Příběhy z dávných dějin země moravské: I. díl – Vzdor, slzy a krev, - II. díl – Sláva a pád https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51610/pribehy-z-davnych-dejin-zeme-moravske-i-dil-vzdor-slzy-a-krev-ii-dil-slava-a-pad-51610.jpg 4 5 4

Tato unikátní dvoudílná kniha líčí formou dobrodružných napínavých příběhů pohnuté dějiny země, která se podle řeky protékající od vrcholu Kralického Sněžníku až k ústí do Dunaje nazývá od nepaměti Moravou. Toto území bylo osídleno mnohem dříve než země jeho sousedů a prošlo složitým vývojem. První díl nás přivádí k samým počátkům slovanského osídlení Moravy. Ukazuje, jak museli naši předkové o svou zemi tvrdě bojovat s početně mnohem silnějším, lépe organizovaným a vyzbrojeným nepřítelem, ať už to byli bojovní nájezdníci Avaři, nebo sousední mocná Franská říše. Říše Sámova, kterou skončil první díl, neměla dlouhého trvání. O jejím konci nic nevíme. A přesto nezahynula. Na troskách kdysi slavné Sámovy říše povstala říše ještě slavnější a mocnější, zářící na evropském nebi – Velká Morava.... celý text

Henry950
02.05.2019 5 z 5

Skvělé. Doporučuje k přečtení a koupení do vlastní knihovny čtenářům každého věku.

kasparos
10.03.2017 1 z 5

Kniha je určena asi těm nejmladším.

fojtikjirik
06.03.2016 5 z 5

Chválím autora za tuto knihu. Je nespravedlivé, že se moravské historii věnuje jen minimální pozornost.

vitavita
13.12.2012 5 z 5

Doporučuji k přečtení. Velmi dobře čtivě napsaná ...

Morava česká literatura Velká Morava

2008  90%Dávné pověsti národa českého I. - Doba pohanská
2008  75%Proměny lásky
2010  84%Příběhy z dávných dějin země moravské: I. díl – Vzdor, slzy a krev, - II. díl – Sláva a pád
2008  100%Dávné pověsti národa českého II. - Doba křesťanská
2004  90%Pohádky od řeky Dřevnice

Kniha Příběhy z dávných dějin země moravské: I. díl – Vzdor, slzy a krev, - II. díl – Sláva a pád je v