Aliance

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.

Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182922/povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 3.81928

Povstalecká trilogie (3.)

Allegiant (2014)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

katushah
včera

Mně se líbil film Divergence, tak jsem si přečetla i knížky a hodně mně zklamaly. Je to psané v podobném duchu jako Stmívání. Takový pubertální jednodušší děj, nic extra chytrého nebo zajímavého. Dočetla jsem to s donucením, abych věděla, jak to dopadne, ale nezaujalo mně to.

PinkAlicorn
předevčírem

-OBSAHUJE SPOILER-
Hodně mi vadilo střídání pohledu mezi Tris a Tobiasem, často jsem si říkala, že se Tris chová divně a pak tam byl mužský rod a po stránce mi to došlo... Ale když odhlédnu od tohoto, nebyla knížka úplně špatná. Celkově ta myšlenka se mi líbila, zjištění, že jsme celé dvě předchozí knihy žili ve lži bylo trochu zdrcující, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Trochu mě štvalo, že autorka nechala zbytečně umřít tolik postav, na konci pak dokonce Tris. Její smrt jsem obrečela a ještě víc pak Čtyřkovo truchlení, konec se mi ale i tak líbil. Knize strhávám jednu hvězdičku oproti předchozím dvěma dílům, protože si ji prostě nezaslouží. I tak ale jejího přečtení nelituju, mám tenhle žánr prostě ráda!

PeťkaW.

Abych byla upřímná, čekala jsem od téhle série něco úplně jiného. První díl se tvářil spíše jako akční fantasy a já doufala, že se v podobném duchu ponesou i pokračování. Místo toho jsem dostala přehršel nepromyšleného a nepropracovaného sci-fi, což bylo poměrně nepříjemné překvapení. Knihy jsem dočetla vlastně jen z jediného důvodu - nesnáším rozečtené série. První díl byl dobrý, ale následující dva díly pozitivní dojem zabily. Nedoladěné, zmatkovité, nedotažené, nelogické... a kupa dalších a dalších "ne-". Za celou dobu jsem si nebyla schopná vytvořit k většině postav nějaký vztah a když už jsem si ho udělala, tak je autorka nechala naprosto zbytečně zemřít. Veronica Roth se měla držet rozjetého konceptu a zbytečně nezabředávat do utopických myšlenek a postapokaliptických teorií. Zklamal mě i závěr, i když byl dost předvídatelný. Jedno velké patetické gesto hlavní hrdinky totiž 3 celé knihy opravdu nezachrání a ještě patetičtější truchlení jejího přítele, také ne. Věřím, že si série o Tris najde hodně fanoušků, ale já se k ní rozhodně vracet nebudu a musím říct, že tohle je opět vzácná výjimka potvrzující pravidlo, a to sice v tom, že film je lepší než kniha.

Pavluskap

Celou trilogii jsem přečetla relativně rychle a z této poslední knihy mám rozpačité dojmy. Na jednu stranu se mi úplně nelíbilo, jak byla psaná z pohledu Tris i Tobiase, občas jsem se v tom ztrácela. Děj mi přišel celkem zajímavý, byla jsem zvědavá, co po předchozích dílech nás čeká. A konec mě dost rozesmutnil, asi jsem tajně doufala, že to dopadne jinak, i když se to vlastně dalo celkem očekávat, přesto mi ta kniha pořád leží v hlavě. Asi i díky tomu, že celé 3 díly je s tím člověk nějak spjatý a pak se stane toto. A také díky epilogu to co se stalo pořád viselo ve vzduchu, možná bych uvítala, kdyby byl ten úplný závěr trošku kratší. Ale celkový dojem je každopádně kladný.

AriaLissa

První dva díly jsem přečetla a líbily se mi. Bohužel mám takovej blbej zvyk, že se dívám na konec, takže tento díl jsem bohužel nezvládla dočíst... Proč to muselo dopadnout takhle? Vsadím se, že to tak dopadlo i ve filmu, který jsem neviděla a asi se na něj nikdy dívat nebudu.

dancadragneel

Tuto sérii jsem vždycky zbožňovala a tak není divu, že jsem po přečtení tohoto posledního dílu bulela jako malé dítě a chtěla knihu spálit. Neočekávaný konec mě rozhodně silně zasáhl a rozhodně doporučuji tuto sérii přečíst. Ten zážitek z toho čtení za to...

PS. Na film se vykaslete kniha je rozhodně lepší...

Lucifer.CK

Asi nejlepší díl z celé série. Trochu mi ale vadil popis smrti hlavní hrdinky, nezdál se moc uvěřitelný. Samotný epilog byl tak trochu podivný.
CK

Mishelle.01

Knížka byla občas už moc dlouhá, ale i tak se mi líbila :-). Čtyřka už mi moc nepřipomínal toho silného a sebevědomého kluka, jako v prvních dvou dílech. Z části chápu, že si chtěl dokázat, že i přesto, co se o sobě dověděl, za něco stojí, ale občas už to bylo moc... SPOILER: Nechápu, jak mohla Veronica Roth udělat na konci něco takového!! Samozřejmě se to vzhledem k Trisiným sebevražedným sklonům dalo čekat, ale myslím si, že na konci každé série knih by měl být správný happy end, ten tomu chyběl..

Janičta

POZOR DROBNÉ SPOILERY. No nic moc.... Začátek byl docela slibný, ale pak se to celé pokazilo. Tris měla jakoby tunelový vidění a Tobiase moc nepodpořila. Nechala ho v tom pěkně vykoupat a navrch se ukázalo, že ho ani pořádně nechápala. To, že jdou vlastně z jednoho boje do druhého mi pak přišlo zbytečně nastavováné. Ale asi chápu, co tím autorka chtěla ukázat. Konec byl překvapivý a smutný.

ufounek173

Mě se ukončení knihy líbilo moc-prosté,jednoduché,pak jsem viděla film,který se s knížkou totálně rozchází a to jsem teda zvědavá,jak ten jejich příběh skončí.

Alvin123

Nechápu ten konec. Jako první jsem viděla všechny filmy, až pak jsem začala číst knihy. První díl se mi moc líbil, druhý už byl slabší ale furt to bylo pěkné, ale v posledním to vyvrcholilo. Četla jsem na internetu fámy tipu : Bude se natáčet druhá část filmu Aliance. Byla jsem tou zprávou unešená, až nadšená a tak jsem se s chutí vrhla do knihy, že se tam stane něco, co bude v tom dalším filmu ale blé. Zbytečně knihu natahovala, a podle mě se jí to nepovedlo.

Gorby

Tris je nejlepší postava a dost mě naštvalo, jak to skončilo. Snad bude Čtyřka (povídky) lepší. Tohle byl nejhorší díl celé trilogie!!!

maGggg

Achjo, tak dobře no. Dopadlo to strašně a děj mě vůbec nebavil. Zdálo se mi to už moc překombinované a složitě podané, že jsem se chvílemi v ději i ztrácela. Snad si spravím chuť nad knihou Čtyřka, divergentní povídky.

Elea

Nejslabší díl trilogie - Tris byla naprosto dokonalá, vždy měla pravdu a vše věděla dopředu - prostě absolutně nemožná, děje tam moc nebylo, spíš se jen vysvětlovaly motivy předchozích dílů, závěr vyplýval z logiky příběhu.
Ráda bych ale požádala kolegy, kteří mají dojem, že v hodnocení musí všem sdělit závěr, aby byli tak laskaví a na tuto skutečnost předem upozornili. Ono není nic moc, dozvědět se konec příběhu ještě než ho začnete číst.

Karcoolka2210

Tak som to dokopala do konca. Koniec fajn, ale o nič by som neprišla keby som túto trilógiu nečítala. AJ

KnihomolkD

Tak závěrečný díl mi dal celkem zabrat. A hlavně chudák Tris. Tris je moje nejoblíbenější postava z téhle knížky . Taky Caleb je super .
A Čtyřka?
V prvním dílu mi přišel strašně super ale jak přišel druhý tak se to začalo zhoršovat .

Phoenix16.cz
25.12.2016

Konečně konec. Asi tak nějak se dá shrnout poslední díl trilogie, protože téma je už tak nějak vyčerpané a je příjemné vzpomínat na začátek. Závěrečný díl většinou dává odpovědi na otázky z předchozích knih. Zde tomu není jinak a autorka si dala velmi záležet, aby ani ta nejzapadlejší linka nezůstala bez rozhřešení. Za to má od mne ještě 60%, ale jinak příběh jako takový mě nijak nenadchnul a napadá mě pouze slovo nuda. Že je v dnešní době moderní zabíjet hlavní postavy mě už nijak neudivuje, ale přeci jen zlaté to byly časy dřív, když hlavní hrdinové vždy vyvázli i z té nejnemožnější situace a čtenář/divák měl jakýsi kousek jistoty. Asi zamýšlený prvek nepředvídatelnosti to do děje stejně nepřináší, takže mi tak trochu uniká důvod. Tvrdě si šla za svým, dosáhla toho a položila život za to, v co věřila. Hezké, ale asi jsem čekala víc. Je fakt, že dvě velmi podobné série už mám za sebou.

lotofhs
11.12.2016

Jsem ráda,že knížku už mám za sebou a dočetla jsem.. Divergenci úplně miluji, Rezistence mě skoro vůbec nebavila a Alianci jsem četla asi měsíc a některé stránky jsem i přeskakovala, protože jsem to chtěla mít přečtený.. Konec mě nějak nedostal, poněvadž jsem ho měla vyzrazený asi půl roku dopředu.. Ale slzy jsem měla.. Bylo mi hrozně líto Tobiase.. Jsem rada,ze jsem tuhle triologii přečetla, ale nevím jestli se do ní znova pustím.. Spíš si přečtu znova divergenci a koupím Čtyřku♥

gabice4
01.12.2016

Tři hvězdičky za konec příběhu...mám ráda šťastné konce :-(

Katulik86
01.12.2016

Sestřička mě sice varovala, ať se na Alianci ani nedívám, popravdě myslím, že na poslední díl už se opravdu nepodívám... Knížka, jak je najednou psaná ze dvou úhlů pohledu, byla fajn, konec jsem si probrečela, i když jsem bohužel věděla, jak to má dopadnout. Jediné štěstí má Tobias, že se v jisté chvíli zachová, tak jak se zachová, jinak by u mě hodně klesl. Co k tomu dodat?
Knižně, pro mě všechny na podobné úrovni. Asi nejméně mě bavil 2. díl a ve 3. jsem prostě potřebovala vědět, jak to bude dál a co se vlastně stane. Radši bych happyend, ale ani v životě to tak vždycky není. Filmově? Divergence bomba, Rezistence fajn, Aliance naprostá slátanina, dalo mi hodně práce to vůbec dokoukat.
A ještě snad jenom: Tris, Tobiasi, budete mi chybět...

gabca2003
17.11.2016

Knížka byla hezká, ale konec mě trochu zklamal.

sarekaslukova
17.11.2016

Kniha se mi líbila, jelikož měla poměrně nízké hodnocení tak jsem se obávala, bude nudnější a příběh horší, ale naopak se mi líbila stejně jako předešlé díly, možná že i o malinko více. A u konce se mi i zarosily oči.

teer.h
13.11.2016

Série divergence je a bude pro mě jednou z nejlepších!
Moc jsem si knihy oblíbila, ale konec tohoto dílu mě zklamal, nějak jsem nemohla uvěřit tomu, co se stalo. Škoda, jsem zastánce happy endu :-)

Deni136
13.11.2016

Poslední a bohužel nejslabší díl ze série. Celý děj mě nesmírně nudil, protože to byla politika sem a politika tam, škoda. Ke konci se to naštěstí hodně zvedlo, přesto to ale můj názor na knížku nezmění. Čekala jsem poslední díl přetékající napětím, ale nic takového jsem nedostala. Přišel jenom zdlouhavý náběh na konec, který ale trval tři čtvrtě knížky. Konec byl sice úžasný a já ho neustále četla dokola, protože jsem tomu nemohla uvěřit, ale přesto šla kvalita série kvůli tomuto dílu rapidně dolu. Škoda :( .

Dee.Grusova
23.10.2016

Dávám 3* za naprosto strhující závěr. Bohužel jak je již zde několikrát zmíněno, u některých serií je prostě každý díl jen horší... Divergence mě naprosto uchvátila, Rezistenci jsem proto četla s chutí. Bohužel po přečtení Rezistence už jsem neměla takovou chuť do Aliance. Přesto jsem Alianci dočetla, ze zvědavosti... vyprávění ze strany Čtyřky a závěr si u mě trochu obhájili post těch lepších knížek.

Melcrovka
18.10.2016

Lepší než Rezistence, slabší než Divegence. Trvalo mi, než jsem si zvykla na vyprávění z pohledu Tobiase. Ale chápu, že pro příběh to bylo potřeba. Tris zkrátka nebyla všude. Trochu mě zklamal závěr. Ne že by byl špatně napsaný či vymyšlený, ale je to škoda...

DiDi123456789
02.10.2016

Po přečtení celé série mám v sobě nehorázný pocit prázdnoty, Chicago mi bude neskutečně moc chybět!

SelenaDemi428
02.10.2016

Konečně jsem dočetla celou sérii Divergence. Tenhle díl mě ale vůbec nijak neoslnil a nudil mě, proto jsem ho četla tak dlouho a zároveň s ním četla i jiné knihy. Konec mě překvapil, nečekala jsem to. Jsem zvědavá, jaké budou filmy, podle mě opět jiné než knihy, a jestli bude mít celá série konec jako v knize.

HermioneWeasley
21.09.2016

Ze začátku se mi kniha líbila, ale potom mi přišla každá kapitola nudnější než ta předchozí a kniha mě tak nějak přestala bavit, ale řekla jsem si, že ji nějak dočtu. Na konci mě kniha začala znovu bavit, ale i když jsem věděla, jak to dopadne, konec a hlavně epilog mě zklamal.

Babsie
19.09.2016

Stejně dobré, plné akce a zvratů jako předchozí díly:) Konec byl opravdu napínavý a dojemný a myslím že to skončilo nejlépe jak mohlo, aniž by se z toho stalo nudné klišé.