Prachy paní Schwarzové

Prachy paní Schwarzové https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356557/bmid_prachy-pani-schwarzove-JGy-356557.jpg 3 32 10

Bez peněz se dá žít, ale jen s penězi se dá ŽÍT! Kdo by netoužil být bohatý a patřit do „lepší“ společnosti? Karolína o takovém životě sní za bankovní přepážkou. Nic jiného než snít jí nezbývá, protože svůj plat dává skoro celý mámě a zbytek jí stačí přesně na tři kávy, jeden výtisk Vogue a pět baget s kuřecím masem a s mexickým salátem. A pak se jí naskytne příležitost…... celý text

Knihochod
07.01.2023 1 z 5

Lina, čerstvá maturantka, by veľmi chcela študovať vysokú školu, čo si ale kvôli peniazom nemôže dovoliť, a byť bohatá. Pretože žije s matkou, ktorá nezarába veľa a so školopovinnou sestrou, je nútená trošku prispieť do rodinného rozpočtu a zamestnať sa v banke, kde je pravidelnou návštevníčkou práve pani Schwarzová - viditeľne majetná stará pani, ktorá sa jedného dňa rozhodne, že do banky vloží všetky svoje nemalé úspory a odíde za synom do Ameriky. Lina, hnaná túžbou po peniazoch vykoná jeden skutok, po ktorom priam rozprávkovo zbohatne a môže si dovoliť kúpiť všetko na svete. Všetko, okrem čistého svedomia.

Pokiaľ sa potrebujete zbaviť niekoľkých mozgových buniek, tak určite siahnite po tejto knihe.

V prvom rade by som sa chcela trošku povenovať hlavnej postave, čo je v tomto prípade Lina, celým menom Karolína, ktorá ma svojimi názormi na život všeobecne rozčuľovala a to, ako autorka odôvodňovala jej túžbu po bohatstve, mi vôbec neprišlo uveriteľné, skôr taký jemný prvok fantasy, pretože takto jednoducho reálny život nefunguje. A aj keď to v knihe priamo napísané nie je, je očividné, že je to hold len obyčajná zlatokopka (robiť si podľa databázy z banky rebríček desiatich najbohatších mužov plne rozhodnutá niektorého z nich klofnúť nie je správny životný postoj). Ostatné postavy boli také nemastné-neslané, avšak veľmi ma iritovalo skutočnosť, že sa dej odohráva niekde na Slovensku, no jedna z postáv sa bez akéhokoľvek problému volá Gilbert. Akože, čo?

Celkovo mi ten príbeh prišiel ako jedno extrémne naivné klišé, plné momentov, počas ktorých mi nezostalo viac, iba pretočiť oči a rozlúčiť sa s niekoľkými mojimi mozgovými bunkami, ktoré sa rozhodli, že ma radšej opustia, než aby museli opäť prežívať niečo podobné.

Chápem, má to byť oddychové čítanie pre ženy, ale oddychové čítanie sa, podľa mňa, dá napísať aj bez toho, aby bolo vyslovene stupídne.

adelinka
10.05.2022 3 z 5

Dalo sa, ale skôr som bola trochu vytočená takým podvodom. Či naozaj toto stojí za to, ako zbohatnúť....

Bearl
19.04.2019 4 z 5

Já jsem neřešila, jestli je příběh pravděpodobný, nebo ne, ale vnímala, jak se hrdinka vypořádává s tím, co provedla, jak nad ní visí Damoklův meč. Pak jsem to přečetla na jeden zátah.

kika 13
10.07.2018 1 z 5

Příběh mě ničím nezaujal.Musela jsem se docela nutit abych knížku dočetla.

Milena1967
30.12.2017 2 z 5

Příběh mi připadá velmi nepravděpodobný. Neumím si dost dobře představit, že bych si připsala jako zaměstnanec banky statisíce na svůj účet a prošlo mi to. Hlava mi to nebere. Z celé knihy mám dost rozpačitý pocit.

ivousekk
30.11.2017 3 z 5

Jak mi přišel začátk zajímavý, tak od části "o pět let později" to bylo děsně zmatené, že jsem nevěděla, zda se to děje teď, nebo je to rychlý pohled do minulosti. Čekala jsem nějaký trest, za tu krádež a byla jsem zklamaná, že vlastně nepřišel. Pár nočních můr jako trest neberu. Celkový dojem = žádná sláva, dalo se to, ale že bych to doporučila? Ani ne.

hrabalikoval
11.10.2017 5 z 5

Celkovo knížky z Evitapressu ma bavia. Sú zo života a často sa v nich človek nájde, alebo ako v tomto prípade sa ponaučí. Kniha sa číta rýchlo a má rýchly dej. Čítala som už druhý krát a určite nie posledný. Velmi ma baví :)

Ariel
14.09.2012 5 z 5

Ariel
Kniha sa mi páčila, rovnako ako ostatné dve knihy od tejto autorky.
Danuška, Danka.....čítala som tento tvoj komentár aj na Martinuse a nevychádzam z údivu. Elektronický podpis dnes vybavíš v každej banke, za pomoci internetbankingu plus a čipovej karty!!!!
Značka dámskej obuvi Fiorangelo,ktorú som si mimochodom aj ja kúpila v Miláne, pretože som tam pracovala, je celosvetovo predávaná už dobrých pár rokov. A veľmi dobre. Ak tu niekto píše hlúposti, tak si to TY a nie táto slovenská autorka.
A tie chudery....si si fakt mohla odpustiť, rovnako ako vypisovať tieto nezmysly na všetky knižné portály , ktoré dokáže otvoriť tvoj prehliadač:)

danuska
09.09.2012 2 z 5

Nebolo to take nudne ako predchadzajuce 2 knihy, ale zase strasne prehnane, absolutne neuveritelne. A tie hluposti popisane, ze baleriny na nizkom podpatku, alebo ze elektronicky podpis sa vybavuje v banke...katastrofa. Naozaj si slovenske autorky nemozu veci overit? A tie trapne znacky v celej knihe...najviac ma pobavilo, ze Fiorangelo, znacka, ktoru poznaju len chudery na Slovensku, lebo v zahranici neexistuje. Vidno, ze autorka sa vobec nevyzna, proste pise len o tom, co niekde zacula. Trapne klise o chudobnej dievcinke, ktora tuzi po peniazoch.

kadgam
09.09.2012

Peniaze neprinášajú automaticky šťastie, ale môžu cestu k nemu uľahčiť.
Dej má strhujúci spád, ale oplatí sa čítať aj pomalšie a vnímať pozorovania, hodnotenia cesty, ktorou vďaka svojmu rýchlemu rozhodnutiu prechádza hrdinka. Bez zaváhania, bez tápania ale s vedomím zodpovednosti.
Stále som čakala, že sa prebudí, nestalo sa... ale možno som nečítala dosť pozorne

2011  61%Vesmír je ženatý
2015  68%Sukničkář