Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1529 1529

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Lienilda
07.10.2021 5 z 5

Půjčila jsem z knihovny manželovi, který moc nečte a vážně ho to zaujalo a mnohokrát mi předčítal nějaké vtipné pasáže. Pak jsem si tenhle cestopis přečetla i já a je to vážně poutavé, vtipné a obohacující. Asi jsem i změnila názor na stopaře a když bude místo, možná nějakého svezu :)

Apo73
26.09.2021 4 z 5

Jestli máte chuť se vypravit po Evropě s inteligentním, vtipným, nesebežerným glosátorem života, dějin, povah, reálií, pocítit s ním severské země plné řádu a chaos Balkánu, desítky až stovky mikropříběhů lidí, které potkal, zamyslet se nad nejrůznějšími souvislostmi a nemít přitom pocit, že jste obelháváni nějakým komerčním trikem, pak nezbývá než si přečíst tuto knihu, a nebo si stoupnout na kraj silnice a začít stopovat. Skvělá oddychovka!

Gibis
10.09.2021 4 z 5

Já se s Ládíkem prostě skvěle bavím a je jedno jestli v Arménii, Jeruzalémě či tentokrát v Evropě. Líbí se mi jeho humor, líbí se mi jeho cestování a líbí se mi jeho odvaha cestovat jen s krosnou na zádech a nechat se unášet proudem, kam ho zanese. A pokud se chystáte procestovat svět stopem jako teď Ladislav Evropu, je toto vyloženě příručka pro stopaře :) Tolik rad, že mám chuť to taky zkusit :) Těším se tedy na jeho Prázdniny v Česku a jsem hodně zvědavá, jestli u nás budou spoluobčané také tak vstřícní jako jsou k Ládíkovi ve světě.

mgeisselreiter
15.08.2021 5 z 5

Ladislav ve své čtvrté knize dosáhl "dospělosti". Tím myslím, že jeho literární styl dospěl, a to v dobrém slova smyslu. Jeho prvotina byla výborná kniha začátečníka, v dalších dvou knihách se autor stále ještě trochu hledal. Prázdniny v Evropě je čtivá, velmi zajímavá kniha s neskutečným množstvím drobných zážitků a postřehů. Čtenář se tak dozvídá tolik informací, že si je nemůže ani všechny uložit v paměti a tak může knihu klidně po kratší (či delší) pauze znovu začít číst od začátku a určitě se nebude nudit. Povídání je totiž prošpikováno Ziburovým nezaměnitelným humorem.
Kniha je opět provedena na výbornou s minimem chyb, s množstvím veselých ilustrací a doplněna faktografickými zajímavostmi na samostatných stranách. Plných 5*, 15. 8. 2021.

anna492
07.08.2021 4 z 5

Příjemná a zároveň inteligentní četba na dovolenou. Autorův humor mě často nahlas rozesmál. Krátké faktografické pasáže byly pro mě vítaným zpestřením.

Riccione
06.08.2021 5 z 5

Dalsi vtipny cestopis od Ladislava. Hned bych se vydala na ta mista.

Obelix15
05.08.2021 4 z 5

Pohodová četba plná humoru a scének všedního života. Za mě dobré

april4
05.08.2021 3 z 5

"Princ Ládík" Zibura mě baví. Mám ráda jeho styl psaní, ten životní optimismus, pohodu a nadhled, kterým jsou knížky prošpikované. Moc jsem se těšila na Evropu, i díky tomu, že je mi nejbližší... Bohužel mi přišla ze všech knih nejslabší. Pořád je to vtipné a milé, ale tak nějak zrychlené, jako kdyby všechny ty země prosvištěl rychlíkem s dvěma třemi zastávkami. Chybí mi tu ta atmosféra a pocit, že pochoduju po jeho boku, jako bylo třeba v první knize.

lukas5373
03.08.2021 5 z 5

Nelze tomu nic vyčíst. Ilustrace velmi působivé. A text? Je to roztomilé, vtipné a zajímavé. Při čtení knihy jsem hned dostal chuť podniknout něco takového.

Chajda69
30.07.2021 4 z 5

Ziburovy knihy, stejně jako přednášky, mám rád. Tahle byla oproti předchozím rozdílná ve dvou věcech - zdálo se mi, že takovým jejím leitmotivem byla samota. Nevím, z jakého důvodu, ale o samotě se Zibura zmiňoval na spoustě míst, někdy i s delšími úvahovými pasážemi. Nepopírám, že i mezi spoustou lidí se člověk může cítit sám, ale do odlehčeného stylu, jakým jsou jeho knihy psané, mi to nějak nesedělo. Druhou věcí pak byly faktické "vstupy" - objektivně podávané informace o konkrétním místě. To jsem ocenil velmi, tahle novinka mi přišla skvělá, protože doplňovala subjektivně zabarvené vyprávění o trochu té faktografie.

Pohodové vyprávění o pohodových lidech s optimistickým závěrem, že lidi jsou hodní, a starým dobrým klišé, že všude je dobře, ale doma přece jen nejlíp (jen vám nic neuteče, když odtud na chvíli zmizíte).

EliskaD
19.07.2021 5 z 5

Hledala jsem nějaké příjemné nenáročné prázdninové čtení. A Prázdniny v Evropě toto opravdu splňují. Byla to má první kniha od Zibury a myslím, že budu číst i další - prázdniny - neprázdniny.

Beaver
17.07.2021

Přečetl jsem všechny knihy LZ v pořadí, jak je napsal. První jednoznačně nejlepší, pak to mírně upadá. Bohužel jsem nepřišel na chuť jeho stylu humoru, dokonce mi připadalo, že z jeho snahy být za každých okolností vtipný se stává křeč a někdy jsem se cítil i trapnost. Méně sebestřednosti by také neškodilo. A rovněž jeho tzv. filozofování mě neuchvacovalo, ale asi proto, že jsem se s jeho závěry a názory moc neztotožňoval.
Na druhou stranu je vidět, že má rád češtinu a umí ji dobře využívat. Jinak pozitivně hodnotím zajímavé informace ze života místních lidí, určitě jsem rád, že jsem na jeho knihy narazil.

Hakate
06.07.2021 3 z 5

Pohodové , vtipné čtení k bazenu, na dovolenou, nebo jen tak, pokud se chcete zasmát

pajaroh
04.07.2021 4 z 5

Příjemné prázdninové čtení. Z autorových cestopisů se mi tato líbila nejvíce, nejspíš je to dáno pestrostí navštívených zemí, přesuny stopem (to si jeden krásně vzpomene na ty stopovací hodiny na opuštěných finských cestách), vtipně, výstižně a bez předsudků zachyceným kontrastem mezi severem a jihem. Nevím, jak bych knihu hodnotila, kdybych sever i Balkán nikdy nenavštívila, ale takto mohu jen obdivovat, jak se autorovi podařilo přesně na pár větách zachytit povahu lidí i oblastí.

kokrokr
29.06.2021 3 z 5

Průměrný cestopis. Škoda, že autor místo ilustrací nedal do knihy fotografie ze svého putování. Sám v knize popisuje co vše viděl a vyfotil, já bych pak možná přidal i o bod více.

knihveru
25.06.2021 4 z 5

Není to moje první kniha od Zibury, ale díky destinaci mi je nejbližší. A miluji ty ilustrace!

Kortez
13.06.2021 5 z 5

Audiokniha
Můj první Zibura a hned trefa do černého. Přiznám se že jsem se u poslechu audioknihy smál nahlas jako ještě snad u žádné jiné knihy. Je sice pravda že nevyhledávám v knížkách humor, spíš naopak.
Rozhodně doporučuji a určitě se časem vrhnu i na další cestovatelské kousky.

Mufa
07.06.2021 5 z 5

Přečetla jsem všechny cestopisy od L.Zibury a pořád se mi jeho styl hodně líbí. Tohle je navíc cestopis z míst, kam bych se také mohla podívat, už mám pár tipů v cestovatelském sešitku. Už se těším, až Ládík zase někam vyrazí a napíše o tom ;-)

Saimoon
29.05.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Zibury četla a musím říct, že jsem se nasmála. Strašně se mi líbí jeho styl psaní. Bylo zajímavé číst o Evropě, ale úplně jinak. Zibura vůbec nechodí na nějnavštěvovanější místa. Naopak čtenáří přiblíží úplně jiný pohled na danou zem. Moc se mi líbily i rozhvory s místními lidmi. A co opravdu obdivuji, je jeho odvaha sednout si do auta úpně cizímu člověku. Určitě si od něj pořídim ještě nějakou knihu.

misa.novakova
27.05.2021 5 z 5

Jako všechny od tohoto autora je knížka vtipná, člověk se spoustu dozví a zároveň si odpočine. Pro lidi, kteří rádi cestují je to skvělé čtení.