Povídky psané pod vlivem extáze

Povídky psané pod vlivem extáze https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130108/bmid_povidky-psane-pod-vlivem-extaze-Myi-130108.jpg 3 24 6

Velmi vtipné a velmi kontroverzní povídky, působící místy až šíleně, jako by je autor skutečně napsal pod vlivem extáze, taneční drogy nebo také "pilulky lásky", módní v 80. letech. Beigbeder si nebere servítky a vysmívá se úplně všemu: slavným spisovatelům, princezně Dianě, zbohatlíkům, nesmělým mládencům chtivým sexu i zoufale zamilovaným nešťastníkům. Jeho vypravěči mají neodolatelný šarm, a ačkoli je každá povídka napsána jiným stylem a zasazena do jiného kontextu, včetně parodie na postapokalyptickou budoucnost, společnou mají nadsázku, erotiku a to, že se nelze nesmát nahlas.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Fra (Agite/Fra)

Nouvelles sous ecstasy , 1999

boticelli
01.07.2021 4 z 5

Šílená jízda, nekonečný večírek a hlavně bolavé procitnutí z nočního rauše. Asi to v nenší či větší míře zná každý, v povídkách se dostáváme až do extrémních situací a tu kocovinu jsem pocítil až skoro fyzicky.

Manifest blech
23.07.2013 odpad!

Upřímně, nepřečetla jsem to slovo od slova. První povídka mne udivila nekončícími, ač někdy zajímavými otázkami. Jinak proč ne, číst se to dá.

SuperFrankie
08.06.2013 3 z 5

Zajímavý povídkový výlet do světa drog, ale možná i díky této knížce na extázi asi nikdy nesáhnu.

sachista
13.05.2013 4 z 5

Povídky psané pod vlivem extáze byly přečteny během jedné jízdy tramvají a dvou návštěv toalety. Zpočátku jsem si říkal, že jde zase o nějakou šílenou duševní masturbaci, ale asi od půlky se mi každá další povídka líbila víc a víc, až jsem nakonec knihu zaklapl s úsměvem na tváři. Bezkonkurenčně nejlepší povídka s promyšlenou pointou je ta s Délphine v Thajsku.

dalimoni
13.10.2012 3 z 5

Přiznám se, že jsem všechny povídky nečetl. Z těch co jsem přečetl se mi zdály některé zajímavé, jiné průměrné či slabší. Celkový dojem průměrný.

immortal-party
28.09.2012 2 z 5

na extázi jsem nedostala chuť ani v nejmenším.

francouzská literatura

Fréderic Beigbeder
francouzská, 1965
2017  88%Oona & Salinger
2005  74%Láska trvá tři roky
2003  56%99 franků
2012  57%Povídky psané pod vlivem extáze
2004  80%Windows on the World

Kniha Povídky psané pod vlivem extáze je v