Příběhy písní

Příběhy písní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129983/pribehy-pisni-129983.jpg 5 7 7

Michal Bystrov se v knize Příběhy písní vydává po stopách skladeb, na jejichž původní smysl, osudy či autory se dávno zapomnělo. Na základě ověřených faktů líčí co možná nejpodrobněji a nejpravdivěji historii jejich vzniku, srovnává všechny známé teorie, upozorňuje na staleté omyly a vykresluje prostředí a situace, v nichž se jednotlivé písně zrodily. Zajímá vás, proč někdo dal své lodi jméno John B., ve které zatáčce se vyboural statečný strojvůdce Příhoda, existoval, či neexistoval-li Tom Dooley, komu se říkalo žlutá růže z Texasu, co byla zač ona tančící Matylda a jak to asi vypadá v Tipperary? V této knížce najdete odpovědi.... celý text

Finskej
06.02.2014 5 z 5

Hudební detektivka. Jinak se to říci nedá. Bystrov ví - a předkládá nám informace, k nimiž bychom jinak jen těžko přišli (vlastně vůbec), protože jejich vyhledáváním a dáváním dohromady sám pár let strávil - a k tomu ještě píše čtivě.

alhl
28.08.2013 5 z 5

Úžasný počin. Čtivé, zajímavé. Netvrdím, že si všechno pamatuji, ale spousta střípků mi v hlavě uvázla. Nechybí různé verze textů k melodiím v češtině. Nejlepší originální texty a hlavně ony PŘÍBĚHY písní. Zrovna se chystám přelouskat druhý díl.

Michal Bystrov
česká, 1979