Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3710 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Kalima206
18.02.2021 1 z 5

Prvním dílem sem byla nadšená, zatímco ten druhý ne a ne dočíst, až sem nakonec knihu odložila. Už mi to přišlo celé takové až moc sci-fi, nereálné :( škoda.

laura
14.02.2021 5 z 5

I tohle byla jízda. Děj nabírá obrátky a adrenalin ze stránek přímo tryská. Nemáte kdy se nudit. Když už si myslíte, že jste to konečně pochopili - je to zase jinak. Pravda je zabalená do lží a klamů a zdá se, že se v nich zcela ztratila...

Mně se to líbilo. Napínavé, nabité akčními scénami, překvapivými zvraty, i tím, že si nemůžete být jistí, kdo za koho kope :) Párkrát mě autorka slušně zaskočila. O tom, že zrada bolí a v boji o moc nakonec vlastně nikdo nevyhrává...

Babu002
21.01.2021 3 z 5

Tenhle díl byl slabší.
Upřímně? Hlavní hrdinka mě hrozně štvala svými činy. Asi nebudu psát jakými, protože je to hlavní část knihy, ale prostě nedávalo mi to smysl.

BarboraZ
12.01.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka Tris, která je ve filmu hodná holka snažící se všem pomoc, se v knize chová hrozně zákeřně. Několikrát se vrhá vstříc nebezpečí bez zbraně, snaží se obětovat a pak toho lituje. Příběh se čte dobře, ale některé věci autorka prostě nedomyslela a drhne to. Tenhle díl mi přijde nejslabší.

alzbeta2843
31.12.2020 5 z 5

Za mňa trochu chaotickejšia kniha. Asi kvôli tým neustálym zvratom, zjavne to má udržať čitateľa v napätí. U mňa to rozhodne fungovalo. V tejto knihe som rozhodne mala radšej Tobiasa (Štvorku) než Tris. Teším sa na pokračovanie a som zvedavá ako sa ich svet bude vyvíjať ďalej.

befel
27.12.2020 3 z 5

První díl byl asi zajímavější., musela jsem do toho trošku přemlouvat... ale nejsem cílovka..

MyBookWorld
12.10.2020 4 z 5

Napínavé od začátku do konce, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Skvělé pokračování Divergence, jediné mínus je pro mě nepochopitelné chování hlavní hrdinky, která mě místy až rozčilovala (:

Nel-ly
15.09.2020 1 z 5

Přiznám se, že jsem měla velké potíže knihu dočíst. A trojku jsem nakonec nikdy nezačala... nezajímalo mě, co se stane... a to je pro mě jasná značka toho, že je něco špatně.
Je to hloupé.
Nelogičnosti. Hlavní hrdinka. Tobias je fajn. Celý ten svět... prostě to nefunguje.

akcive11
04.09.2020 5 z 5

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Tak tahle série mě uvedla do dalšího možného fantasy světa. Perfektně vymyšleno. Člověk se ještě nemusel bát, že to bude podobné něčemu:-)i když pokud je dobře napsáno a člověk si zamiluje postavy, snadno odpustí i podobnost s jinými knihami:-)Doporučuji každému kdo nečetl:-)

Aquagirl
29.07.2020 3 z 5

Musím přiznat, že první díl mě bavil víc, už kvůli Tris, která mě tady chvílemi dost štvala. Ale i tak to bylo zajímavé čtení, jsem ráda, že mám celou trilogii pohromadě.

Luc.i
24.07.2020 3 z 5

První díl se mi hodně líbil a proto mě tenhle celkem zklamal. Tris mě v tomhle díle trochu rozčilovala a chvílemi jsem ji vůbec nerozuměla a absolutně jsem se s ní nedokázala zžít. Tobiasovo chování mě taky někdy trochu zaráželo a těším se až se o něm dozvím víc. Děj knížky mě úplně nebavil a nic mě úplně nepřekvapilo. Myslím že měla větší potenciál než autorka využila. Další díl si přečtu a doufám že bude lepší než tenhle 3/5*

Jája92
20.07.2020 3 z 5

Tento díl se mi líbil o dost méně než druhý, čekala jsem lepší zpracování.

jcernaa
15.07.2020 4 z 5

Rezistence mi přijde horší než první díl. Nelíbí se mi už tolik děj a Trys se taky hodně změnila. Za mě byla první kniha lepší.

booksbykatarina
03.07.2020

Skvělé pokračování prvního dílu Divergence. Tenhle díl jsem dočetla asi do poloviny, pak jsem si řekla, že i když se v knize objevuje více věcí a jiných než ve filmu, končím s ní a nebude se s ní trápit. Jinak, ale určitě doporučuji. Tohle byl jen a jen můj specifický názor, takže si to moc neberte k srdci. (A nepište mi za to nenávistné komentáře)

Alieen
01.07.2020 4 z 5

Kvalitní pokračování příběhu, spousta akce. Začínám mít ale obavy, kam se příběh vyvine, těch zvratů začíná být nějak moc.

monushka
02.06.2020 4 z 5

Obdivuji Trisinu odvahu! A hned musím rozečíst Alianci. Tato série je celkem návyková.

blackoutzuzi
11.05.2020 3 z 5

Druhý díl ze série Divergence.. Já vám nevím. Jsem jediná, komu Beatrice pije krev? Já s ní mám fakt velký problém, který dosahuje takových rozměrů, že jsem měla silné nutkání tu knížku zahodit. A to hodně daleko. Po dočtení jsem si říkala "Sakra, o čem vlastně tenhle díl byl"? Co klíčového se tam odehrálo? Naříkání a sebedestruktivní sklony Beatrice a její románek se Čtyřkou. Občas někdo nepřežil. To bylo tak všechno.. Ne ne, já pořád doufám, že poslední díl bude NĚCO a že mě Veronica Rothová závěrem série nezklame!

Sixtinka144
06.05.2020 5 z 5

Druhý díl Divergence... Nejdřív chci pochválit tu obálku, protože je opravdu moc povedená a v mé knihovničce se vyjímá svoji barvou. Druhé dilý povětšinou bývají vycpávkové, což se tady neděje. Je tu akce, zvraty... Prostě scifi jak má být. Vzhledem k tomu, že jsem celou sérii četla už několikrát ,tak se snažím vnímat věci, které bych u prvního nebo druhého čtení vůbec nevnímala. Autorka podle mě píše skvěle, a určitě se chystám i na její druhou sérii Čáry života :) Knihu vám mohu doporučit, a jak už jsem psala u Divergence, tahle série je prostě moje srdcovka.

midone
03.05.2020 4 z 5

Je to dobré.
Ale rozhodně za mě byl první díl lepší.
Nepřišlo mi to vycpávkové, za což autorku chválím .