Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 821 245

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

Kekik
14.11.2018 5 z 5

Tak tohle je DEBUT !!! Paráda. Jsem moc ráda, že se objevil nový talentovaný spisovatel detektivek. Tedy přesněji spisovatelka. Sice nepřišla s ničím novým, ať už myslím téma či to, že inspektor Fawleyh má tragickou minulost. Psát umí zajímavě a poutavě. Diskusní fórum knihu obohatilo. I s tím jsem se již setkala v knihách. To vždy zabere. Škoda, že se toho autoři tak bojí, tedy to píšou vzadu na přebalu.
Malou výtku bych však měla. A to je úplný konec. Nechci spoilerovat, takže jen napíšu: Případ s takovým koncem bych uvítala až v pozdějších dílech. Teď jako první setkání s inspektorem Fawleyem bych ráda případ, který nemá žádné otazníky při uzavření případu.
Někdo blízký má ode mě velké DOPORUČENÍ a na jaře určitě budu netrpělivě vyhlížet další díl s názvem V temnotě.

klaraj093
13.11.2018 4 z 5

Kniha nebyla úplně k zahození a po čtvrtce už se mi to četlo i lépe. Avšak četla jsem lepší v tomto tématu. Konec jsem nečekala takový, faktem je že si poukazujete na mnoho pachatelů, což zas není tak špatně, když se fakt až do konce nedozvíte kdo je ten darebák.

Danago
10.11.2018 5 z 5

Téma pohřešovaného dítěte není nic nového a stejně mě vždycky zaujme. Tentokrát byl příběh skvěle zpracovaný. Charaktery rodičů byly pro mě neuvěřitelné , ale vykresleny jsou velmi dobře, úplně jsem je viděla před sebou.
Policie je zde velice výkonná, pátrá všemi směry a není jich málo a každá stopa je někam vede. Pátrání je plné nečekaných zvratů a vůbec nejde vydedukovat , co se vlastně opravdu stalo.
Osvěžením jsou novinové články a diskuse na sociálních sítích.
Knížka patří mezi to nejlepší , co jsem na toto téma četla.

Ivuska.09
31.10.2018 3 z 5

Ano, poutavá kniha je. Ale podle mě se nevymyká průměrným thrillerům. Konec byl překvapivý, ale celkově jsem četla díla, která mě pohltila víc.

Sandruš
30.10.2018 5 z 5

Wow, tohle bylo dokonalé. Hltala jsem stránku za stránkou. Opět kniha která Vás vtáhne do děje a nemůžete se odtrhnout. Doporučuji!!!