemám moc ráda v knihách ani v seriálech, v této konkrétní knize mi to ale nevadilo. Vzpomínky na uplynulé případy jsou velmi poutavě naroubovány na současnost. Hledání toho, kdo si zahrává se vzpomínkami vyšetřovatelky bylo napínavé, dobrodružné a velmi čtivé - jako vždy u této autorky. Kim i její tým se musí vypořádat s nebývalým psychickým tlakem. Přemýšlím, zda se Kim nezná s Robertem Hunterem, protože podobně jako on, i ona se pouští do klíčových nejnebezpečnějších situací, sama.
..........
"Pevně věřila, že lidé jsou jedinečné osobnosti a nedají se zobecnit podle toho, co udělali jiní lidé před nimi, a na základě toho je považovat za nebezpečné."

Nelly
18.04.2021 3 z 5

Takový průměr, zdá se mi slabší oproti jiným dílům. Ale číst se to samozřejmě dá.

Nixa
17.04.2021 5 z 5

Opět skvělé! Já tuhle sérii mám hodně ráda, takže jsem věděla, že budu nadšená. Prostě Kim a její tým mi přirostl k srdci od prvního dílu a moc ráda se k nim vracím.
Nedočkavě vyhlížím další díl!

bigben
10.04.2021 5 z 5

Jako vždy, výborná detektivka...je dobré, když člověk zná předchozí díly...

lachtan77
09.04.2021 5 z 5

Tak tři díly za deset dní to mluví za vše. Tato knížka má téma, které čtenáře nenechá v klidu a nutí ho stale si spojovat událostí z minulích dílů. Autorka tady spojila všechny traumata Kim, které si nese z dětství, ale i z práce inspektorky. Bylo zajímavé sledovat jak se s tím Kim popere

Januli
04.04.2021 4 z 5

Kniha je pohltila a moc bavila, jen mi trošku vadili postavy z předchozích děl v tom smyslu, že jsem se v nich ztrácela a měla.v nich tak trošku bordel. Ale opět krátké kapitoly, to mám ráda a nová postava v knize je jen další plus. Ať je další díl:-D

veronika3141
03.04.2021

Dalsi skvely dil od teto autorky :)

chrudas
02.04.2021 5 z 5

Super počteníčko.... Každá kniha z této série stojí za přečtení a to je na tom to nejlepší, paní autorka opět nezklamala.

MoireDeTardis
31.03.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky pro mě mají speciální význam, jsou totiž první knihou, do který jsem se zakousla po kompletním překonání čtecího bloku.
U Angely jsem měla vždycky že začátku problém se začíst a zvyknout si na její styl, ale tentokrát to všechno šlo samo. Přijde mi, že se její styl vyvíjí k lepšímu.
Co se týče knihy samotné, hned mě v prvních stránkách vtáhla do děje, hrozne mě zaujala, napínala, nutila přemýšlet. Chvíli jsem uvažovala, jestli pak nedat 5* , ale když jsem to porovnala se Skrytými kartami, tak jsem to prostě nemohla udělat. I tak si ale myslím, že to byla skvělá knížka.

Lindulinek
30.03.2021 5 z 5

Tato autorka nikdy nezklame, kniha se čte skoro sama. Má propracovaný děj, spád, napětí. Doporučuji

Kaja1
30.03.2021 5 z 5

Kniha se dobře četla, nepostrádala napětí a zápletku, která vás až do poslední chvíle udržovala v pozornosti. Těším se na další příběhy s Kim.

nikiss76
28.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Angela Marsons si drží laťku, ovšem tento díl byl pro mě zřejmě nejslabší. Přestože životní příběh Kim mi utkvěl v paměti, tak to samé bohužel nemohu říci o vyřešených případech z předchozích dílů. Knihy jsem četla před několika lety, a proto pro mě tyto flashbacky byly matoucí a narušovaly celý děj. Pokud bych knihy četla v návaznosti za sebou tak věřím, že by to bylo mnohem lepší. Každopádně nová posila v týmu se mi líbí a tým po ztrátě Dawsona se opět navzájem doplňuje. Doufám, že se od autorky dočkáme i případně úplně nové série s takto skvělými hlavními hrdiny.

harena
27.03.2021 5 z 5

Marson drží laťku stále vysoko, kdo její knihy zná, nebude zklamaný a kdo ještě nečetl žádnou její knihu, může být nejvýš trošku zmatený z osob, které se náhle vynořují z minulosti. Také se mi líbilo, že Allison odděleně pátrala ještě po jiném vrahovi, a my můžeme sledovat dvě napínavá vyšetřování. Kim i její kolegové jsou úžasní a sympatičtí, čtení napínavé, bez odbočení a hluchých míst, prostě výborný thriller, stejně jako předcházející díly.

Světluška4
21.03.2021 5 z 5

Kniha super, ale musí jí číst někdo, kdo četl všechny předešlé, jinak se v této knize může trochu ztrácet. Ale za mě super, trochu to přiblížilo Kim samotnou.

Niu
21.03.2021 4 z 5

(SPOILER) V první třetině knihy jsem se musela znovu přesvědčit, že je to knížka od Angely Marsonsové a že to má být ta Kim, jakou znám. Ptala jsem se, jestli má autorka krizi. Postrádala jsem na začátku to pravé ořechové, co by mne vtáhlo do děje. Tentokrát jsem si říkala, hm, tak zkusím číst dál a uvidím, co z toho bude. Od té druhé třetiny už to bylo tak, jak jsem zvyklá. Ale fakt nechápu to její chování (teď opominu Kiminu minulost, protože to zřejmě zvládá) - líbí se mi ten humor mezi ní a Bryantem a Keatsem, ale už nechápu ty její vrtochy malého dítěte (ne a ne a neřeknu). Příběh se mi zdál až moc překombinovaný. Vrah byl pro mne překvapením, měla jsem v merku někoho jiného.

petrzel
20.03.2021 5 z 5

Zase perfektní příběh ,její knihy jsou skvělé.

Angela Marsons
anglická, 1968