Případ ukradeného medailonu

Případ ukradeného medailonu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23703/pripad-ukradeneho-medailonu-23703.jpg 3 5 4

Tajemný příběh plný napětí se odehrává v Londýně druhé poloviny 19. století. Nosí kominíci štěstí? Tahle otázka trápí Mušku, osiřelého chudého chlapce a kominického učně, kterému se na útěku před rozzuřeným mistrem dostane náhodně do rukou zlatý medailon. Muška nemá sebemenší tušení, do jakého podivného a nebezpečného případu se tím připletl a nakolik mu to změní život. Po medailonu začne pátrat policie i její přisluhovači ze zločineckého podsvětí. Je to totiž předmět doličný, důkaz zločinu. A v sázce je mnoho: láska, čest, nevinnost, peníze i život několika lidí.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The December Rose , 1986

mysimas
29.06.2023 3 z 5

56% hodnocení si Ukradený medailon vážně nezasluhuje, je to fajn dobrodružný příběh pro děti. Zápletka je vzhledem k cílovém publiku trochu jednodušší, ale postavy jsou tak sympatické, že jim budou držet pěsti i dospěláci. Obzvlášť pěkně se povedl vztah mezi hlavními postavami Muškou a panem Goslingem - Muška v příběhu začíná jako zdivočelý kluk, který se musí starat sám o sebe, ale pak v panu Goslingovi získá laskavého otce a postupně se mezi nimi buduje důvěra.
Za zmínku stojí i humor, který mi osobně skvěle sedl. Pokud máte rádi dobrodružné příběhy á la Dobrodružství Huckleberryho Finna, Medailon si taky pravděpodobně užijete.

matyprochazka
30.03.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem si zapůjčil v knihovně.Tato kniha mě zprva nezaujala ale později jsem se do ní začetl.Nejvíc mě bavila třetí kapitola kdy Muška potkal pana Goslinga.Ba naopak nejméně mě zaujala sedmnáctá která mi přišla zdlouhavá.Příjemně mě překvapily poměrně krátké kapitoli.Ovšem chybí mi zde obsah.Tuto knihu bych doporučil lidem kteří mají rádi spíše starší příběhy knihy.Tato kniha určitě stijí za přečtení.Nebál bys se této knize dát krásné čtyři hvězdičky.

reykjavik
23.03.2012 4 z 5

Zajímavá kniha s nijak moc těžkým a zamotaným dějem, to neznamená, že je špatná. Líbila se mi, atmosféra Londýna byla dost reálně napsaná.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Leon Garfield
britská, 1921 - 1996
2007  58%Ďábel se skrývá v mlze
1993  88%Jack Holborn
1997  81%Tajemný John Diamond
2001  80%Smith
2004  56%Případ ukradeného medailonu

Kniha Případ ukradeného medailonu je v