Praha - od Rudolfína k Anežskému klášteru cestou po nábřeží Vltavy

Praha - od Rudolfína k Anežskému klášteru cestou po nábřeží Vltavy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529193/mid_praha-od-rudolfina-k-anezskemu-klas-659151ce4fec9.jpg 3 1 1

Publikace vydána u příležitosti pořádání Notářské konference k 25. výročí znovuobnovení svobodného notářství v České republice

milamarus
31.12.2023 3 z 5

Na první přečtení nová, jiná, svěží. Líbila se mi. Při druhém už to drhlo a každý náznak, každá nedořečenost schovaná za třemi tečkami mi začala vadit. Přemýšlela jsem proč a došla k tomu, že je zkrátka rozdíl mezi sedět a číst, nebo jít, poslouchat, nechat se vést paní průvodkyní a být součástí okamžiku.
A toto je knížka, v níž je otisknuto, co bylo slyšeno, tj. výklad naučený i improvizovaný, se slovíčky „pojďme“, „zastavme“, „pokračujme“; výklad přerušovaný otázkami; výklad upozorňující na detaily,... pročež si myslím, že tomu ukrutně schází fotografie. Nelze totiž předpokládat, že každý čtenář ta místa viděl.

Nápad pěkný, provedení horší. Jsem rozpolcená a s hodnocením zůstávám u třech hvězdiček.

----------------------------
CITÁT:
A to panorama při večerním osvětlení!

vlastivěda historický místopis Staré Město (Praha)

Autorovy knížky

2018  60%Praha - od Rudolfína k Anežskému klášteru cestou po nábřeží Vltavy