Případ podvrženého oka / Případ domovníkovy kočky

Případ podvrženého oka / Případ domovníkovy kočky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23891/bmid_pripad-podvrzeneho-oka-pripad-domov-umt-23891.jpeg 4 23 2

Perry Mason série

Perry Mason se svými spolupracovníky tentokrát řeší poněkud nekonvenční případ záměny skleněného oka, ve druhém příběhu má advokát neobvyklého klienta – perského kocoura, jemuž je ukládáno o život a jehož existence je spojena s několika vraždami. Rafinované a neobvyklé řešení zápletek uspokojí nejen ctitele tohoto autora, ale i další milovníky detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Case of the Counterfeit Eye / The Case of the Caretaker’s Cat

Ladinek
28.05.2020 4 z 5

Podívam-li se na detektivky s Perry Masonem chronologicky, tady se to kvalitativně láme a z brakové literatury se začíná stávat detektivní klasika. V předchozích příbězích byl Perry Mason neotesanec s gigantickým egem a jeho manipulace měly spíš působit zmatek, než aby za nimi stál nějaký plán. K Delle Streetové a Drakeovi se chová jako k nějakým pohůnkům a jeho vyřešení vraždy často nepůsobí příliš přesvědčivě, spíš jako možnost jak to také mohlo být. Také každý z prvních pěti příběhů končí jakousi mírnou upoutávkou na následující díl. V podvrženém oku začíná být Perry Mason jaksi kultivovanější a v domovníkově kočce už je to ten Mason, kterého jsem si oblíbil.

kapr
24.11.2017 4 z 5

První z obou knih je věnována problematice skleněného oka, jako prostředku k identifikaci podezřelého z vraždy

Druhá kniha řeší problémy s dědictvím.

Vlastní pocity:

V první knížce jsem trošku ztrácel přehled o jednotlivých osobách, ale jinak to je dobrá právnická detektivka. Hodnocení 3***

Druhou jsem byl přímo nadšen, krásný přímo divadelní scénář, i s fantastickým závěrečným výstupem. Hodnocení 5*****

Slovní hodnocení:

Kniha jako celek je souborem dvou výborných právnických soudních detektivek, které každého milovníka tohoto žánru potěší.

Závěrečný citát:

Závěrečný všeobecný komentář:

Psal jsem to celý den do poznámky ve vlastním seznamu knih. Po postupném přesunu do právě čtených a přečtených jsem o celý komentář přišel. Tak začínám znovu a prozatím stručně. Snad se mi podaří k tomuto komentáři vrátit a poněkud jej ještě doplnit.