Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3710 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

KnihomolkaPája
22.03.2020 5 z 5

Hezké, ale lepší byl první díl.

Tereza.Fait
07.02.2020 3 z 5

Dobre pokracovani, cetlo se dobre.

Petra-1
28.11.2019 4 z 5

Opravdu dobrá série, první díl naprosto super, další díly už nebyly tak dobré jako první díl.

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Oproti jedničce pokulhává.

Szekynka
02.10.2019 2 z 5

Mám trochu pocit, že dvojka má trochu klesající tendenci. Už prvnímu dílu se dalo ledacos vytknout, ale tak nějak jsem ve dvojku věřila, no tak to úplně nevyšlo. Tentokrát se sice autorka víc věnuje pocitům hlavních hrdinů, ale tak nějak krkolomně a nezáživně. Do trojky se pustím spíš ze zvědavosti, jak to autorka zakončí, ale moc od ní nečekám

Alex.rrr
09.09.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je toto už víc citový výlev všeho. Z Tris je skoro troska a než děj okolo, tak se řeší co jak cítí a jak se sama v sobě ztrácí. Už jsem ráda, že druhý díl mám za sebou. Nicméně se i tak těším na třetí díl, abych věděla, jak příběh dopadne. Nápad s frakcemi a postapo dobou je dobrý, jen se tu asi hodně odráží autorčino rozpoložení v jakém píše. Takto bych řekla, že druhý díl psala jiná osoba. Ale i tak je v knize mnoho udivujících zvratů, které nás nechávají v napětí.

Mish-ka
05.08.2019 4 z 5

"Jednou jsem někde četla, že pláč se vymyká vědeckému odůvodnění. Slzy mají oči jen zvlhčit. Slzné žlázy nemají důvod produkovat nadměrné množství slz jenom proto, že je člověk rozrušený.
Myslím, že člověk pláče proto, aby ze sebe dostal to zvířecí, co v něm je, a neztratil přitom svou lidskost. Protože v mém nitru je zvíře, které prská a dere se ke svobodě, k Tobiasovi, a především k životu. I kdybych se snažila sebevíc, nikdy nad ním nezvítězím. A tak brečím do dlaní."

Princezna22
29.07.2019

Skvělé :) . Jsem mile překvapená . Doporučuji

nikiss76
24.06.2019 4 z 5

První díl byl zhodnotila jako skvělý, druhý dobrý a třetí trošku zklamání. Celkově mě baví nápad a promyšlenost světa frakcí, který autorka vytvořila. Příběh lásky dvou mladých lidí, kteří bojují za lepší svět, kdy při své cestě utrží spoustu šrámů na duši. Poslední díl byl psán z pohledu obou hrdinů a ztratil trošku jiskru stejně jako oba hlavní hrdinové. Ačkoliv chápu, že na konci každé knihy není happy end, v tom romantickém slova smyslu, hlavním vyústěním příběhu, tady jsem ho opravdu postrádala. Celkově knihy hodnotím kladně, stály určitě za přečtení, ale zřejmě bych se bez třetího dílu obešla.

Novak98
18.06.2019 4 z 5

Slabší díl než Divergence. Knížka je ovšem dle mne stále kvalitní a jde rozhodně o důstojné pokračování prvního dílu. Bohužel musím podotknout, že mé nadšení, které trvá od počátku čtení Divergence až po konec tohoto dílu, mírně slábne. Knížka se mi ovšem líbila, byla přečtená během jednoho dne, celkově příjemný oddech od reality. :) Nemohu se dočkat, až začnu číst Alianci.

Dada_cte
06.06.2019 5 z 5

Dokonalé pokračování knihy Divergence. Opravdu krásná kniha, těším se na Alianci. Všem doporučuji ❤️

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Nevím proč, ale tenhle prostřední díl u mě prostě postrádá to, co jak krásná Divergence, tak o něco slabší Aliance, zkrátka mají a předávají svým čtenářům. Samozřejmě to už je prostě zažitá formule u středních dílů YA trilogií, takže člověk se nemá čemu divit. Ale i tak dávám knize čtyři hvězdičky, které si Rezistence rozhodně zaslouží.

PhoebePollard
18.05.2019 3 z 5

Pokračování dobré série. Tenhle díl je hodně protahovaný a není moc propracovaný do hloubky ( u poloviny věcí jsem si říkala: "Proč to dělají takhle? Tohle je přeci mnohem jednodušší!"). Ale jestli se vám líbila jednička, tohle si určitě nenechte ujít.

Veveerka_123
13.04.2019 5 z 5

Kniha byla velmi poutavá, a napínavá.

DannyLady
06.04.2019 3 z 5

Druhý díl mě malinko oproti jedničce zklamal. Tris tam byla jen za ufňukanou malou holku a jednání některých postav bylo trochu iracionální. Ale obecně to mělo docela náboj a příběh se tím posunul na další level. Konec mě ale ani trochu nepřekvapil, protože sem ho čekala už asi od půlky knihy. Sem zvědavá, co si na nás autorka nachytala v dalším díle.

Áža707
26.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování. Znova přečtené jedním dechem, protože příběh vás vtáhne do děje. Nejen příběh hodnotím velmi kladně, ale i vývoj postav, protože kdo by to od Caleba čekal? A Tris a Čtyřka se nemusí shodnout ve všem, na to bych mohla číst nějakou romantiku. :D takže doopravdy doporučuji :) napínavé, deh beroucí

jirka3176
07.03.2019 5 z 5

Jop 10/10

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

K dočtení knížky mi chybí asi 50stránek, které snad padnou za vlast dnes večer, ale už teď si troufám napsat hodnocení. Nebavilo mě to. Možná, že si od tohoto tématu zase potřebuji na chvíli odpočinout, proto jsem knihu četla téměř tři měsíce.
Oproti Divergenci mi to přijde jako propad. Možná je to tím, že jsem nejdříve viděla film a až potom četla.
Chování Tris se mi nelíbilo, Peter překvapil, ale určitě to neudělal jen tak pro nic za nic, že.

Uvidíme, co přinese Aliance.

KLHannah
05.03.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o mnoho víc než první. Možná to bylo i tím, že filmové zpracování mi tolik neutkvělo. Byl pro mě akčnější, méně předvídatelný. Chápala jsem i rozpory mezi Tris a Čtyřkou. Chápala jsem Tris a její pohnutky (rozum x srdce). A konec? Otočila jsem stránku a tam nic? Příběh skončil? Jako prosím? Ještě, že mám v knihovně i třetí díl a nemusím čekat na pokračování.

Viria
10.01.2019 1 z 5

Prečítala som prvý a niečo málo z druhého dielu. Hlavná myšlienka príbehu bola veľmi zaujímavá, bohužiaľ to autorka pokazila otravným vzťahom dvoch hlavných hrdinov.