Příběhy starých battledressů (Zapomenuté příběhy o statečnosti českých vojáků)

Příběhy starých battledressů (Zapomenuté příběhy o statečnosti českých vojáků) https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513194/bmid_pribehy-starych-battledressu-zapome-yBi-513194.jpg 5 1 1

Ve volném pokračování čtenářsky úspěšné knihy historika a publicisty Jindřicha Marka PÁTOU KARTU BERE SMRT (Českoslovenští parašutisté v britských battledressech 1941-1945) využívá zkušený autor literatury faktu svou oblíbenou metodu historické reportáže k tomu, aby čtenáře provedl po nejzajímavějších stopách historického užití battledressu - blůzy britského polního stejnokroje - v bojích českých vojáků s německými nacisty v letech 2. světové války.... celý text

jan.para
26.03.2023 5 z 5

Četl jsem až rozšířenou verzi a opět skvělá práce Jindřicha Marka. Asi nejvíc mě zaujala kapitola o 2. paradesantní brigáda, o 11. praporu u Tobruku a o "Vladařích" v Itálii. Zajímalo by mě, kdo dal rozkaz k nesmyslnému boji brigády v Karpatech, když mohla být jednotka dopravena na pomoc SNP. Možná se to někdy dozvíme.

Kniha Příběhy starých battledressů (Zapomenuté příběhy o statečnosti českých vojáků) je v