Príbeh štvrtého mudrca

nehodnoceno
Príbeh štvrtého mudrca https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527901/bmid_pribeh-stvrteho-mudrca-6571f74830548.png 0 0 2

Poznáte dobre príbeh o troch mudrcoch z Východu a o tom, ako putovali z ďaleka, aby položili svoje dary ku kolíske jaslí v Betleheme. No počuli ste niekedy príbeh o štvrtom mudrcovi, ktorý tiež videl vychádzať hviezdu a vydal sa za ňou, ale k malému Ježiškovi so svojimi bratmi neprišiel? Aké bolo jeho putovanie? Nádherný príbeh o hľadaní a ceste za Ježišom je v tlači takmer nepretržite už od svojho prvého vydania v roku 1895 a stal sa námetom niekoľkých adaptácií.... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Zabudnuté knihy

Story of the other wise man , 1895

Jana512
04.01.2019 5 z 5

Toto krátké dílko se vypráví o hledání Krále, jak to známe z příběhu evangelia, avšak ke třem Mudrcům autor přidal čtvrtého, který při svém putování do Betléma k Dítěti, potkává potřebné lidi a snaží se jim pomoci a tím se opozdí. Dítě sice neuvidí v Betlémě, ale setká se s Ním, kdyř byl ukřižován.

parxel
18.12.2016 4 z 5

V určitém smyslu mi tato kniha připomínala Alchimistu od P. Coelha. Nicméně zde v trochu méně provařeném podání, které působí méně kýčovitě. Svým rozsahem se jedná spíše o povídku.

Mne osobně se to jako příběh celkem líbilo.

Autorovy knížky

Henry Van Dyke
americká, 1852 - 1933
1940  87%O čtvrtém mudrci

Kniha Príbeh štvrtého mudrca je v