Později

Později https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475758/bmid_pozdeji-mlu-475758.jpg 4 615 615

Novinka od krále hororu Syn svobodné matky, Jamie Conklin, nechce nic víc než prožít obyčejné dětství. Jenže Jamie není obyčejné dítě. Jamie se narodil s nadpřirozenou schopností, matka ho ale nabádá, aby to tajil. Může vidět to, co nikdo jiný nevidí, a naučit se to, co se nemůže naučit nikdo jiný. Ale cena za užití této schopnosti je vyšší, než si Jamie dokáže představit. Zjistí to ve chvíli, když ho detektiv vtáhne do pronásledování vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Later , 2021

petrulka
05.07.2022 3 z 5

Bavit začala až později. Skoro ke konci. Vzhledem k délce příběhu to šlo. Nic, co bych chtěla číst znovu.

CharlesWard
04.07.2022 1 z 5

Utahaná novela, která je navíc ještě první půlku i nesmírně nudná.

Blaufik
04.07.2022 3 z 5

I když je Později knihou, která je čtivou jednohubkou, tak těžko uvěřit tomu, že ji napsal sám King. Celý příběh byl, na jeho poměry, opravdu rychlý a zrovna u tohoto tématu si dovedu představit román, který by byl propracovanější, tak, jak to autor umí.

Mantikocka
27.06.2022 1 z 5

Mistr hororu???
A proč tedy. Proč toto.
Mistře, držte se svého kopyta.
Tohle nebylo ani dobré, ani horor.

Clara_C
21.06.2022 4 z 5

Je to King. Co dodat. Knížka spíš jako jednohubka, klidně by mohla být součástí sbírky povídek. Nic, z čeho by musel mít člověk neklidné spaní. Ale je to King. Takže je to fajn, fajn, fajn.

Čand@
17.06.2022 5 z 5

“Jak jsem už řekl, tohle je horor.”
A chalan veru v tejto niekoľkokrát opakovanej vetičke neklame. King zas ľavou zadnou predvádza, ako to má vyzerať a myslím, že akákoľvek kritika mu je úplne… ale úplne ukradnutá :).

Čmeláček
19.05.2022 4 z 5

King jakoby tak trochu zvolnil, možná je to věkem? Ale jinak za mě docela dobrý :))).

michal4003
09.05.2022 3 z 5

Slušné tempo, oddychovka na delší odpoledne. Mě vyloženě žádná King zatím nezklamal (až na pár povidek asi) a i tady jsem se bavil. Zkratkovitost tomu hodně pomáhá a za mě je King pořád ve formě (i když recykluje, ale to už dlouho).
Pozn. Raději bych ji měl v tenčím hardbacku, písmenka i odsazení zbytešně velká, nakonec jde spíč o kratší novelu, ale co už.

Mickhesh
08.05.2022 5 z 5

Kingovská oddychovka o pár charakterech s promyšleným příběhem. Mistr nezklamal. 90%.

Nomia
07.05.2022 4 z 5

Můj problém s touto knihou je ten, že už jsem přečetla až příliš knih od Kinga a neočekávám nic méně než naprostou dokonalost.
A když se pak najde dílo, které je dobré, velmi dobré, ale ne nejlepší, tak jako v případě Později, nevyhnu se lehkému zklamání a porovnávání.

Kvalitně napsána kniha, sympatické postavy a dle mě nepříliš originální, ale výborně fungující motiv. Nicméně zimomriavky nečekejte.

Jestli to stojí za přečtení? Stoprocentně. Jestli je to jedna z jeho nejlepších knih? Ani náhodou.

Shaxx
05.05.2022 4 z 5

King je moje komfortní zóna. Každé setkání je velmi příjemně a kvalitně strávený čas. Nebylo tomu jinak ani u Později. Moc fajn jednohubka. Motiv "I see dead people" není nic nového, ale líbí se mi, jak ho King zpracoval. Při zjevení zla v téhle knize jsem se nedokázala ubránit myšlence na Pennywise a jeho "deadlights", jeho pravou formu.Navíc Kingovy knihy jsou mnohem více propojené, než by si jeden pomyslel, takže kdo ví :)

danny_21
19.04.2022 3 z 5

Mno, poslední Stevova novelka mě opět utvrdila v tom, že nejlepší časy a nápady dávno odvanuly větry a Pan autor se snaží louhovat náměty již použité nebo okoukané. Variace na Šestý smysl ( Shyamalan je tom se svými fláky poslední dekády dost podobně, ještě snad hůř bohužel ) o chlapci, který má schopnost vidět mrtvé, kteří než se rozplynou, musí na položené otázky odpovědět pradivě. Takže v jednom případě se Jamieho matka rozhodne vytěžit z entity nějaké ty doláče ze zesnulého pisálka, v druhém zase teenagera zneužije ne zrovna čistá příslušenice sboru Protect & Serve a shodou okolností milenka matinky, které se neváhala pochlubit se synovým talentem. Horor se rozhodně nekoná, není to špatná kniha, přečetl jsem jí s chutí, ale King napsal spoustu lepších a pořád od něj čekám vždycky něco navíc - víc než lepší průměr danník nedá - 65 %

Knihomolka506
18.04.2022 5 z 5

Knižní výzvy: databázeknih.cz, téma č. 18= hlavní hrdina pije kávu

Jamie jako dospělý kluk vzpomíná na jednu zásadní věc ovlivňující jeho život už od narození. Mluví s mrtvými. Dokáže je slyšet a ptát se na otázky. Oni mu odpovídají. S touto zkušeností se setkal při úmrtí sousedky a poněkud více než katastrofální cestou na oslavu kamarádky ještě ve školce. Podotýkám, že Jamie dárek neodevzdal. Důvod skrytý v příběhu, který ještě zdaleka nekončí, ale je na samém začátku...
Od mámy má o svém "nadání" zakázáno mluvit, a když je o několik let později v ohrožení života, které připomíná akčňák, dojde mu, že smrt může být úplně všude a je těžké je ji postavit. Ale hlavně, že použití svého talentu někdy není až tak úplně k zahození :)

kruppe
15.04.2022 4 z 5

Myslím, že nejvýstižnější komentář je od Lenky víly, Miloučké. Vím, zní to jako oxymoron. Miloučké a King, ale kdybych nevěděl, že je to od Kinga, nepoznal bych to. 70 % knihy je ducharská rodinná vztahovka s 6-15letým chlapcem v hlavní roli. Pak následuje akce a nakonec se uzavře vztahovka. Je to dobře napsané. Ich formou s neotřelým slovníkem syna literární agentky.
Všem postavám, na kterých záleží, přichystal King miloučký osud (viz kontrast osudů Siobhan a Tii).
Jestli si King nechystá půdu na POZDĚJší ducharský masakr.

klempy2
11.04.2022 3 z 5

Jen pro objasnění: 3 hvězdičky neznamená, že se jedná o špatnou knihu. Knihu Později jsem si celkem užil ale není to nic extra. King napsal SPOUSTU jiných, mnohem lepších knih než je tato.

Člověk by si myslel, že když se jedná o duchařský příběh, tak to bude strašidelné....není to strašidelné a nejedná se o horor. Je to svižná jednohubka s jednoduchou zápletkou. Postavy jsou docela ploché (Kniha je ale docela krátká, takže se to asi ani jinak nedalo) a děj je předvídatelný.

Byl tam ale jeden záblesk toho "starého" Kinga - Mistra hororu - Ke konci knihy, v domě drogového krále to mělo grády a při scéně na schodišti mi běhal mráz po zádech (nebudu spoilerovat, uvidíte sami).

Jak už tady pode mnou někdo řekl: Je to lepší průměr.

whiolet
10.04.2022 4 z 5

No, je to takový lepší průměr.
Přesto mě to bavilo. Spojení tragikomických situací, zemřelých duších a nekompletní rodiny, která své tajemství odhalí až na konci knihy. Super!
Ten konec, to je prostě King. Zasáhne vás přímo do hlavy a donutí vás jen vydechnout tiché "fuck".

dominika8192
07.04.2022 5 z 5

Není to ten svěží a trpký Modrý Portugal, jako bylo Osvícení a Misery a další.
Ale bylo to takové to solidní Miller Thurgau - plná chuť, rubínová barva, vyspělost a zralost z toho jen čiší.
Bylo to kvalitní. A ušlechtilé. A kingovské.

haWranka
31.03.2022 5 z 5

King asi napsal lepší knihy. Ale já se ani na chvilku nenudila, pořád jsem dumala, jak to bude dál. Konec mě dostal, to byla jedna velká jízda!

TessieB
29.03.2022 4 z 5

Začátek trochu pozvolnější, ale jinak to bylo super. Samotný závěr jsem odhadla zhruba v polovině knihy, ale nebylo to nic, co by mi nějak zkazilo celkový dojem. Horor od Kinga si představuji docela jinak, ale tohle bylo taky dobrý :) s klidem dávám 4*.

Hotovson
25.03.2022 5 z 5

Tak tady mi to zase sedlo, málokdy mi King nesednul. Zřejmě je jedno, jestli to psal před 40 lety nebo nedávno. Něco podobnýho (schopnost vidět a komunikovat s mrtvejma) jsem kdysi viděl v nějakym TV krimiseriálu, na jméno si nevzpomenu. Každopádně tady to neni krimi, i když tu jednu kriminalistku máme...

Mno, jak pořád King zdůrazňuje, že je to horor, tak možná že trošku jo, ale asi už jsem se v žánru nějak otrkal, takže mi to děsivý nepřišlo, což ale neznamená, že to neni dobrý. Spíš mi to na konci přišlo takový do thrilleru, trošku akčnější a samozřejmě hororový prvky tam jsou, dítě vidí mrtvý...

A kupodivu to bylo i docela krátký, jenom něco přes 300 stran :D Jsem rád, že King pořád píše a mně se to pořád líbí, i když musim dohnat ještě spoustu restů z mistrova díla. Zatim jsem přečet jenom 27 (!) knížek, tak s chutí do dalších! Snad toho ještě hodně vyplodí.

---

Konečně taky někdo vypotil obálku související s příběhem, moc se mi tam líbí ta Honda Civic 1. generace, která v příběhu skutečně hraje roli.