Pravda o soli - Lži odborníků o látce, bez které nemůžeme žít

Pravda o soli - Lži odborníků o látce, bez které nemůžeme žít https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356129/bmid_pravda-o-soli-lzi-odborniku-o-latce-z84-356129.jpg 4 11 2

Lži odborníků o látce, bez které nemůžeme žít. Jak vám vydatné solení může zachránit život? To doporučení jsme všichni slyšeli: chcete-li mít zdravé srdce, nejezte víc než jednu čajovou lžičku soli denně. Většina lidí, kterým záleží na vlastním zdraví, se řídí obecně přijímaným názorem – že solnička je nejjistější způsob, jak si uhnat infarkt – a musí pak jíst neslaná nemastná, ale „srdci prospěšná“ jídla. Jenže co když je ta rada o nízkém příjmu soli od základu mylná? Dr. James DiNicolantonio, přední vědec v oblasti kardiovaskulárního výzkumu, recenzoval více než 500 publikací ve snaze rozluštit dopad solení na krevní tlak a srdeční nemoci. A dospěl k ohromujícímu závěru: drtivá většina z nás nepotřebuje svůj příjem soli sledovat. Našemu zdraví by ve skutečnosti prospělo, kdybychom solili víc. Pravda o soli líčí pozoruhodný příběh o nespravedlivé démonizaci soli – neslýchané drama o egoismu a soupeření zájmů. Dozvídáme se pravdu o tom, jak to sůl schytávala za jiný bílý krystal: cukr. Nedostatek soli může vést k následujícím potížím: • Stupňuje touhu po cukru a rafinovaných uhlohydrátech. • Uvrhne tělo do režimu polohladovění. • Způsobuje tloustnutí, rezistenci na inzulín, cukrovku druhého typu, kardiovaskulární choroby, chronické onemocnění ledvin a zvýšený krevní tlak a srdeční tep. Oproti tomu jedení soli, co tělo ráčí, bude mít tyto přínosy: • Zlepší vše počínaje spánkem, energií a mentálním soustředěním a konče fyzickou kondicí, plodností a sexuální výkonností. • Zažehná všechny běžné chronické nemoci včetně těch srdečních. Dr. DiNicolantonio vás seznámí s nejlepšími způsoby, jak zase vrátit do stravy sůl. Jeho revoluční pětibodový program umožňuje „překalibrování solného termostatu“ v těle, abyste se dostali na svoji jedinečnou, ideální hladinu soli. Věda už ustoupila od dogmatu o nízkém příjmu soli a měli byste i vy – může na tom záviset váš život!... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Jota

The Salt Fix: Why the Experts got All Wrong – and How Eating More Might Save Your Life , 2017

Jihočech427
08.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha, kterou by si měli přečíst všichni, které naočkovala oficiální doktrína nesolení. Hlavní argument doktríny je, že sůl zvyšuje krevní tlak a způsobuje tak dlouhodobě poškození organizmu. Jak autor - farmaceut a doktor - přesvědčivě dokládá "tunou" zdrojů, NENÍ TOMU TAK. Naším hlavní problémem je cukr, nikoliv sůl. Pokud nepatříte ke zhruba 25% populace citlivé na sůl, lze s trochou zjednodušení říct: solte podle toho, co vám naznačuje vaše tělo. PS: ano, kniha se nečte zrovna jako román právě díky množství odkazovaných studií.

Chesterton
26.07.2018 3 z 5

Má-li kniha a autor se svou knihou pravdu jsem v pohodě protože jsem víc na slané než na sladké. Leč domnívám se, že nic se nemá přehánět a pravda bývá někde uprostřed. Celkem mě moc nebavilo knihu číst.

stravování, výživa sůl kuchyňská a mořská

Autorovy knížky

2017  84%Pravda o soli - Lži odborníků o látce, bez které nemůžeme žít