Ďábelské hry

Ďábelské hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301138/bmid_dabelske-hry-Zwh-301138.jpg 5 2210 2210

Čím větší zlo, tím ďábelštější hra… Inspektorku Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla – oběť je však zároveň i zločincem, pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však začne být jasné, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na Kim vlastní zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát – je to osobní. Ďábelské hry, druhý román Angely Marsonsové, jednoznačně potvrzuje, že jeho autorka (debutující v roce 2015 knihou Němý křik) je vycházející mezinárodní hvězdou žánru krimi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Evil Games , 2015

vlčice68
10.09.2017 5 z 5

Kromě problematiky zneužívání dětí rozkrývá autorka problematiku manipulace. Skvěle ukazuje, jak lze ovlivňovat myšlenky a emoce, aby odpovídaly představám manipulátora. Jak cílené otázky mohou vmanévrovat do situace, z které zdánlivě nelze uniknout.

intelektuálka
09.09.2017 5 z 5

Kvalitní psychothriller se zápletkou zneužívání dětí. Jak dalece se dá manipulovat s lidmi? A pokud jde o život, každá hra je ďábelská. Doporučím!

Evka27
06.09.2017 4 z 5

I když jsem po celou dobu znala pachatele, hodně mě kniha chytla. Představa, že 4% obyvatelstva jsou sociopaté, což by mělo být stejně jako homosexuálů, není moc veselá. Každopádně mi přibylo další jméno autora do oblíbených.

petrarka72
04.09.2017 5 z 5

Druhý případ Kim Stoneové přečten jako třetí z knih Angely Marsonsové. To, co autorka započala v Tichém křiku, tady dotáhla - psychiatryně Alex je sociopatka "jak vyšitá", nad jejími motivacemi a způsobem jednání zůstává rozum stát - a i když "Kimmy" není úplně vzorem duševního zdraví a komunikativnosti, přece jen si může nárokovat jisté sympatie... Doplňkový případ o zneužívaných holčičkách předjímá téma následujícího případu v Tiché modlitbě - a to bude teprve jízda...

ladyfromskye
03.09.2017 4 z 5

Tak toto bylo mnohem lepší než Němý křik. I po stránce práce českého týmu, který se knize věnoval. V brzké době si určitě pořídím i třetí díl.

aja0661
29.08.2017 5 z 5

Dalsi skvela kniha prectena za dva dny! Doporucuju a doufam, ze autorka bude dal v psani o Kim pokracovat

Evule81
24.08.2017 5 z 5

Skvělá, těším se na další díl

pinkpop
18.08.2017 3 z 5

Předchozí díl se mi líbil víc, ale i tak se těším na další pokračování :-)

salunka
17.08.2017 4 z 5

Čtyři hvězdy dávám jen proto, že téměř od půlky knihy bylo jasné, kdo v tom má prsty. Jinak povedené čtení. Těším se na další díl.

Dymond
16.08.2017 5 z 5

K této knize snad není co dodat. Začala jsem ji číst v pátek navečer a v sobotu odpoledne nebylo co řešit.

MMacicekk
11.08.2017 5 z 5

Kim Stoneová tentokrát řeší dva případy současně. V prvním z nich je otec obviněn ze zneužívání nezletilých dcer. Vzhledem ke špatným vzpomínkám na dětství, kdy Kim a jejího brášku Mikea týrala matka, nese případ zneužívání holčiček velmi těžce a bere si jej osobně. O pár dní později je v postranní uličce nalezeno ubodané mužské tělo, okolo něhož pobíhá zakrvácený pes, který, jak se ukáže, patřil oběti. Po odhalení totožnosti mrtvého je zjištěno, že nebyl jen pouhou obětí, ale že byl současně i pachatelem brutálního znásilnění. Vyšetřování zavede Kim do ordinace psycholožky Alex, která měla ve své péči oběť onoho brutálního znásilnění. Pachatele známe už na začátku a postupně se dostáváme k motivům, které jej ženou k činům, jenž páchá. Tentokrát proti Kim Stoneové stojí sociopat, manipulativní člověk, který zcela postrádá svědomí. Kim Stoneová je člověk tvrdohlavý, bystrý a přísný, ale v žádném případě bezcitný. Na to, jak mi byla v prvním díle nesympatická právě pro první tři zmíněné povahové rysy, v tomto díle jsem si ji oblíbila, neboť se konečně nebála poodhalit nám své nitro a já jí proto fandila ze všech sil. Opět se jedná o výborné čtení, které vám ani na okamžik nedovolí knihu odložit. Napětí v knize by se dalo krájet a opět nám autorka připraví překvapivý závěr v podobě nečekaného rozuzlení. Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu, který opět slibuje úžasný zážitek.

iška
28.07.2017 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Přemýšlela jsem, zda věci okolo manipulace nejsou až nadneseny, ale protože jsem se již také zmanipulovat /i když na podstatně menší úrovni/ nechala, je to uvěřitelné. A nebezpečné.

Kekik
27.07.2017 5 z 5

Mistrovské dílo precizně promyšlené do těch nejniternějších vláken detailů. Psychologicko-thrillerová detektivka, která vás nenechá v klidu.
Opět se setkáváme s Kim a jejím týmem. Vyšetřují těžké zločiny, které by dostaly na kolena kdejakého detektiva. Proč příběhy Angely Marsonsové dokáží člověka tolik pohltit ??? Kim by nám jistě dala odpověď. No jasně, Kim !!!, to je ta odpověď. Přímá, bystrá, tvrdohlavá, příšná (???) žena, která rozhodně není bezcitná, s tragickou minulostí, mně zalezla pod nehty a už se nepustila. Neoblíbit si Kim je stejně nemožné jako 10 minut nedýchat.
Ovšem není to jen Kim a její tým, kdo vás nenechá spát. V příběhu je i jeden velmi šíleně inteligentní sociopat (toho křečka ti nikdy neodpustím !!!)
Doporučuji.

Ajuszka
16.07.2017 5 z 5

Super pribeh a zajimavy konec.5*je samozrejmosti

berila
14.07.2017 5 z 5

Další výborná kniha od této spisovatelky. Teď už jen čekám, až vyjde Němá modlitba jako e-kniha, abych ji hned mohla "nacpat" do čtečky.

Sonik1974
14.07.2017 4 z 5

Líbila se mi méně než první díl. Děj byl příliš vykalkulovaný. Postava Alex jaksi umělá, nepravděpodobná.

Princezna22
10.07.2017 5 z 5

Pání,wow to byla jízda... Od knihy nešlo odtrhnout, musela jsem prostě číst a číst.. Oproti prvnímu dílu tento byl daleko lepší. Kim je prostě úžasná ženská, kterou bych nejraději pozvala na kafe... pejsek v knize je také palec nahoru. Ale jinak tahle kniha má spoustu případu,které pak do sebe zapadají jako skládačka... Postavu Alex jsem málem hned na začátku přetáhla panvičkou po hlave...prostě naprostá pecka.. A už jen a jen čekat až mi domu dojde třetí díl a znovu zavítat za Kim

martina.tim
28.06.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Tento díl se mi líbil o trošku více, než ten první. Postavu Alex jsem nenáviděla od první chvíle a připadala mi absolutně neporazitelná. Závěr se mi líbil, že jsem nemohla chvíli posedět, jak jsem byla napnutá. Prostě za mě paráda :)

Semina
18.06.2017 5 z 5

Moc krásně se četla lepší jak první díl těším se na 3dil

wooloong
11.06.2017 3 z 5

Knížka na mě působila poněkud nekonzistentně, jako by se autorka nemohla rozhodnout, zda bude radši rozplétat případ pedofilie nebo děj týkající se sociopatky, která manipuluje se svými pacienty, takže se nakonec nekonalo ani žádné zvláštní grandfinále (to u kanálu se zrovna moc nepovedlo) a odhalení druhé osoby v případě pedofila postrádalo potřebnou gradaci.