Přežili peklo

Přežili peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226031/prezili-peklo-226031.jpg 4 7 1

Kniha přináší portréty Izraelců z Československa, kteří přežili peklo holokaustu. Přináší krátký text česky a anglicky s dobovými fotografiemi a portétem ze současnosti.

milamarus
09.12.2022 5 z 5

Černobílá anglicko-česká (místy anglicko-slovenská) publikace, v níž mají slovo ti, kdo onu dobu prožili a přežili, jak napovídá název knihy. Jde o úryvky vzpomínek, krátká vracení se do minulosti, přičemž kontrast mezi nimi a usměvavými tvářemi na fotografiích je značný. Matoucí. Výstižný. Inspirativní.... // Za všechny odvážné jmenuji pana Jehudu Bacona (*1929), izraelského malíře českého původu, který je zde na DK uveden jako autor knih “Dokud žijeme, musíme se rozhodovat“ a “Jsem Jehuda Bacon“.
Dávám maximální počet hvězdiček. Vhodné pro patnáctou příčku čtenářské výzvy nadcházejícího roku, neboť druhou v autorském tandemu je manželka pana Žantovského – Jana Noseková (*1971). To doplňuji.

--------------------------------
CITÁT:
Nechtěl jsem, aby naše děti byly postiženy tím, co my jsme zažili. Proto jsem jim o ničem nepovídal.

Židé Izrael holokaust, holocaust

Autoři knihy