Povídky o ženách

Povídky o ženách https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519278/bmid_povidky-o-zenach-M0I-519278.jpeg 3 96 13

Životem sochařky Kláry prošly desítky milenců, Helena se tajně schází s Milanem za manželovými zády, Wanda si pozve do bytu krásného muže, co vypadá jako Leonardo DiCaprio, ale stane se něco hrozného…Co všechno se ženě během života může přihodit? Jedenáct populárních autorek a autorů napsalo povídky o ženách a jejich vztazích - především k mužům, ať už živým, mrtvým či vysněným.... celý text

Nuttelka
28.12.2023 3 z 5

(Audiokniha)
A jak dobře povídky začaly, tak od půlky už to šlo z kopce.. Pawlowská, Viewegh, Šabach - moc povedené a pak to začal být průměr :-( Mám tyto sbírky povídek opravdu ráda, ale už to tak prostě beru, že ne všechny se líbí.. Ale i tak jsem si knihu moc ráda poslechla..

Ronnie68
28.11.2023 3 z 5

Útlá kniha s celkem 11 povídkami... přečteno relativně rychle ... ale nebyl to pro mě přímo šálek kávy...

Veveruška320
14.11.2023 3 z 5

Knihu,máte přečtenou za chvilku,11 povídek o ženách a jejich životě.Některé povídky byli úsměvné,jiné nic moc.Takový průměr,rozhodně nepatří ke knihám,které si přečtu znovu.

haannyys
09.10.2023 1 z 5

Z této edice je to moje třetí knížka, a bohužel nejslabší. Za zmínku stojí podle mě tak jedna max dvě povídky. Takže z této edice bych budoucímu čtenáři doporučila spíš Ve škole i za školou, tahle nestojí za nic.

Lele61
16.09.2023 3 z 5

Soubor celkem 11 povídek na téma ženy od známějších (Viewegh, Pawlowská, Pekárková, Kantůrková) i méně známých (Dousková, Koubská, Nosková) autorek i autorů. Žena z různých pohledů a v různých situacích. Zajímavá je převaha zúčastněných žen spisovatelek oproti mužům v poměru 9:2. Jako obvykle v takovéto antologii jsou zde dílka zdařilejší a vtipná, pak taková průměrně dobrá a potom ta slabší. Bohužel celek mě nějak zvlášť nezaujal, žádná velká pecka se rozhodně nekonala a vracet se k této knížce v budoucnu už nehodlám. Když to číst nebudete, tak o nic závratného určitě nepřijdete.

Emma27
23.04.2022 1 z 5

Některé povídky dobré ,vtipné jiné slabší.

Blančitos
28.02.2022 3 z 5

Za mě takový průměr, který neurazí a nenadchne.

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Některé povídky jsou slabší, jiné velice zdařilé. Jako celek působí dobře.

Makocka
23.08.2018 3 z 5

nic moc

SSTknihy
13.03.2018 3 z 5

Žena v různých podobách, nahlížena okem a perem českých spisovatelů a spisovatelek. Styl povídek je rozličný jako množství autorů. Občas jsem měla dojem, že jsou tu ženy doslova nahnány do absurdních situací, jen aby mohly projevit svůj charakter a ukázat své ženství. Tentokrát mě bohužel většina povídek nijak nezasáhla.

Clea3112
12.01.2018 2 z 5

Ženy a pocity, které doprovází ženský svět ve spojení s muži - naděje i zklamání, pochybnosti i odhodlání, touha po blízkosti i odcizení, rozvernost i žárlivost, sebelítost i tvrdost, když dojde na lámání chleba. Jedenáct povídek na téma ženské duše. Přečteno za jeden večer. Ač čtivé, tak nějak mi ty příběhy prosvištěly kolem uší a dneska už jen ztěží tápu, o čem to vlastně bylo.

Jingle
06.02.2012 3 z 5

Smutně reálné...
Knížka na jedno odpoledne, která vám ovšem na náladě příliš nepřidá. Prostě tak trochu ze života :)

Brambu
02.09.2011 3 z 5

Ženy jsou krásné, milé, citlivé, zranitelné, sladké, ale dokáží být i zakéřné a kruté bytosti. A přesně takové jsou i tyto povídky. Každá je jiná, a přece mají mnohé společného.