Převedu vás... na onen svět

Převedu vás... na onen svět https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413991/bmid_prevedu-vas-na-onen-svet-KOB-413991.png 3 13 6

Případy z poválečného pohraničí. Skrývá v sobě tři hrůzyplné, ale autentické případy poválečného převaděčství. Právě takového, jehož zneužily nejodpornější hamižné lidské hyeny k tomu, aby stovky důvěřivců, kteří ať už z jakýchkoli pohnutek chtěli přejít státní hranici na Západ, připravili nejenom o peníze a cennosti, ale i o životy. Zatím co o primitivním masovém vrahovi a sadistovi Hubertu Pilčíkovi bylo už možné leccos se dočíst (ačkoliv nikde tak dopodrobna jako u Hrušky), o následujících dvou případech čtenáři nejspíš ještě neslyšeli. Ocitnou se v nich pro změnu v prostředí protektorátní a těsně poválečné herecké smetánky, stejně jako poté mezi falešnými partyzánskými „hrdiny“, ve skutečnosti ale bestiemi s cílem své oběti okrást a zavraždit. A co je také na knize zajímavé: Všechny ty události se do jisté míry prolínají!... celý text

milan.krimsky
18.02.2024 5 z 5

Dobře sepsaná kniha o převaděčích v poválečné době

m2056
14.09.2023 2 z 5

Kniha mě připomíná případy majora Zemana.

Swissman
04.01.2023 3 z 5

Beletristicky sepsaná literatura faktu. Tři zajímavé příběhy, Pilčíkův byl i zfilmován. Mě nejvíc zaujal ten třetí. Jako celek to není špatný, ale vím, že pan Hruška umí vyprávět i líp. Pro svou tenkost to, jako jednohubka, splnilo mnou požadovaný účel.

Pepina19
23.11.2021 4 z 5

mám ráda knížky pana Hrušky, popisuje skutečné kriminalistické příběhy, které se opravdu udály, snaží se být nestranný a věcný

maja2712
26.09.2019 3 z 5

Kniha je zajímavá pro čtenáře, kteří se zabývají historiií a životem v českém pohraničí v poválečných letech. Jsou zde vylíčeny tři příběhy s převaděčskou tematikou, pro me zajímavé popsána historie Karlových Varu v souvislosti s Rusy.

Dant76
10.03.2016 4 z 5

Neznámé příběhy (alespoň pro mou osobu) z poválečného česko-německého pohraničí, vypráví o převaděčích, vrazích z jejich řad a jejich obětech.