Někdo blízký

Někdo blízký
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 828 828

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

romana0733
25.01.2019 4 z 5

četla jsem více knih na toto téma, ale nikdy ne s takovým koncem, to by mě nikdy ani ve snu nenapadlo. Moc k tomu nejde napsat, jinak bych hodně prozradila, nic není tak, jak to vypadá. Kniha je celkem povedená. Trochu pomalejší rozjezd a pak se to trochu táhlo, ale ten konec je strhující.

85098211
24.01.2019 5 z 5

Tato kniha naprosto splnila má očekávání, byla jsem nadšená a jen těžko jsem se od ní dokázala odtrhnout. Děj má spád, čtenář se ani chvilku nenudí, takže už snad ani není co dodat. Já za sebe jsem byla s knihou a také s epilogem navýsost spokojená, proto dávám hodnocení nejvyšší a určitě doporučuji! ;-)

RADOST
23.01.2019 5 z 5

Tak to mě bavilo - naskýtalo se velké množství možných řešení, u každého jsem se zamýšlela nad pohnutkami a jejich příčinou. A znovu se utvrdila v tom, že lidé jsou různí a číst o nich je příjemnější než se s nimi setkávat či žít.

ailleen
23.01.2019 2 z 5

Slibný rozjezd, ale ve výsledku kniha jen klouže po povrchu a konec je tak těžko uvěřitelný, že se ani nevyplatí knihu dočítat. Zklamání.

Sorrow
22.01.2019 4 z 5

Někdo blízký je lehce nadprůměrná detektivka s otřepaným motivem únosu dítěte. Tempo je svižné, dialogy se čtou dobře a možní pachatelé jsou vykresleni natolik kvalitně, že podezříváte každou chvíli někoho jiného. Líbí se mi aktuální prvek Twitteru a Facebooku a i inspektor Fawley je celkem sympaťák. Doufám, že se v dalších dílech dočkáme trochu více z jeho minulosti, protože to je nakonec možná to, co mě, na jinak poměrně černobílých detektivkách, baví sledovat úplně nejvíc. Závěr je překvapivý, ale ponechává dost nezodpovězených otázek...

Mishell14
21.01.2019 5 z 5

Z téhle knihy jsem naprosto nadšená! To jak vás vtáhne do děje, máte vás tak, že do poslední chvíle nevíte kde je pravda a přesto jsem tuhle knihu dočetla s úsměvem na rtech. Boží mlýny melou...

ctenarkaEva
20.01.2019 4 z 5

Zajímavý příběh s velmi překvapivým koncem. Kniha se četla dobře, každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. Jak už se objevilo v předchozích komentářích, i mně úplný závěr připadal trochu odbytý, nevysvětlený. Napadala mě spousta otázek, na které jsem při čtení nedostala odpověď. Přesto ale knihu doporučuji a ráda si přečtu autorčina další díla.

lenkaBajza
18.01.2019 3 z 5

Nevím, jak knihu hodnotit. Mansonovi byli proste divní, nesympatičtí, u postavy otce mi celkem vadily vulgarismy. Oceňuji, že každých 20 stran máte nového podezřelého, s tím si autorka poradila dobře.
Konec je sice překvapující, já mám ale spoustu otázek bez odpovědí. Jak se to pachateli povedlo? Co ho k tomu vedlo?
Nemám ani chuť čiśt další díly série, když hlavní hrdina inspektor není hrdina a na nic nepřijde:D
Možná, že kdyby příběh měl ke konci pořádné vysvětlení, posune hodnocení výš.

yetti09
17.01.2019 4 z 5

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Po knize “Manželé odvedle”, která mě nenadchla, jsem se vyhýbala tématu “únos dítěte”.
Ve zkratce.. Úžasné čtení. Nevěřila jsem, ze me to bude tak bavit. Jedno malé minus, konec mi prijde odflaknutý, spíše těžko uvěřitelný.

Matylda95
10.01.2019 3 z 5

Mně zase konec přišel skvělý a po dlouhé době mě něco překvapilo. Plus jako ostatní oceňuji doplnění knihy o internetové diskuse.

Veronika.Lap
08.01.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, jediné co mi nevyhovovalo bylo v podstatě neoznačení kapitol. Hlavně ze začátku jsem proto měla problém se orientovat. Co dodat k dějí. Je to celé pěkně pošahaná rodinka, ale kdo mě úplně nejvíc štval byla ta matka. Otce mi bylo od půlky knihy spíš líto a to stejně i bratr. Čtenář si během příběhu chvílemi myslí, že ví kdo je nebo není pachatel, ale po pár stránkách je to zase jinak. Rozuzlení je nečekané a možná trochu šokující, to jak kniha dopadne nemůže prostě nikdo čekat...ale sama nevím jestli se mi ten závěrečný epilog vlastně líbí a nebo ne.

Nixa
07.01.2019 5 z 5

Tohle bylo opravdu skvělé. Napínavé a velmi čtivé. Konec bych neodhalila snad ani ve snu. Celou knihu jsem obviňovala úplně každého, už jsem nevěděla komu věřit a pak přišel hlavní zvrat, který byl opravdu parádní. Doporučuji!!

Dela111
02.01.2019 4 z 5

Celá kniha mimo epilog je výborně napsaná. Autorka použila jeden z nejtěžších kalibrů a to je únos dítěte. Skvěle vykreslila celou rodinu, kde je každý něčím zvláštní. Dobře popsala postup policie a detektiv Fawley je postava, která se bude líbit snad všem čtenářům. Příběh má spád, neustále dochází k nečekaným zvratům.
Celou touto detektivkou s thrillerovými prvky jsem byla nadšená do chvíle než jsem přečetla epilog. Konec může být i takový, ale mně tady vzhledem k celému předchozímu ději nesedl. Autor si může dovolit jakékoli překvapení, ale musí ho umět podat, líp si na to připravit půdu. Tady se to nepovedlo.
Dala bych 5*, za špatně zpracované překvapení na konci ubírám a dávám 4*. Na další díl série se ovšem těším.

ElenaM
30.12.2018 5 z 5

Wow, nemám slov. Nemůžu uvěřit tomu, že tohle je prvotina autorky. Musím jedině smeknout. Knihu jsem zhltla za dva dny. Je to skvěle vystavěný příběh, kde se pořád něco děje. Jeden zvrat za druhým. Knížka není členěná do kapitol, takže zapomeňte na "dočtu kapitolu a půjdu spát", tato knížka vás nenechá vydechnout dokud ji nedočtete. Postavy z vyšetřovacího týmu jsem si velmi oblíbila.
Pane jo, to byla jízda od začátku do konce. Nemám slov. Spadla mi brada. Budu se těšit na další dílo od této autorky!!!
Takhle dobrou knihou jsem si přála zakončit rok 2018. Prostě SKVĚLÉ!!!!!

MonikaHos
28.12.2018 5 z 5

Děkuji Lucka8351 za parádní spoiler.:D I přesto se mi kniha velmi líbila a četla se skvěle. Těším se na dalsi díly.

Shibalka
28.12.2018 3 z 5

Téma knihy se mi moc líbilo, ale vadilo mi příliš dlouhé popisování prostředí a všech předmětů. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na strukturu jakou je detektivka psaná. Kniha mě chytla asi až v polovině, protože jsem na začátku měla dost problém se v příběhu a jednotlivých částech textu zorientovat. Nicméně kniha se mi líbila a měla jsem ji přečtenou celkem rychle.

SPOILER
Podle toho jak kniha končí, jsem (doufám správně) pochopila, že dívka popisovaná na konci je Daisy. Bohužel to ve mně vzbudilo dojem, že v knize se vlastně vyšetřuje vražda, která neexistuje a příběh je v podstatě o ničem. Ale i tak se mi kniha líbila, protože jsem na druhou stranu byla ráda, že na konci bylo něco, co nikdo nečeká.

Pussynka984
23.12.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se hezky. Jednu hvězdu však strhávám za konec, jelikož si nejsem jistá, zda finální rozuzlení je zároveň Happyendem nebo nikoli. :)

kytarka
17.12.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem četla celkem dost chvály. Trochu jsem se obávala, že mě kniha zklame. To se však nestalo, kniha je skvělá! A já se přidávám k těm co ji chválí. Brilantně napsaná detektivka, která vám pomalu na každé straně ukáže jinou variantu vyšetřování a jiného pachatele, tak uvěřitelně, že každou chvíli si říkáte “ To je určitě on!” “To je určitě ona!” . A až na konci se dozvíte jak to vše bylo. Tohle se mi moc líbilo a rozhodně si nenechám ujít druhý díl, který by měl vyjít na jaře.

JustWomen
06.12.2018 4 z 5

Psychologické drama s podobným námětem jako spousta dalších, ale dobře zpracované, čtivé, skvěle vykreslené postavy rodičů, pátrání policie, postupné odhalování minulosti, temné tajemství inspektora Fawleye, opravdu nepředvídatelný konec (mimochodem za ten ale hvězdička dolů). Já jsem spokojená, autorka zabodovala.

yetti74
30.11.2018 5 z 5

Pro mě parádní knížka, rozhodně doporučuji přečíst.