Požírači srdcí - Démonické zločiny v dunajské monarchii

Požírači srdcí - Démonické zločiny v dunajské monarchii https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39392/bmid_poziraci-srdci-demonicke-zlociny-v--825-39392.jpg 3 17 4

Staré dobré časy nebyly vždy tak idylické, jak se někteří lidé domnívají. Epidemie, hlad a morové nákazy vylidnily celé kraje a vždycky se našli jedinci, kteří si chtěli usnadnit život tím, že uzavřou pakt s ďáblem. Tak vstoupili na evropskou scénu i nechvalně proslulí požírači srdcí, odporní „sérioví vrazi“, jak bychom je nazvali dnes. Věřili, že pozřením srdcí druhých lidí se stanou neviditelnými. Jiná individua, například hraběnka Alžběta Báthoryová, soustředila svou zločineckou energii na nevinné děti. Vrchnost reagovala na tyto excesy pronásledováním a soudními procesy. Co to bylo za lidi? Rituální vrazi? Geniální zločinci? Nebo pouhé figurky využívané zmíněnou vrchností k cílené propagandě? Tato kniha vám nabízí jedinečnou sbírku fascinujících případů, které tvoří jakousi démonologii dunajské monarchie. V předmluvě známý kriminalista-biolog Mark Benecke uvádí několik případů ze současnosti, které vzbudily značnou pozornost u odborníků i laické veřejnosti.... celý text

Literatura faktu Esoterika, astrologie, okultismus Historie
Vydáno: , Knižní klub

Herzesser , 2007

ondras666
21.04.2018 3 z 5

Tak nějak jsem asi čekal trochu jiný styl a něco jiného. Ale jako dokumentární kniha po lidských obětech to nebylo špatné. Jen mám pocit, že ty germánské národy jsou nějaké divné.

GreenMagritte
05.03.2017 3 z 5

Po knize Požíračích srdcí jsem v knihkupectví sáhla vlastně omylem, ale protože se toto téma věnuje oblasti dunajské monarchie, byla jsem na ni zvědavá. Musím přiznat, že úvod je hodně chaotický a aspiruje na příklad toho, jak by úvod opravdu vypadat neměl. Vlastní text je ale hodně zajímavý a množství zmiňovaných pramenů mu dodává důvěryhodnost a propracovanost. Osobně jsem se z knihy dozvěděla pár opravdu zajímavých informací, o kterých jsem dřív neměla ani tušení a velmi mě potěšila také kapitola o Eleonoře von Schwarzenberg, velmi zajímavé šlechtičně pobývající v Českém Krumlově, jejíž příběh se měl objevit i v první verzi knihy Dracula od Brama Stokera.

Z bohatého množství pramenů autorka vychází v kapitole o čarodějnicích, jejich sabatech i nejznámějších procesech s nimi, ale nezapomíná také na bohaté téma o loupežnících a jejich brutálních zločinech tak odlišné od naší představy sympatického loupežníčka Rumcajse. Velmi zajímavá je také kapitola věnující se pověře o „zlodějských světlech“, na niž se používalo useknutých rukou malých i nenarozených dětí

Majulinek
03.11.2012 1 z 5

Tato kniha mě moc nenadchla.

Roux
23.08.2011 1 z 5

Bohužel, autorka nenabízí své vlastní myšlenky, ale pouze seskupení faktů. Dá se v ní najít spousta zajímavých věcí. V tomto ohledu je dobrá, ale v prvním zmiňovaném ne.

vraždy čarodějnictví kanibalismus vrazi rituální vraždy

Autorovy knížky

Christa A. Tuczay