Ďábelské hry

Ďábelské hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301138/bmid_dabelske-hry-Zwh-301138.jpg 5 2207 2207

Čím větší zlo, tím ďábelštější hra… Inspektorku Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla – oběť je však zároveň i zločincem, pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však začne být jasné, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na Kim vlastní zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát – je to osobní. Ďábelské hry, druhý román Angely Marsonsové, jednoznačně potvrzuje, že jeho autorka (debutující v roce 2015 knihou Němý křik) je vycházející mezinárodní hvězdou žánru krimi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Evil Games , 2015

analizátor
07.06.2017 3 z 5

První díl jsem nečetl, ale zjevně to nijak nevadilo. Nebyo to špatné, ale ani vyloženě dobré. Prostě takový tuctový světový bestseller, na který za pár dní zapomenu.

Azmodan
30.05.2017 2 z 5

Z této knihy jsem rozpačitý. Němý křik se mi líbil velmi svou temnou atmosférou. Ďábelské hry ale nic takového neobsahují. Na začátku se rozehrává psychologická partie dvou nevšedních intelektů, která v závěru bohužel v nic výjimečného nevygraduje. Navíc je na konci (dle mého názoru) laciná a zbytečná "akční" scéna. Celkově, zvlášt po první knize to pro mě bylo spíše zklamání :o( Knihu nezachrání ani rozehrání druhé příběhové větve, která se odehrává v knize jaksi na pozadí a vlastně vůbec nedává smysl to, proč tam je.
Popis chování sociopata byl snad jedinou zajímavou pasáží, nicméně tohle by asi zvládl stejně dobře i Google nebo Wiki...

Selinute
25.05.2017 5 z 5

Ne, podle mě tento díl není lepší jak Němý křik, ale určitě hodně dobrý, proto dávám i toto hodnocení.
Postava Alex byla opravdu nepřehlédnutelná a jejím ďábelským hrám má jen málokterý objekt jejího zkoumání šanci uniknout. Protipólem je sympatická Kim Stoneová, kterou jsem si oblíbila už z prvního dílu. Autorku přidávám do oblíbených a těším se na další díly této série.

Nixa
23.05.2017 5 z 5

Druhý případ Kim se mi líbil snad ještě víc než ten první. Kim je mi moc sympatická a moc se mi líbilo, že se nám trochu otevřela. V prvním díle jsme se dozvěděli co se jí stalo a tady zase jaké má z toho pocity a jak moc jí minulost ovlivnila život. Těším se na další díly!

Ajrad1981
17.05.2017 4 z 5

Kniha se mi svým způsobem líbila víc než první díl. Částečně možná proto, že Kim se pomalu dostává z té tvrdé slupky, kterou se obalila, aspoň teda myslím, ale když se sblížila s Barneym, tak snad mám pravdu. A taky proto, že kromě zločinců musí bojovat i sama se sebou, se svojí minulostí - mnohem víc než v prvním díle. Přesto mě konec trochu zklamal. V případě Dunnových by se mi líbil jako spoluviník někdo jiný, i když tohle řešení je taky zajímavé. A nečekané. Ale hlavně v souboji Alex vs. Kim jsem čekala podstatně větší drama, bylo víceméně slibováno a ve finále nic. Ale i tak fajn knížka a koukala jsem, že letos by měl vyjít ještě jeden díl, super :-)

Pejsek007
14.05.2017 4 z 5

Ďábelské hry doktorky Alex mne zas tak moc neuchvátily, určitě mám radši klasický formát, kdy není hlavní padouch dopředu znám. Tady se krom vydatných lekcí psychologie a představení panoptika nevyrovnaných osobností hledala nakonec pouze identita jednoho onanisty schovaného za skříní, navíc s dost divokým rozuzlením. Němý křik byla prostě mnohem větší pecka....

Jooola
08.05.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Pro mě ještě mnohem lepší než Němý křik, který byl také výborný.

Nika_holo
28.04.2017 2 z 5

První díl byl mnohem napinavejsi. Knihu jsem louskala několik dní a nikdy nepohltila na 100%. Slečno Stone, prostě by to chtělo aspoň úsměv.

Hella
22.04.2017 4 z 5

Výborné. O třídu lepší než první díl. A Kiminy hlášky stále stejně dokonalé.

Lindulinek
16.04.2017 5 z 5

Skvěle propracovaná detektivka. Výborná zápletka a děj. Doporučuji a těším se na další knihu této autorky.

pastelka53
06.04.2017 5 z 5

Tohle je prostě bomba, co víc o tom napsat!!!! :)
Pro mě rozhodně lepší než Němý křik!
Brilantní popis sociopata a skvěle propracovaný děj. Hned mi bylo jasné, že je to napsané uplně jinak než předchozí kniha.
Diky A.M. a jejímu skvělému psaní, díky za neschopenku a možnost vychutnání si celé knihy, díky za Kim, díky vlastně za všechno! ♥

Dumicek
31.03.2017 5 z 5

Och ano! Tohle bylo neco! Uplne odlisne od prvni knihy, mozna I o chlup lepsi a naprosto paradni! To vykresleni tech postav, vse opravdu realne, nic prehnaneho. Zadna hlucha mista..dej ma spad, riz a proste chcete cist dal. Kim mi prirostla k srdci, trochu se nam uz zacina odkryvat jeji minulost, tak jsem zvedava co se docteme v dalsim dile. Musim opravdu pet odu na pani spisovatelku. Nezbyva nez cekat na dalsi dil...

zuzana2599
29.03.2017 5 z 5

Opět výborné, ba co ještě lepší než Němý křik. Kim jsem si oblíbila, v tomto díle jsem se hodně dověděla o ní samotné, o jejím dětství a ten milý pejsek z útulku mi hodně přirostl k srdci a již teď se těším na další případ. Kniha nemá hluchá místa, je nadmíru napínavá a čtivá, přečteno za dva večery. Bravo, paní Angelo !

Didi15
23.03.2017 5 z 5

Za mě mnohem lepší než Němý křik. Kniha má spád , je velmi napínavá, v určitých případech musíte knihu odložit, abyste vstřebali všechno to, čeho jsou lidé schopni udělat jiným . Kim je velmi sympatická vyšetřovatelka. Angela je prostě opravdu skvělá.

JustWomen
16.03.2017 5 z 5

Skvělý thriller, lepší než první díl, obdiv autorce za skvěle propracovanou psychologii postav. Musím se přiznat, že nejvíc mě bavila konfrontace mezi Kim a Alex. Bez hluchých míst, úžasné, doporučuji.

frukeška
15.03.2017 5 z 5

Dokonce lepší, než první díl! Četlo se to samo a myslím, že zbožňuju Kim. Těším se na další díly :)

katka.oo
14.03.2017 5 z 5

Výborné pokračování s Kim, napínavé, přečetla jsem jedním dechem. Za mě 5* a těším se na další díl!

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Ďábelské hry jsou bezpochyby skvělým thrillerem. Autorka nás nechává vcelku podrobně nahlédnout do života sociopata. Do života velice inteligentního a chytrého sociopata. Jak je pro něj jednoduché zmanipulovat člověka, aby jednal podle jeho představ. Jak lehce lze ovlivňovat životy blízkých, ale i úplně cizích lidí. Jak jednoduše je dokáže navést ke zločinu. Psychologickou stránku má Angela Marsons výborně propracovanou. Kniha se čte moc dobře, děj je svižný, nenajdete žádná hluchá místa, kde byste se mohli nudit. Oblast duševně narušených lidí, kterou se Angela v tomto příběhu zabývá, působí velice zajímavě a čtenář se dozví spoustu detailů na dané téma. Ovšem já mám s autorkou asi nějaký osobní problém. Přestože dávám knize vysoké hodnocení, postrádám nějaký náboj v tom příběhu, něco, co by mě posadilo takříkajíc na zadek. Ty stejné pocity jsem měla i po dočtení Němého křiku. Možná je to jen přehnaným očekáváním od knih, které jsou momentálně na výsluní a člověk tedy čeká až příliš. Knihu všem čtenářům určitě doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

lenka011
08.03.2017 5 z 5

Je zbytečné,cokoliv psát,vše už bylo řečeno.Snad jen jedno - NUTNĚ POTŘEBUJI DALŠÍ DÍL!!!!

jendoslav
05.03.2017 4 z 5

Úplně jinak postavená kniha, s prvním dílem tedy těžko srovnávat. Tentokrát známe "padoucha" v podstatě od začátku a jen můžeme se zvědavostí odhadovat, jak se bude vyvíjet konfrontace zvrácené psychiatričky s vyšetřovatelkou Kim a jejími démony z dětství a mládí. Přesto se daří držet napětí a spád, opět nadstandardní detektivka.