Příběhy z hranice

Příběhy z hranice https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116743/pribehy-z-hranice-116743.jpg 4 13 4

Soubor próz. Obsahuje nejlepší autorovy příběhy s historickými a vojenskými náměty z doby kolem konce první světové války, příběhy z druhé světové války, ze Slovenského národního povstání, z prvních dnů míru a příběhy o životě a práci našich pohraničníků v době poválečné.

ArthasKarfa
27.05.2022 5 z 5

Kalčík dokázal napsat povídku, která vás na pár stranách vtáhne do malé šumavské vesničky, nebo do temné zimní vánice s kluky z PS, i v parném létě pojednou cítíte mráz a hledíte přes zavátou stráň do Bavorska. Neskutečne autentické a čtivé, chronologicky složeno do příběhů od konce první světové války, přes útrapy Rudoarmějců na území ČSR na sklonku druhé světové války. Příběhy smutné, krajina neveselá a sklíčenost v srdcích všech hrdinů, někdy pár stránkových povídek pro mne byly oázou literárního světa mé milované Šumavy a příběhů pohraničníků a jejich těžké služby.

Pavelpi
18.12.2020 4 z 5

Celkem zajímavá kniha. Bohužel ty poslední příběhy z poválečné doby byly hrozně moc zpolitizovány a připomínaly mi vojenskou agitaci z doby, kdy jsem byl na vojně. Škoda, jinak by byly dobré pro poučení i v dnešní době.

Péťa1950
14.03.2019 4 z 5

Rozsáhlá povídková publikace na základě skutečných událostí.

Marekh
28.06.2018 3 z 5

Některé povídky se mi líbily více, některé méně.